Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elena eu am folosit ca si tine uleiul de argan, dar l-am alternat cu ulei de migdale, iar pentru fata ulei de jojoba... Eu te sfatuiesc sa le folosesti in continuare, mai ales dupa dus seara, asta pentru ca intra mai bine in piele... poti sa lasi pielea usor umeda...

 

Iar de apa, daca o sa continui asa cu nebautul apei, o sa dai in constipatie... nu stiu daca iti aduci aminte ca am scris la aspirante la un moment dat ca am o constiipatie cronica, de ma duceam la baie plangand... si nimic nu a functionat, doar bautul apei... si azi am aceeasi grija sa numar 3 sticle de 500 ml de apa baute peste zi... altfel imediat se vede...

 

Azi (si ieri la fel) am baut doar un litru de apa si 600 ml de lapte... sotul ma bate la cap ca laptele nu se pune... dar eu sincer mai mult de atat lichid chiar nu pot... am o chestie cu laptele... nu ma pot abtine sa nu beau o cana pe zi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Iarina sunt sigura ca analizele tale vor iesi bine pt ca bebele tau inimos creste frumos si sanatos in burtica , chiar ma bucur ca ne vizitezi mai des si te astept cu rezultate excelente de la analize asa cum vor si fi sunt sigura [pup] [pup]

Elena ce poza frumoasa la avatar , sa inteleg ca asa ar arata bulinuta ta daca s-ar intalni cu noi , [il] , plina de pupici , mai ai cateva zile si treci de 12 sapt. [pup] [pup]

Ella multumesc de ganduri [pup] 

Fetelor va doresc o zi minunata cu mult soare iar celor care se sarbatoresc petrecere frumoasa, multi pupici pt toate [flor] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toate ! Eu sunt Ceska am 31 de ani iar sotul meu 32. Dacase poate as dori si eu sa ma alatur grupului vostru de aspirante optimiste.De 3 ani incercam sa avem bb ul nostru, dar nu reusim...sotul a fost diagnosticat cu Oligospermie. acum 2 an avea la spermograma  concentratie 0.3 mil/ml, restul intra la valori normale, apoi am urmat un tratament de vitamine supradyn aproximativ 5-6 luni, iar la repetarea spermogramei concentratia a crescut la 2.5 mil/ml.

zile abst:4
volum:4.8 >1.5
viscozitate:normala
aspect:normal
Ph:7.4 >7.2
Concentratie:2.5 mil./ml >15
Nr total:12 mil.
Mobilitate progresiva:50% >32
Mobilitate totala:60% >40
Morfologie normala:95% >4
Anomalii cap:4%
Anomalii gat:1%
Anomalii coada:0%
Spermatocite:0%
Leucocite:0.5 mil./ml 58

 

am intrerupt tratamentul, am fost in ungaria la Clinica Kaali din Debrecenunde nu ni s a spus ca nu garanteazaca din cauza vitaminelor a crescut, dar e posibil...ne a recomandat sa vizitam un androlog si pt mine inca niste analize...dar cum am vrut sa avem un concediu placut...am zis ca revenim in sept octombrie sa vedem ce s a intamplat la spermograma daca nu a luat vitamine...si ce sa spun iarasi am revenit la 0.4 mil/ml.Deci ceva tot ajuta acele vitamine.Dupa care medicul ne a recomandat urmatoarele analize:FSH, LH, Testosteron, Microdeletii AZF(cromozom Y) si Eco scrotala
FSH: 26.48 mUI/mL 1.5-12.4
LH: 10.24 1.7-8.6
Testosteron:27.32 9.9-27.8

La eco dr. a vazut un varicocel dar foarte mic, care cic nu necesita operat.

Medicul in Ungaria (ginecologul) ne a recomandat zilni ,pe langa pastilele de SUPRADYN  si VIT E (pana la 200 mg), VIT C (pana la 1000 mg), OMEGA 3, si a zis ca a vazut rezultate foarte bune si cand s a administrat BU.Dar BU nu am luat.
Pe langa astea am zis ca mai adaug Q10 + L-carnitina (10 mg + 50mg).Din fiecare cate 1 bucata, avand in vedere ca sunt multe.

Deci am luat:

SUPRADYN energy

Vitamina E - 100mg

Vitamina C + Zinc 600mg+15mg de la Beres

Omega3 forte + Acid folic+B6+B12 de la Doppel Herz

Coenzima Q10 + L Carnitina de la Wallmark

Acum trecand deja 5-6 luni de la inceperea vitaminelor abia asteptam, sa facem din nou spermograma sa vedem ce s a intamplat.apoi repetam analizele si mergem in Ungaria la andrologul recomandat.
Ce parere aveti?Avem sanse macar de inseminare?sau numai de FIV?Ce concentratie avem nevoie aprox pt a se accepta pt inseminare?

 

Ma scuza ti ca m am lungit asa de mult cu mesajul meu, sper sa aveti rabdare in a citi :D

Va multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...