Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

Ceska sot meu a fost diagnosticat in februarie anul trecut cu oligoastenospermie iar dr ginecolog ne-a recomandat spermotrend pentru imbunatatirea spermei asa ca in urma tratamentului in mai am ramas insarcinata. Nici nu ne gandeam sa reusim cand ni se recomandase calduros intre 4-6 cicluri de inseminare. Din pacate bebelusul meu a ajuns ingeras la 9 saptamani. Cum nu am mai ramas insarcinata de atunci ne-am hotarat in februarie sa facem prima inseminare. La spermograma facut atunci am primit un rezultat care ne-a bulversat decat 3,8 ml de spermatozoizi erau mobili, normali si doar atat mi-au fost injectati.sotul a trecut la oligoastenozoospermie severa si nimeni nu credea ca avem vreo sansa. Cu toate astea am ramas insarcinata a doua oara dar sarcina s-a oprit din evolutie la 6 saptamani. In urma analizelor hormonalea inceput un tratament de 3luni cu citrat de clomifen (clostibegyt) iar acum asteptamrezultatele.ideeae ca nu trebuie sa disperi daca problema e decat de numar. Totul se poate imbunatati. Iar referitor la inseminare nu cred ca ar fi vreo clinica sa-ti refuze procedura cat timp nr nu e 0. Doctora noastra ne-a spus ca nu ne recomanda momentan FIV pentru ca varsta imi permite sa astept si sa incercamsi alte tratamente care se pare ca functioneaza. Te pup si-ti doresc sedere cat mai scurta la aspurante. Daca mai ai intrebari iti raspund cu drag. Doar de asta suntem aici.

EL:scuze de greselile ortografice dar scriu dupa tel cu care nu m-am obisnuit asa bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[barza1]  [barza1]  [barza1] Draga mea, 

te inteleg perfect si a i sa vezi ca o sa fie bine. Te încearcă puțin d zeu, dar ac momente pe care le trăiești acum, iti vor fi răsplătite înzecit .

La toate va doresc din suflet, barzuci norocoase , lipicioase cu Bebeluși sanatosi!

Si eu am inca niște emoții, cand ma gandesc ca a fost singurul rămas si dragul de el a supravietuit la toate. 

Te imbratisez cu drag!

Elynko te pup si pe tine si minunea din burtica ta. Trimite-mi si mie o barza poate se ia norocul tau si la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fete frumoase!

Pentru voi  [papica] , [pepsi]

sunt in vacantaaaaaaaaaaaa!

Si inca n-am facut nimic pentru Paste (  [buca]  [spala]  [vase]  [curat] ) dar urmeaza  [q]  ... si ma simt deja obosita!

Nu am reusit sa citesc decat pe sarite!

In primul rand, pentru tine, corinutza mea draga, cea mai stransa imbratisare... stiu cum te-ai simtit, cunosc bine sentimentul... si pentru mine, Elena si Bobita sunt ingerassi ce-l protejeaza pe Andrei... dar sunt sigura ca Dumnezeu are un plan al lui cu fiecare dintre noi [ruga]

iari, Didi, ma bucur sa sunteti bine! Baieti amandoua. [baietel]  [baietel] .. si nasteti in aceeasi luna ?!  [cool]

Elynko, Daena, camcris, sunt fericita pentru bulinutele voastre si felicit si pe catalutza si alisolita, chiar daca nu ne cunoastem  prea bine!

Arrya, lady_c, silviaT, ma bucur ca va tineti puiutii in brate!  [colegi]

Maryela, marjaraisa, ella, floren, teardrops, mariell, danutza, carin, gabyv, valicutza, draguta, mmerescu, dyarnina, si toate aspirantele mai vechi va [pup]  cu drag si sa va mutati cat mai repede la odisee !

Lalitica(am inteles ca ai avut o mera durere si te imbratisez strans), silvi8, doina, floric, monna, mony, raluca, ceska si pentru toate noile aspirante,multe imbratisari si sa va mutati si voi cat mai repede la odisee!

 

Va  [pup]  cu drag pe toate!

Sa aveti o zi cat mai reusita! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PS:

Am uitat sa ma laud : AM LUAT GRADUL I !

Sunt in ultimul grad (a se intelege hal [alcool] ) vorba unei prietene, tot profa si ea !

Dar va fac cinste dupa Paste, ca sa nu stricam postul !

 

Si un mesaj pentru  [barza1] : daca nu treci cat mai curand pe aici, trimit dupa tine  [mai]  [mai]  [mai]  [mai]  [mai] !!! Clar ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

caresse, felicitari pentru grad! Ce bine ca mai intri sa ne dai de stire despre tine  [pup]

 

Elena, vad ca mai ai putin si treci in trimestrul II  [il] . Cum mai stai cu greturile?

 

Va imbratisez pe toate si antrenez de zor barza asta sa treaza mai departe la voi dupa ce termin cu ea  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi fetele.Bun venit fetei noi si sedere cat mai scurta.Eu mai am 4 zile si ar veni nemernica de roza.Sper sa nu mai vina.Deocamdata nimic.Nu ma dor sanii,lucru care nu se intampla la mine.Ma inteapa sanii si mai am mici intepaturi in zona ovarelor.Deocamdata nu am crampe ca mi-ar veni musafirii. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...