Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella multumesc mult... da si am si pastrat acele teste de ovulatie  [:)]

 

Da ne-am gandit la nume si nu l-am spus nimanui... o sa-l transmitem dupa ce nasc si totul e in regula...

Ce frumos [il] , am avut asa o presimtire ca asta o sa imi raspunzi de aceea te-am si intrebat daca e surpriza, nu stiu de ce dar pur si simplu am simtit asta. Si sunt sigura ca totul o sa fie bine si pana de 1 Mai vedem poza puiului mult asteptat si iubit.

Ce dragut ca ai pastrat testele de ovulatie, le pui la albumul lui bebe [soricel] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!; ella multumesc pt reteta dulce; iar la retetele de post, citindu-le crede-ma ca imi ploua in gura; eu sunt cam pofticioasa de fel la asemenea mancaruri; mai greu mi se face pofta de friptura , dupa astfel de mancaruri sunt innebunita: ciupercile, fasolea, mazarea, usturoiul, rosiile sunt cap de afis in preferintele mele culinare;tu esti o gospodina desavarsita e clar; copiii tai or sa fie niste rasfatati; cat despre bugetul pt dulce sincer vreau eu sa il micsorez tot mai mult ca nu prea face bine la sanatate zaharul rafinat;

iarina cred ca barza a luat act la cunostiinta de ce o asteapta si am toata increderea ca va face treaba buna; [pup]  [pup]  imi pare rau ca ai trecut azi prin asa eveniment stresant, dar sa stii ca eu am toata increderea in bebe inimos si stiu ca e parolist, nu dezamageste; 

menul nostru de Paste e clasic: ciorba de miel, ciorba de curcan pt cine nu serveste miel, stufat de miel, drob de miel, pasca ,prajitura cu ciocolata si inca nu sunt hot ce mai fac si o friptura de miel si de porc; probabil o sa fac si niste icre ca ne place tuturor si cam atat; alte pofte le mai facem si dupa; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza doamnelor! Nu vine nimeni la cafea si mic dejun?

http://static.ro.groupon-content.net/19/81/1373899818119.jpg

Va doresc o zi cu mult soare in suflet ca de afara nu prea cred ca vedem.

Eu tot racita rau, abia ma tarai la munca, dar las ca trece ea odata, mama ei de raceala.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragele mele prietene. Nu am intrat tare demult insa v-am citit in fiecare zi. Danutza ma bucur sa te revad [pup] . Marja nu ma uiti niciodata si pentru asta [pup]  [flo2] . Ella o imbratisare si pentru tine, esti mare gospodina, bravo tie. Pup cu drag si celelalte fete, mai vechi sau mai noi.

Eu nu am nimic bun de raportat, am facut testul papanicolau (testare gratuita aici) si a iesit bine. Problema mare e ca ciclul trecut am avut faza luteala de fix 6 zile. Luna asta iau Utrogestan 100mg din ziua 2dpo ( cum ai zis tu Ella) pana in ziua 14 dpo. Sa vedem si asa cum merge.De luna trecuta imi iau si temperatura bazala. La mine e tare ciudata si foarte mica in general 36.5 ( azi 36.4), dupa testul de ovulatie pozitiv mi-a crescut temperatura la 36.9 doar a 4-a zi si atat in a 5-a zi a coborat iar la 36.5.

Deci si la mine bebica se lasa asteptat. Nu-i bai ca vine el pana la urma, cred ca ii fur eu barzoiul lui Didi. [:-)))]

Va imbratisez cu drag si va urez sarbatori frumoase, pline de Lumina Sfanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi ce ma bucur sa te "vad" [flo2] , chiar ma gandeam la tine zilele trecute si ma gandeam exact la faza ta luteala, daca oare mai faci ceva tratament.

Utrogestanul ia-l fix 10 zile deci din dpo2 pana in dpo 12, mai dureaza 2-4 zile pana vine menstra de cand opresti. Si daca ai cum eu as zice sa iei de 200 mg, 100 mg e cam slab tinand cont ce faza luteala scurta ai, mie dr mi-a dat direct de 200 mg.

Iar referitor la TB e chiar ok, in primul rand conteaza daca o iei oral ( e mai scazuta ) sau vaginal ( e mai ridicata ). Important e sa o iei mereu prin aceeasi metoda si la aproximativ aceeasi ora zilnic. In plus de asta fiecare femeia are TB diferita, unele au mereu peste 36,5 chiar 37, altele abia daca ajung la 36,5 dupa ovulatie, deci asta clar nu e motiv de ingrijorare.

Si eu am TB scazuta, inainte de ovulatie intre 35,9 si 36,3 si dupa ovulatie creste 2-3 zile spre 36,7-36,9 si apoi se invarte pe la 36,5 sau 36,6. 

Eu sincer cred ca daca reusesti sa lungesti faza luteala sigur vine barzoiul pana in vara.

Pupici si Sarbatori Pascale linistite.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...