Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna la toata lumea  [:)]  eu sunt noua pe forum si timp de cateva zile am tot citit postari si azi mi-am facut curaj sa intru si eu in vorba cu voi....

Eu sunt aspiranta, ne dorim un bebe si de cateva luni incercam si totusi inca nu s-a intamplat, dar avem incredere ca totul va fi bine si ca ne vom bucura in curand de un sufletel [:)]

Mentionez ca toate analizele au iesit bine, doctorita a spus doar sa asteptam..dar e tare grea asteptarea asta...

 

va doresc la toate o zi cat mai usoara! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Ce faceti fetelor,cum ati petrecut Sarbatorile Pascale? eu de azi am inceput munca

Gazela bine ai venit si nu-ti pierde speranta ca vine si bebe pana la urma;aveti rabdare ca abia sunteti la inceput de drum;spune-ne mai multe despre tine,cati ani ai,daca ai facut ceva analize...

 

Fetelor o saptamana usoara va doresc si petrecere frumoasa celor care mai sunteti libere

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat! 

 

Raisa eu am 28 de ani si sunt la prima incercare pentru bebe, anul trecut m-am casatorit si ne dorim foarte mult un bebe...

Cat despre analize, am fost la dr. mea si mi-a cerut analize generale (hemoleucograma, diferite minerale, Fe, Ca, Mg...etc... am facut testul de secretie, Papa Nicolau, citologic), aveam semne de anemie, sunt asa mai salbuta de fel, dar nu a fost niciun fel de problema, toate mi-au iesit f bine.

Mi-a facut eco pentru a vedea daca totul e in regula, ca marime, sa nu fie chisturi, si tot ce a vazut a fost o mica iritatie a uterului pentru care mi-a dat un tratament usor.

 

Mi-a zis sa nu-mi fac niciun fel de probleme ca totul e in regula si ca doar trebuie sa avem rabdare si sa ne bucuram unul  de altul....dar cred ca fiecare stie cat de grea e asteptarea....pana la ziua CM....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat !

Ce faceti dragelor? Cum ati petrecut?

Eu de azi la munca si am intrat in priza [batcap] , ma asteapta o saptamana tare plina, maine plec intr-o delegatie pana duminica la Amsterdam, vis. Nici nu am apucat sa ma odihnesc cine stie ce, sunt cu ochii cazuti pe tastatura, offf.

In rest toate bune pe la mine, sunt Z2 azi, mi s-a reglat ciclul la fix 30 de zile cum aveam si inainte de sarcina pierduta de anul trecut , poate ca asta e un lucru bun. Sunt la a treia luna de utrogestan si deja este a doua luna cand mi-a venit la fix 30 de zile, de la 35-37, deci eu zic ca e ok.

Luna asta avem program liber de bebeleala si dupa urmatoarea menstruatie ma duc la analize, probabil pap si secretii ca deja a trecut ceva vreme de cand nu le-am mai facut si ar fi cazul sa le repet.

Acum vreau sa va intreb ceva referitor la spermograma, sotul ar vrea sa o faca luna asta ca sa o avem si pe aia facuta luna viitoare cand merg eu la dr, dar ideea e ca in ultimele 14 zile nu am avut activitate ca a fost Saptamana Mare si au mai fost cateva zile inainte cand nu ne-am sincronizat cu programul. Acum zilele astea fiind in perioada magica, iar lipsa activitate, deci am incepe asa spre sf saptamanii. Oare e vreo problema daca ar face spermograma cam la o saptamana dupa pauza asta asa mai mare ( ma gandeam intre timp sa avem o frecventa la 2 zile de 2-3 ori apoi 3 zile abstinenta inainte de recoltare). Oare e ok, sau e posibil sa iasa spermograma modificata ? Aveti idee?

Va pup si va doresc o zi minunata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Ella, si la tine sper sa fie totul in regula si sa nu stam prea mult pe aici (dar pana atunci sa ne sustinem reciproc si sa ne sfatuim)....eu doar ce am trecut de perioada de ovulatie, acum intram in perioada de asteptare ...dupa cum ziceam cred ca cea mai grea....adica mie asa mi se pare.. :)  mie mi-a dat dr. vitamine, natalvit IQ, le iau deja de aproape o luna de zile si extract din mladita de zmeur, am avut o mica dereglare de ciclu si zicea ca ajuta...

 

 Toate cele bune!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...