Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

Gazela sedere cat mai scurta la aspirante!

 

Ai incercat cu testele de ovulatie? Sau cu monitorizare ecografica? Cat e faza luteala?

28 de ani e o varsta frumoasa... multe din noi avem mult peste 30 de ani... dar cu perseverenta si ajutor de la Doamne, Doamne o sa vina si beble tau...

 

Aspirantele dragele de ele, o sa iti mai dea sfaturi pe parcursul sederii tale aici...Sunt fete bine informate si bine intentionate... sa ai un ginecolog cu care poti discuta... ca in esenta primesti sfaturi de la noi, dar conduita o stabilesti cu medicul care te urmareste... e foarte important sa poti comunica bine cu acesta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iarina vreau și eu barză de la tine...!

Azi a venit primul cm, aspirantele ar fi triste de o astfel de veste, eu abia așteptam. Am mai făcut un pas, nu? Încă mai funcționez normal, i-am spus soțului de dimineață! S-a uitat la mine mirat și m-a întrebat,,Dar cînd n-ai funcționat tu normal?,,

Acum o lună și ceva, dar asta n-am mai spus-o, l-aș fi amărît.

Fetelor vin și eu din odiseea de iunie și sper ca intr-o bună zi să vă părăsesc pentru a deveni mămică.

Anul acesta împlinesc 40 de ani și undeva în jurul acestei date ar fi trebuit să se nască cea care timp de aproape 7 luni a fost bucuria noastră, a întregii familii.

.Dumnezeu a hotărît altfel și micuța mea Maria este acum un îngeraș.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella sper sa ti se regleze menstra ca sa poti bebeli cu folos, ia si testele de ovulatie (daca nu ti s-a facut lehamite de ele)! Calatorie placuta la Amsterdam, frumos oras... relaxeaza-te cat poti!

Iarina, te pup cu mult drag.

Iau si teste, le tot iau in fiecare luna, au devenit o rutina [soricel] . Tot e bine caci cu ajutorul lor si al TB am descoperit in ultimele doua luni ca ovulez in ziua 18 la un ciclu de 30 de zile, ceea ce e ok. Acum sa ne ajute Dumnezeu si sa dea si el o mana de ajutor la munca noastra  [il] .

Cand te internezi, parca saptamana asta trebuia , nu?

Ai cum sa ne scrii din spital sau aflam noutati abia cand ajungi acasa [fri] ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella bine ca ai descoperit ce si cum... o sa vina bebelusul, trebuie sa vina... are parinti minunati, nu-i asa?! 

 

Eu maine dimineata ma internez... incep verificarile zilnice si daca totul e in regula il asteptam saptamana viitoare in orice zi...

Aseara am testat si internetul pe mobil si m-am descurcat... dau vesti :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Vad ca s-a mai imbogatit "trupa"de aspirante!

Gazela, bine ai venit si sedere scurta!

Teodora, primeste o stransa imbratisare, iar pentru ingerasul tau Maria un buchet de stele! Sigur are ea grija de voi si va va umple bratele in curand!

 

 

Fetele, va imbratisez pe toate fara exceptie si va doresc tot ce va doriti voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu maine dimineata ma internez... incep verificarile zilnice si daca totul e in regula il asteptam saptamana viitoare in orice zi...

Aseara am testat si internetul pe mobil si m-am descurcat... dau vesti :)

Atunci stau linistita, o sa intru de pe telefon sau tableta macar sa vad daca avem stiri de la tine zilele astea, nu as fi stat linistita sa stiu ca nu putem primi vesti, oricum totul o sa iasa perfect, dar vrem sa stim din timp cand vine micul print  [il] .

Pupici si bucura-te de ultimele nopti cu somn  [soricel] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teodora, nici nu stiu daca sa iti spun bun venit la noi, pentru ca sincer as fi preferat sa ramai la odiseea de iunie, dar din pacate nu noi decidem .

Tot ce iti pot spune este sa te linistesti si sa mergi mai departe plina de optimism, Dumnezeu o sa va ajute si o sa va indeplineasca dorinta.

Sunt din pacate, si alte fete care au trecut prin ceva similar cu ce ai trecut tu si cu ajutorul lui DD au luat-o de la capat si a fost bine, sunt convinsa ca si la tine o sa fie la fel.

Asadar, suntem alaturi de tine si promitem sa nu te tinem mult aici la aspirante, cu primul transport de berze te trimitem la odisee.

Caresse pupici multi. Ce ma bucur ca mai ai putin timp sa intri si pe la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...