Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

Iarina, am uitat sa mentionez faptul ca faza luteala la mine difera tinand cont ca nu am un ciclu regulat ca durata adica difera intre 26-29 de zile...

Luna trecuta mi-a intarziat si credeam ca am ramas in sfarsit insarcinata (CM 31 de zile) mie nu mi s-a intamplat niciodata sa imi intarzie atat de mult....sa vina mai repede da, dar nu sa intarzie, si marja de diferenta a fost intotdeauna de la 1-3 zile.

 

De aceea bineinteles ca am fost la doctorita mea si a zis ca totul e in regula ca marime, etc, doar ca e o mica iritatie pe uter, astfel mi-a dat tratament cu Tergynan care a zis ca nu afecteaza o posibila sarcina nici daca ar fi sa raman acum...

 

In cazul in care nici luna aceasta nu se intampla minunea, voi incepe monitorizarea ovulatiei cu teste, vad ca ajuta, desi eu ma orientam dupa acea secretie specifica ovulatiei...

 

Poate ca voi consulta si un alt doctor, desi doctorita la care merg e considerata una dintre cele mai bune de aici.

 

Tie iti doresc nastere cat mai usoara si recuperare cat mai rapida si sa impartasesti cu noi emotiile si bucuriile care vor urma.

 

Pupici

[flo2]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bun venit fetelor noi! [:)]

Sedere cat mai scurta pe aici, sa va ajute d zeu sa fugiti repede la odisee:) [bib]

 

Merci marja [flo2]

iarina, ma gandesc la tine, sa te aibă d zeu in paza pe tine si bebe! Naștere usoara, te imbratisez [i]

camcris, felicitari pt bebelus, sa va trăiască , sa fie sănătos!!! [pup]

Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.

Hristos a Inviat!

Doina ar trebui sa faci un beta asa afli sigur daca e alba sau neagra.

Gazela, Teodora sedere cat mai scurta la aspirante.

Iarina multa bafta si nastere usoara.

Ella spermograma nu mai este valida daca are mai mult de 5 zile de abstinenta asa ca pune-l la munca inainte cu vreo 2 zile.

Caresse imi pare rau ca micutul Andrei  inca mai are probleme.  Si eu port ochelari dar la mine nici nu se agraveaza problema nici nu se corecteaza. Din pacate ii voi purta permanent.

Ella drum bun si te asteptam repede inapoi.

Marja imi e dor de tine.

Camcris felicitari pentru bebelus. Te asteptam sa ne impartasesti cum e sa fi mama.

Maryella, Didi, Raisa, Bubuali, Arrya, Valicutza, Floren, Floric, Daena, Mariell,  Elynko, Mony, Silvi, Monna, Alysolita, Catalutza [flo2] si cate [pup] pentru fiecare. Imi cer scuze daca am uitat sa mentionez pe cineva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand azi e sarbatoare asa ca "La multi ani tuturor celor ce poarta numele Sf Mucenic Gheorghe sau celor din familile voastre, multa sanatate si tot ce va doriti [flor] "

Corina tu ce mai faci cum ai petrecut Pastele [flo2] ? si eu port ochelari , dar as vrea sa ma operez ca deja m-am saturat [zirea] , si la mine stagneaza ba acum 2 ani cand mi-am facut control parca se agravase putin , ar trebui acum sa merg iar la control dar am asa o tentatie sa imi schimb ochelarii cu alt model ca am asigurare  pt ochelari si nu as plati nimic , dar inca sunt nehotarata [:D]

Doina si eu zic sa faci un beta sa vezi sigur , tin pumni sa fie cu ochisori [bib]

Mony ma bucur ca ai petrecut bine ,ca ai reusit sa rezolvi cu spermograma si te asteptam doar cu vesti bune azi de la medic , si da-i bataie daca esti la ovulatie ca nu stii de unde sare iepurele [bib]

Iarina un gand bun catre voi [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor si La multi ani celor care isi sarbatoresc azi numele :)

 

Eu vin cu o intrebare pentru cele cu mai multa experienta, chiar daca stiu ca toate suntem diferite si manifestarile nu sunt la fel, dar poate stiti totusi diferite cazuri... este posibil sa apara greata dupa cateva zile dupa perioada de ovulatie?

Perioada mea de ovulatie a fost prin 17-18 iar de vreo 2 zile am stari trecatoare de greata, sau poate sa fie alta cauza...

Si acum 2 zile am si avut asa ca niste apasari, nici nu stiu cum sa le zic in zona uterului...astea poate din cauza tratamentului pe care l-am facut...dar treaba cu greata nu prea mi-o explic..

In general mananc f sanatos, fara grasimi, gatesc acasa si nu imi pica greu sau sa mi se faca rau de la fiere, etc...

 

Sa aveti o zi cat mai usoara!

[soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gazela si eu am avut luni cand am avut o usoara senzatie de greata , dupa ovulatie sau inainte de venirea Cm , pana acuma la mine s-au dovedit a fi induse mental zic eu , si intr-o luna am avut ceva probleme cu rinchi si de acolo au plecat , nu stiu eu cred ca e prea devreme dar cine stie fiecare corp uman e diferit si reactioneaza diferit , trebuie sa avem multa rabdare , desi e greu dar nu avem ce face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat fetelor! 

corina  [pup] ; imi place de tine ca ai luat taurul de coarne sa zic asa; jos palaria;

marja f imbietor mic dejunul tau; am luat din fiecare cate ceva; multumesc  [pup] ;

Doina asteptam vestile bune pana la capat; cand faci teste de sarcina? [pup]

Gazela si Teodora bine ati venit si sedere scurta! [pup]  [pup] ;Gazela ti-a zis de iritatie pe uter? nu pe col? nu am mai auzit de iritatie pe uter si de asta intreb;

iarina sa va aiba Maica Domnului in paza pe tine si pe bebe inimos si asteptam cu nerabdare poze cu bebe; [pup]  [pup]

Elena felicitari pentru vestile bune!sarcina usoara in continuare si bebe sanatos la termen! [pup]  [pup]

[pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup] pentru toate aspirantele ca sa fiu sigura ca nu am omis pe nimeni;

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gazela implantarea are loc abia dupa vreo 6 zile , iar simptomele de greatza apar mult mai tarziu;poate acum cu Pastele ai mancat ceva putin mai greu, chiar daca putin; cele mai multe simptome de sarcina apar dupa confirmarea ecografica a sarcinii;

Ella relaxare placuta la Amsterdam; eu una , in legatura cu spermograma, as spune sa o faceti dupa 3 zile de abstinenta,dar dupa o luna de activitate regulata, ca altfel nu iese cum trebuie si te sperii degeaba; cel mai bine e sa faca spermograma dupa o luna cu program de bebelit ca la carte; atunci sunt concludente cu adevarat rezultatele; 

La Multi Ani frumosi celor care poarta numele sfantului biruitor Gheorghe si celor dragi !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...