Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste (847)


Recommended Posts

La multi ani sarbatoritilor de astazi,multa sanatate si bucurii in viata!

Camcris felicitari sa-ti traiasca baietelul si sa va bucurati de el

Iarina bafta multa si o nastere usoara;spune-ne numele de botez sa ne rugam pentru tine

Teodora te imbratisez si Dumnezeu sa te intareasca si sa-ti trimita repede un prunc sanatos ca sa-ti aline durerea

Doina tin pumnii sa fie bebe;ar trebui sa-ti faci un beta sa nu mai stai in stres atatea zile

Ella drum bun si calatorie placuta

Mony sa iasa cu ochisori peste 2 saptamani

Gazela cam de cateva luni si eu am greata dupa ovulatie si inainte de menstra si prima data am crezut ca e bebe si n-a fost ,iar de atunci m-am invatat cu aceste stari si nu le mai iau in seama;tie iti doresc sa ai greata de la bebe;multa rabdare,chiar daca e greu

 La toate celelate va trimit multi [pup] [pup] [pup] [pup] si o zi minunata sa aveti

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 510
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gazela starile de greata pot aparea si din cauza descarcarilor hormonale survenite la ovulatie.

Maryella noi suntem "experti" in spermograme la cate am facut pana acum si niciun dr. nu ne-a spus ca e influentata in vrun fel daca ai o luna de repaos inainte. Daca se produce o "descarcare" de gigei cu 2-5 zile inainte prin care cei "invechiti" sunt eliminati,  ajung la maturitate altii care au fost in asteptare pana atunci deci nu afecteaza cu nimic rezultatul.

Multumesc fetelor pentru urari. La fel doresc si eu celor care poarta numele Sf.Gheorghe numai impliniri, sanatate si fericire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fete!

Am ajuns cu bine, am intrat pe fuga sa va salut!

Iarina sunt cu gandul la tine stiu ca azi te internezi! Domnul sa fie cu voi si saptamana viitoare il asteptam pe bebe.

Mony parca azi tu duceai l a dr la Sibiu, asteptam vesti bune.

Va pup pe toate fara exceptie, nu am timp sa stau sa raspund punctual.

Va doresc o zi minunata.

Sper sa mai apuc sa intru asa printre picaturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor pentru raspunsuri, deci nu-mi ramane decat sa astept...

Eu tin sa cred ca toate simptomele mai altfel sunt de la bebe [batcap]  dar mai bine decat sa fiu dezamagita astept sa vad ce se intampla...

Sunt putin suparatoare starile astea de greata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!!

Fetelor ce mai faceti?

Eu azi incep treaba, gata cu vacanta! Doina, Gazela va tin pumnii sa fie bebe , Doamne ajuta!

Eu sunt ok, linistita, relaxata chiar daca am avut sarbatori indoliate...a decedat bunica sotului si luni a fost inmormantarea. Asta e viata! Ieri am fost la tara si toata ziulica am mancat si lenevit in pat, atat. Spre sf saptamanii o astept pe Rozica si dupa asta incepen si noi o luna mai noua, norocoasa mai ales ca e luna in care sunt nascuta. Sunt o taurita incapatanata dar inimoasa!

Va pupu pe toate si va doresc o zi buna!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corina nu vreau sa contrazic pe nimeni; eu spun din ce am tot citit in ultimii ani pe acest subiect; eu la sotul meu am vazutr diferenta cand a avut pauza mai mare inainte de descarcarea aia sau am avut activitate regulata; pentru ca , dince stiu eu, prin "antrenament"periodic se elimina spermatoziozii defectii si devin din ce ince mai vioi ceilalati; cum este si la noi la femei; daca nu exista o acitvitate sexuala regulata circulatia sangvina in zona reproducatoare devine deficitara , chiar daca la analize apare totul ok; viata sexuala regulata este si unul din motivele pt care romii fac copii sanatosi - astia cam toti au activitate regulata-; si probabil si medicii spun ca abia dupa macar 6 luni de incercari regulate sa ne ingrijoram si sa facem investigatii amanuntite; cu fiecare luna de activitate regulata cresc cu 25% sansele obtinerii unei sarcini viabile;

oricum, repet, asta e parerea mea bazata pe ce am citit si pe propriile-mi observatii; si mai cred ca laboratoarele iti fac cam in orice conditii spermograma- sotului meu ii zisesera ca poate sa faca si dupa o luna de abstinenta , ca nu sunt mari modificari; asa ca...; din pacate la noi sunt mai mult motivati de bani decat de interesul pacientului;

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryella am mai invata ceva de la tine. Habar nu aveam ca sexul regulat creste circulatia sangvina si implicit cresc sansele unei sarcini viabile. Din pacate treaba cu sexul regulat inainte de spermograma la noi nu a functionat. La inseminare dupa ce facusem sex din 2 in 2 zile pentru a mari sansele unei sarcini gigeii sotului erau foarte putini si imobili in comparatie cu data trecuta. Noi am facut aproape la 3 luni o noua spermograma si atunci cand am avut o luna mai"lenesa" rezultatele au fost mai bune. Acum depinde foarte mult si de organism.

Din pacate nu ne putem compara cu "acei oameni"care fac copii pe banda rulanta si-I abandoneaza sau ii duc la cersit. Se pare ca asta e crucea noastra sa ne luptam pentru un sufletel.

Te pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, fetelor! [flo2]

La multi ani sanatosi si fericiti celor care isi serbeaza azi ziua de nume! [flo2]  [flo2] [flo2]  

Ella azi pe la 13 plecam spre Sibiu...la 15.30 am programarea. Testul de azi e mai pozitiv. Am un T foarte intens fata de C. Si am bebelit aseara si mai bebelim si deseara. Oricum medical imi va face ecotransvaginala si imi va zice ce si cum.
Sa va atasez pe cel de azi sa-l vedeti. Sunt ffff bucuroasa ca isi revine corpul meu. Azi sunt in z16. [il]

Am emotii, sper sa fie bine. Mi-am facut un dosarel cu toate analizele facute ca sa I le arat.

Raisa multumesc mult. [pup]

Va pup si ma bucur ca va ganditi la mine.

[ruga] Doamne ajuta sa fie bine la toate si sa ne indeplinim visul cat mai curand. [pup]  [pup] [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  

 

 

post-128929-0-55513200-1398240517_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 corina [pup] ; dupa ce am scris chiar m-am gandit ca nu am vrut sa te supar; am scris doar ce stiu eu si ce am observat; in cazul sotului tau eu sincer cred ca lui iese spermograma proasta pe baza de  stres; si asta am citit: ca stresul influenteaza f mult spermograma , exact cum e influentata prolactina la femei sau ceva de genul; ma gandesc ca facand atat de des, saracul se astepata doar al vesti proaste ,e  stresat si de aici si rezultatele proaste; pana la urma tu ai ramas de 2 ori insarcinata , odata natural, desi nu vi se dadeau sanse, si o data prin inseminare; acum sa nu te superi pe mine ca iti dau un sfat; adica iti spun ce as face eu in locul tau, fara suparare: as discuta cu sotul si ne-am acorda o perioada de 6 luni de incercari fara alte investigatii , analize , fara mers la medici, fara zile de ovulatie, etc; pur si simplu dragoste timp de 6 luni; intre timp ai sa vezi ca si tonusul psihic vi se schimba si va veti raporta altfel la ce s-a intamplat cu cele 2 sarcini; psihicul conduce corpul pana la urma, iar gandirea pozitiva chiar da rezultate;  [pup] inca o data si sper sa nu te suepri pe mine; eu ti-am zis doar ce simt in privinta ta; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Sa stiti ca eu va citesc in fiecare zi, sunt la curent cu toate noutatile. [:)]

Marja, ma bucur cand ma amintesti in postari [flo2] .

 

Noi suntem bine, crestem frumos. Nu stiu inca ce sex are bebe, la ultima eco nu a vrut deloc sa se mute sa vedem si noi ceva. Asa ca astept cu nerabdare morfologia de trim 2, va fi in 12 mai. Sper sa aflam atunci ce ascunde burtica si sa incepem pregatirile.

Eu am inceput sa ma simt mai bine, nu mai am greturi, chiar daca nu pot manca multe eu ma declar foarte multumita.

 

Iarina, iti doresc numai bine, sa vina bebe usor si sa te refaci repede! [pk]

 

Mony, spor la bebelit, sa fie cu folos!

 

Va pup pe toate si va doresc cat de repede teste pozitive si bebei sanatosi!

Ella, Maryella, Raisa, Corina, Danutza, Floren, Lavinia, si toate celelalte aspirante, mai vechi sau mai noi! [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]

Gravidutze, sarcini usoare in continuare!

Pun si o pozica cu bebe de la 12 sapt, la ultimele eco nu i-a mai pozat fatzuca.

post-116984-0-64561500-1398247150_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...