Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lucruri obisnuite


Recommended Posts

e clar ca Ema a avut dreptate ...obisnuinta unuia nu e aceeasi cu a altuia.Eu ador smartphone-ul,tabletele,laptopurile...mi se pare minunat saia atata tehnologie la dispozitie,ador condusul si masinile.....altii le incadreaza la extraordinar.

 

Si nu le plac sau nu le vad utilitatea.

 

Mie obisnuit mi se pare si sa sari cu parasuta.Am facut cursuri in anul intai de facultate,am sarit odata,dar atat.La fel cardurile.Te salveaza cand nu ai bani suficienti si cumpeir mai mult decat ai cash....poti plati chiar si in magazinele mai mici...

De la ce inaltime ai sarit cu parasuta? Si cu ce model de parasuta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 167
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nu prea mai stiu sunt 18 ani de atunci...m-am inscris la curs in Iasi...am invatat teoria...am impachetat si despachetat parasute ...dar am sarit cu tot cu instructor din avion...ma cuplasem cu el si ca sa arat ca-s buna pentru el si grozava nevoie mare l-am facut sa sara cu mine si parasuta din avion....un AN....si zau ca nu mai stiu..parca imi aduc aminte c erau vreo 1000???nu mai stiu..stiu ca era sa-mi stea inima de spaima....nu am realizat prea multe decat ca ajunsesem apropape de aterizare si aia eun pic dificila daca ai pe cineva in brate....valeu muica ce-mi venea sa pup pamantu`....ba bine ca dupa un an(intre timp n-am mai sarit deloc,gaseam motive sa evit) [:-)))] tipu` a plecat in strainatate......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- nu am mers niciodata cu cortul

- nu am chiulit niciodata de la ore in clasele I-XII

- nu am facut niciodata un credit si sper sa nici nu fac vreodata.

 

Nici eu...

 

Legat de cort, nu am mers cu cortul la munte, dar am asistat la instalarea unuia mic intr-o camera de apartament si la unul mare afara, aproape de casa, la iarba verde. Asa, de joaca.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- Nu am sarit (inca) cu parasuta, si nici nu am facut bungee-jumping.

- Nu mi-am facut (inca) testamentul.

- Nu mi-am facut piercing (in afara de cercei, dar pe ei ii am din maternitate, asa ca nu se pun) dar am doua tatuaje.

- Nu mi-am facut contract prenuptial.

- Nu am facut (inca) un baietel.

- Nu am invatat sa cant la nici un instrument (desi tentative au fost...).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai, nah, in filme nu se prezinta si costurile. de unde am extrapolat eu deducand ca-s gratis [:-)))]  [:-)))]

si ca le fac mai toti, pentru a avea permis, aka libertatea de a avea si conduce masina, sa nu mai fie nevoiti sa apeleze la parinti sau prieteni pentru diverse deplasari.

Regula spune ca daca ai 17 ani poti conduce cu cineva care are carnet de cel putin 1 an linga tine. Multi adolescenti fac cursuri cu parintii, deci nu platesc instructor si apoi merg si dau examen. Examenul e extrem de dificil de luat la noi in UK. In state e mai relaxat, plus ca acolo toti conduc pe automata si iarasi e mai usor.

 

Si la mine masina e o necesitate. Mi-am luat carnet numai pentru ca pierdeam joburi bune pt ca nu ma puteam deplasa in acele locuri. Transportul in zona mea e rubbish, 10 ani m-am chinuit cu el si in sfirsit mi-am luat inima in dinti si am inceput sa conduc. Acum cind n=am masina (chiar azi e in service) ma simt ca ab in pielea goala. Regret ca nu am facut scoala mai devreme, ca mi-as fi usurat viata simtitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...