Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

chear asa de aiurea sa fie dannone ?..am mai zis ca nu-i mai dau dar acum chear ca nu-i mai dau..mai am in frigider 2 buc i le dau pisicii ca-i plac si ei..am sa cumpar altceva..sa vedem oare pe ce sa ma reprofilez ?

 

teo..ninge !!!! waw,,apropo ce fac catelusii ?

 

neata..noi suntem ok , o noapte linistita..inca nimic nou in gurita...

apropo ii place ilinca barnzica cottage...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hehe ce gusturi rafinate are Ilincuta.

Da Olimp, eu n am vrut sa zic ceva pt ca fiecare face cum crede. E kk danone asta :))))

Da i si tu de astea autohtone. Napolactul vostru e f bun.

Eu am zis ca iau de la raionul de bio si chear au gustul ca cel facut acasa. Untul e ca cel facut de bunica, aceeasi aroma. Iaurtul de capra are acel iz de capra, m a dus cu gandul in copilarie. Sunt mai bune cat de cat.

In general ii fac eu, dar cand lenea i mare....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Maria-multumim de cafea

Teo, Oana- multumesc, probabil ma voi uita dupa reduceri si ii voi da toate detaliile

Oana- ce bine ar fi sa ne poti trimite lapte de capra

Lidia- aceeasi recomandare o avem si noi, doar capul sa-l spalam cu sampon. Eu am mai foslosit gel de dus dupa inot ca mi-I se pare ca apa la bazin ii usuca pielea. La puseul alergic am spalat-o pt ca era zona in care vomita si baleste.

Delia - si eu m-am mirat de vedetetele care fac reclama(la margarina de ex)

Eu saptamana trecuta ma gandeam sa-I introduc a 3 a masa, acum nu mai mananca nimic si lapte bea cam 60 ml(la 3 sau 4 ore). Este plina de secretii si la nas si la plamani. Nu-I mai rau dar nici mai bine (dupa cum a spus medicul). Nu reusesc sa-I dau eurespal, nurofen ma lupt cu ea. Partea ffff frumoasa in toata povestea asta horror este ca nu mai vomita (s-a mirat si pediatra care chiar dorea sa vada cum arata voma probabil cu secretii [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  mie imi venea sa rad ca la un moment dat cand era ea cu nasul sforaitor mi-I se parea ca vomita secretii, parca le-as fi dus la analize, razand de una singura ca doar voma n-am mai dus pana acum la analize). 

De mancare bio, trio... nu prea ma mai bag, eu o sa-I dau Mariei ce o sa simt ca ii face bine si ce o sa-I placa.... pot doar sa spun ca in timp se schimba multe din ideile si regulile considerate de baza acum.

Sunt rupta de somn si prea agitata... (doar copilul nu imi este mai bine) merg sa-mi mai fac o cafea

O zi frumoasa la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am dat danaonele la pisica ce i-a mai placut  [:-)))] [:-)))] [:-)))]..i-am cumpart napolact..

 

catalina e infiorator ce se intampla la voi , ma mir cum de mai ai putere..eu cred ca as fi terminata in locul tau..e bine ca nu mai vomita dar secretiile alea si la plamani..se treca o data..

 

 

apropo fetelor oare daca sunt raciti copii nu e mai indicat panadolul ? are paracetamol ..si noi mai luam cate un paracetamol daca afem stare de raceala nu ?..zic si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutareeeee! ne-ati uitat? sper ca nu! [soricel]

 

noi suntem bine, ne-au trecut mucisorii, ne ridicam in picioare si in fundulet singurele, dar nu mergem in 4labe.

 

si acum...ce imi mai amintesc...

 

aaa...si M. are dermatita dar mai intinsa...pe spate, picioruse si un pic pe brate.eu o dau acum cu Atoderm de la Bioderma.dr mi-a zis ca dc nu trece sa-i dau cu Advatan Milk.

Maria, Cata ce tratamente homeopate  aveti pt dermatita?

 

Maria, cat timp esti singurica?

 

Teo, ma bucur ca iti vine sotul acasa!...o sa gaseasca casa plina cu  3catelusi  [:)]

 

sanatate puiutilor bolnaviori!

 

va pupam  [flo2]

post-122382-0-50617700-1397225964_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...