Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor , ne-am intors de la doctor , se pare ce nu sunt dintisorii , are rosu-n gat..acum suntem iar cu febra 39 , ne-a trecut pe antibiotic , oscillum si nelipsitul nurofen alternativ cu panadol..si homeopate formula 1 3 bobite in caz de temperatura mare...

 

cata....a avut muci dar au trecut de la sine , acum nu are deloc secretii , la plamnai a ascultat-o este totul ok , nasul curat , doar rosu-n gatut..

 

eu cred ca se suprapun si dintii si rosu-n gat de este asa de febrila..

 

si voua la M. sa se faca bine sa scapati de haraiala , apropo la ilinca dupa ce i-a trecut ultima data rosu-n gat si a avut secretii..a trecut o luna pana s-au curatat definitiv si nu mai horcaioa ca un porcusor..

 

monicaa..asteptam sa ne mai scrii , ma bucur ca a trecut cu bine botezul...si sa te poti plimba relaxata in chilotei !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DELIA_R ma refeream la ID-ul grupului de pe FB unde se discuta despre bona.

 

PAULA ce fain ca ai gasit o bona de care esti multumita. Ma bucur ca ai renuntat la fumat. E rea buruiana asta.

 

DOXY desteapta pitica ta. Este un orez de la Nestle care strange f bine la burtica.

 

ANA MARIA felicitari pt bb.

 

Da chiar MONI zi-ne si noua de planul cu eliminarea mesei de noapte.

 

OLIMP, MARIA ce remedii homeopate v-a dat pt febra?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxi- in principiu daca nu se rasgandeste soacra-mea M va sta cu ea pana va incepe cresa (nici asta nu stiu cand si unde va fi). Mie imi convine sa stea cu soacra mea, ea nu 'taie aripile' copiilor (nu fa aia, nu te urca pe topogan ca esti mic, daca plangi vine tiganul sau altele) dar spune ca vrea sa I-o lasam la Ruganesti un sat pe langa Odorheiul Secuiesc [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap] Socrul meu tot  ma roaga sa vorbesc cu soacra-mea sa stea in Tm sau la Nadlac dar soacra-mea este capoasa. Desi vine si vara pe acasa (nu sta mai mult de 2 saptamani) nu-mi doresc sa implineasca 1 an la Ruganesti. Noi avem cumparate biletele la mare, tb sa vad cand se termina sejurul cred ca in 3 sau 4 iulie si cred ca nu am timp sa merg pe acasa la Bicaz caci va tb sa stau cateva zile la Ruganesti sa vad daca se acomodeaza acolo M si in caz ca ceva nu merge va tb sa ma intorc in Tm sa incep serviciul si sa vad cine se va ocupa de M.

Daca nu ajung la Bicaz cu siguranta se va supara mama... ea inca nu-si imagineaza ca se poate intampla asa ceva, dar oricum pe ea n-o intereseaza cu cine va sta M si nici nu stie cand ar tb sa incep eu serviciul. Oricum mama este bolnava (depresie) sau se crede mai bolnava decat este caci nu s-a crezut nicicum apta sa faca un drum pana aici (o aduceam cu masina) s-o vada pe M.

Olimp- sper sa treaca repede rosul in gat. Multumesc ca mi-ai spus cat a durat la voi haraiala, caci mintea mea iar o lua pe aratura. Formula1 ai spus ca se numesc medicamentele homeopate pt febra?

Delia- multumim de paine. a gustat-o si nu a scuipat-o deci pot sa trec la incercari

o seara frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am inchis in dormitor si care indrazneste sa ma deranjeze 1 ora ramane fara cap. nu-mi mai aud gandurile, imi zumzaie la cate am de rezolvat. azi eram in teleconferinta si sotzul imi trimitea sms ca nu mai stia cat ficat sa cumpere. [:)] de, daca nu am facut lista cum trebuie, confuzez omul.

 

Ana-Maria felicitari iubita si sarcina usoara!!!!

 

Olimp multa sanatate Ilincai, sa treaca repede.

 

Asa, sa va spun de plan. A fost sotzul cu amandoi luni la medic ca sunt raciti si l-am pus sa intrebe 2 chestii: dintii lui Sami inca = 0 la numar si cat dumnezeu mai papa noaptea in ideea ca in timpul zile mananca extrem de bine.

Dinti sunt pe vine, tanti doctor a zis ca vom avea fenomen de pop-corn. [soricel]

Iar cu masa a zis ca trebuie dezobisnuit sa pape noaptea. Mananca f bine ziua, mananca de toate si cu noaptea de obisnuita. Si noaptea trebuie stomacul sa doarma, sa nu lucreze.

Asa ca avem plan pe 3 sapt: prima saptamana primeste aceeasi cantitate de apa dar numai jumatate de lapte. Adica ii fac 200-235 ml dar cu 3-4 masuri de lapte.

A 2-a saptamana reducem si apa la 100 si punem doar 1-2 masuri de lapte.

Iar in a 3-a saptamana daca se mai trezeste primeste doar apa.

Am inceput luni. Dupa luni noapte a baut marti noapte doar 100ml. Si azi-noapte a dormit beton pana la 07:00 desi e inca mucos si se mai inneaca.

Doamne ajuta ca bine e sa mai dormi fara intreruperi!

 

va pup de toate si mi-e dor de voi. pana marti am liber si am de gand sa savurez la maxim. Pastele il facem la nasii lui Sami asa ca nu gatesc decat drob si fac o pasca. In rest stau acasa si dorm iar sotzul are program de voie cu musafirii si astia mici. El are concediu de sapt trecuta, e proaspat. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...