Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

am apucat sa citesc pe sarite ceva pagini in urma.

 

Delia va pup si eu. Cum sunteti? E mai bine si la voi cu somnul?

 

Oxana asa e Sami cu mancatul. Daca nu ii dai de la tine din farfurie e tragedie. Coltul de paine nu mai functioneaza. Cum e cea mica? Mai bine?

 

Si noi cu soldateii de paine cu branzica de vaci. dar ii dau eu in gura ca altfel se joaca mai mult sau baga cu pumnul. Nu are dinti praslea dar stie mesteca.

 

Sami nu merge inca in 4 labe, e tot cu taratul dar are o viteza fantastica. in schimb de ridica si face pasi pe langa canapea si incearca sa ajunga la masa. Dar e prea devreme, nu are stabilitate si cand pica, pica ca sacul de cartofi si da cate un cap de mor. Plange un pic si o ia de la capat. Clara a fost fix e dos. Pana nu era convinsa ca ii iese 100% nici ca incerca. Asta micu vad ca e mare viteaz. Vai de popoul lui ce trante va mai lua.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Offf Monica m ai prins cu intrebarea exact la mom potrivit, is in depresie. Imi vine sa urlu, sa ma perpelesc tarandu ma pe jos, sa mi smulg parul din cap si etc. Somnul e la fel de nesomn exact cum il stiai (tocaiala ma si) . Problema e ca asa mananca si ziua si de aici depresia mea. Nu mai stiu cum sa apuc problema si s o rezolv. Ti se pare normal ca de la ora 19 la21:20 sa tot linga pe un biberon de 150 ml???? Timp in care urla ca i foame dar n are timp sa manance. Daca era mai mare sa ma inteleg cu elera altceva. Dar ce naiba sa ma mai fac ca nu mai stiu. Sunt disperata. Ajung la capatul puterilor :(((( Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp cand am raspuns la prima postarea a ta ca stelutza face temperature mare.. imediat am raspuns fara macar sa citesc ca ai venit de la medic cu un raspuns.

 

Eu cand apuc sa raspund.. dau reply la mesaj... fara sa citesc pana la sfarsit postarile de peste zi... ca acum la 10 seara am deschis calculatorul si va citem mamici dragi postarile.

 

 

Eu pentru rosu in gat am cel mai bun remediu naturist.... si succes 100% fara medicamente si febra si rosu in gat trece in 2 zile... Garantat 100% si folosita metoda de n ori cu rezultat bun.

 

Iti povestesc din propria experienta...

 

Razi un cartof bine spalat de dimensiune mica... prin razatoare ...

continutul ras il pui intr-o batista care va fi asezata in diagonala si il rulezi ca o rulada. Apoi acesta ii stropesti bine cu spirt.. si incerci sa il pui la gatul copilului.

Aceasta lucrare il aplici cand are repriza de somn...astfel incat copilul sa stea pe timpul somnului cu batista la gat... Cartoful este un bun 'medicament" pentru ca el "trage"...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cartoful ras este foarte eficient in reducerea inflamatiei si usurarea simptomelor. Cartoful se curata de coaja si se rade pe razatoarea cu ochii mari, apoi se aseaza in sir lung de 10cm pe o fasa suficient de lunga pentru a putea fi legata in jurul gatului copilului. Se mentine la gat de seara pana dimineata.

 

 

Mesele copiilor cu rosu in gat trebuie sa constea din alimente moi, supe calde, multe lichide.

Evita sa-i dai suc de portocale, grepfrut sau rosii, sunt mult prea acide si il vor zgaria pe gat. Insa ai unda verde la sucul de mere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cataplasmele cu cartofi reduc inflamatiile, combat durerile de cap si potolesc tusea. Cartoful ras prin razatoarea mare este un leac eficient. Cartoful ras se pune pe o bucata de tifon sau panza si se aplica timp de cateva ore pe zona dureroasa. E bine ca suferindul sa stea in pat, invelit cu o patura groasa.

 

Nu te indrepta spre dulapiorul cu medicamente ca sa iei calmante. Sunt eficiente, e adevarat, isi fac repede efectul, dar dau dependenta si apoi gandeste-te la ravagiile pe care le pot face in organismul tau. O cataplasma cu cartofi rasi, aplicata pe frunte, actioneaza ca un analgezic, mai ales daca esti calm si stai putin intins pe pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...