Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

Hristos a Inviat ! [paste] [paste] [paste] [paste] [paste] [paste] [paste]

 

andra felicitari pentru mica plimbareata !!! ma bucur ca ne-ai mai scris si nu ai uitata de noi

 

 

acum sa va povestesc eu....

 

ieri la amiaza ilinca iar a a facut febra mare , peste 40 , nu am mai stat pe ganduri am fugit la urgente , acolo ne-a examinat-o , am iesit din camera pana i-au pus barnula sa-i i-a sange si sa-i puna ploscuta de urina , i-a pus dispozitiv pe uretera ..nu va spun ce plansete am auzit , mi-i se rupea sufletul..dar a trecut , in brate la mama s-a linistit ilincuta mea un-doi..

 

i-a luat si proba de scaun sa examineze toate pistele posibile , deja ieri eram la a sasea zi de febra mare , de 3 sub tratament cu antibiotice si nelipsitele antitermice..

 

ne-a plasat in salon...si sa ne interneze si sa asteptam rezultatele..spre seara au veit si rezultatele..nu are infectie urinara , doar ceva snage in scaun dar dau vina pe medicamente..i-am doat oricum biotic pt bebelusi si cat mai mult san.., leucocitele scazute , limfocitele marite , ne-a spus ca e posibil sa fie o infecte virala destul de rezistenta ..si ne-a lasat acasa , seara am ajuns si noi...

 

ne-a spus sa-i dam antitermice din 4 in 4 ore deca trece febra de 38,5 luata rectal..la culcare avea peste asa ca i-am dat nurofen 4 ml cat era prescris..

 

ne-am culcat , ilinca a transpirat tare de tot , dupa o jumatate de ora a trebuit sa o dezbrac era leoarca , puteam stoare bodyutul.., i-am sters capusorul , am schimbat-o , ii scazuse temperatutra era ok..spre dimineata ..a dormit bine ..pun mana pe ea...m-am infiorat..ilinca era sloi de gheata [fri] [fri] [fri] [fri] [fri] ..manutele inghetate bocna , fata rece , respiratia rece..nu misca..am incremenit..am luat-o repede langa mine si am inceput sa o frectionea sa o incalzesc...si-a mai revenit , i-am dat repede sanul sa suga ..a baut si s-a mai incalzit , am invelit si lipit-o de noi..incet incet si-a revenit , dupa 1 ora era ok..

 

m-am speriat de moarte...e cumplit..

 

acum dorme infofolita...nici eu nu mai stiu cum sa procedez ...acum are temperatura mare , acum cu antitermic ii scade de abia o incalzesc...abia astept sa trecem peste ..

 

va pup fetelor...si sarbatori fericite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos a inviat! Sa aveti parte de o zi frumoasa impreuna cu familia! Va pupam.

 

Delia ai grija de tine, de voi. Poate reusesti sa aranjezi cumva sa iti faci un pic de timp ptr tine, sa te relaxezi si sa iti refaci rezervele de energie.

 

Olimp multa sanatate Ilincai. Clara a avut pe la un 1 jumatate asa o infectie, cu febra mare rau peste 7 zile. Eu ii dadeam antitermice doar de la 39. Si puneam in paralel la picioare comprese cu apa cam la 35-36 de grade. Asa mai maresti macar in timpul zilei perioada intre antitermice. Ca nu sunt chiar bomboane, sunt grele rau ptr ficat. Va tin pumnii sa treaca repede!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat!

 

Olimp multa putere si sanatate multa. O pupam pe galusca mica cu ochisori cristalini.

Imi cer iertare daca te intreb.. dar de ce nu incerci sa ii pui la gatuletz cartofior?

Iti garamtez ca vei avea rezultate. Nu mai depinzi nici de antitermic asa de mult.

 

Va pupam pe amandoua si sa ne tii la curent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!!

 

Imi scuzati lipsa....nu am timp, sunt si f obosita....

Olimp am intrat special sa citesc.Sper ca acum sunteti bine. Nu imi dau seama ce o fi si nu imi mai dau cu presupusa...numai sa treaca. [flo2]

Andra, Ana_maria ma bucur ca nu ne-ati uitat. Si viceversa e valabila.
Mai intrati sa ne ziceti ce mai faceti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor ..vad ca tot cu cozonacii si ouala de paste sunt ocupate ! [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

 

noi..am dat de capat...de unde febra si toata tarasenia , ilinca are rubeola ..pojarel...azi dimineata am vazut eruptie pe pielicita toata burtica si spaticul ,,si fatuca , initial am crezut ca  ar fi de la antibiotic..ceva reactie sau de la transpiratie cum a tot transpirat dar cu un imbold si sfat de la paula..am fugit la infectioase..si surpriza..avem rubeola , febra i-a scazut de duminca nu a mai facut , intre in tiparul bolii + ganglionii inflamati...asa ca 7 zile stam in casa , ne spalam doar asa ca matele pe ici pe colo.....

 

va pup m-am mai linistit si eu..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, ma bucur ca ati descoperit ce era de vina ptr febra. Sanatate multa !

Ele, eu nu va uit ca tot mai citesc cand apuc si nu de putine ori mi-au fost de mare ajutor discutiile voastre. Sper ca acum sa pot intra mai des.

Noi am fost azi afara, la Bucuresti este foarte cald, dar ce e frumos se termina repede, asa ca pe seara s-au anuntat averse.

In zilele de Paste, Sofia a fost un pic mucoasa, dar a trecut cu Colargol si cu batista bebelusului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...