Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

va pup

 

Delia vezi ce merge. Doamne Ajuta! [:)] Cred ca iti lipseste noaptea. Eu inca ma trezesc de 2-3 ori sa vad de el. Dar sunt infinit mai odihnita ca inainte si asa facem ziua multe alte chestii. Se compenseaza toata treaba.

 

[batcap] Eu am muncit saptamana asta in fiecare noaptea mai putin aseara. Avem probleme la serviciu. Am preluat eu tura de noapte ca oricum sunt obisnuita cu nedormitul si baietii tura de zi. Sper sa terminam pana luni ca nu mai pot. Ieri am adormit peste zi in fotoliu. First time ever.

 

Marti ne vine masinuta noua. Ne-am sucit si ne-am invartit si ne-am decis ca 2 masini sunt prea costisitoare. Si cum avem drumuri comune si eu sunt cu bicicleta mai mult sau cu bus-ul am ajuns la 1 masina dar sa fie cu 7 locuri. Saptamana trecuta am batut palma, marti vine. Si week-endul viitor facem planuri sa plecam pe undeva sa o rodam bine. Yupii!!!

 

Cu mancarea am inceput si eu ca Maria. In mod normal as fi asteptat ca la Clara pana spre un an sa ii dau din mancarea noastra dar asta mic vrea de acum, e mancat si daca ne asezam noi la masa urla ca disperatul ca vrea si el. Si mai si papa orice ii dau. Asa ca fac ciorba sau mancare si sarez la sfarsit dupa ce i-am pus lui deoparte. I-am facut inclusiv lasagne : ptr noi cu sare, ptr el fara si cu mai putin cascaval. [soricel] Si papa tot. Si momentan orice. Dimineata am trecut la soldatei cu gem sau branza de vaci, mai alternez cu iaurt cu fructe pasate sau cu fulgi de ovaz.

 

pupici si aveti grija de voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Monicaa-fff dulce Sami

 

Sa stiti ca in general si eu ii dau Mariei din mancarea facuta pt noi inainte de a pune sare. Nu-I dau cand am in meniu cartofi prajiti+snitel. Azi am facut spanac si I-am scos si ei, a mancat ceva totusi putin. Am observant ca ii place usturoiul, banana, hrisca dar nu mananca suficient, nu ajunge la 100g deseori nu ajunge nici la 40. Ii voi face analize si ei si lui C si vom vedea.

O zi frumoasa la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu in miez de noapte.

Da, pazesc odrasla care tocaie. In 10 min m a facut sa ma ridic de 2ori din pat, am hotarat sa l pazesc pana adoarme adanc sa nu ma intarat la somn degeaba :))

Noaptea ce a trecut a fost....mai bine nu mai zic. Am pazit copilul, dar nu l am luat din patut. Inca perseverez. Sper sa fiu mai tare decat el si sa fiu pe pozitii. Nu e usor sa te tot ridici din pat :)))

 

Monicaa ce dulce e Sami.

Sa stii ca L mananca din manxarea noastra de 2 luni apriape. Nu gatesc cu sare evident. Asa mananca mukt mai bine.

Si noi vindem masina sotului si ne luam minibus ca nu incapem. Tot de 7 locuri. Buna investitie. Dar madina mea o tinem, eu nu pot sa depind de sot si oricum in oras si acu ne fataim cu ea. E mica si gasim usor loc de parcare.

Povestind aici constat ca fiu miu respira adanc, semn ca doarme bine si intre timp s a uscat si oja.

 

Catalina sper sa ne vedem sapt viitoare, macar in casa daca nu pe afara. S au anuntat ploi.

 

 

Monicaa cum e vremea la voi, sa stim ce vine incoace.

 

Noapte buna si pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata mamici

 

Delia vine binisor. [:)]  E soare dar nu f cald max 15 grade. Ieri insa a fost frig rau 10 grade si a plouat ceva de speriat.

Asa si voi cu masina, e buna rau cu 7 locuri.

 

Cu mancarea mie mi se pare mult mai usor asa. Nu mai gatesc decat rar separat pentru Sami, nu mai urla cand mancam noi.

Si el a facut azi ochi la 6, ne-am jucat, a papat si acum doarme.

 

Am rezervat o mini vacanta in iunie. [soricel] Abia astept. Pana atunci nu pot eu ca as pleca si maine. Apropo maine: iar lucrez duminica. M-am saturat ca de mere padurete si sper ca maine ii dam de capat. Asa ca azi trebuie sa fiu scoasa in oras ca o iau razna.

 

va pup si va urez un week-end frumos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONICAA inainte il culcai pe Sami in pat cu tine? Il mai alaptezi?

 

DELIA am incercat si eu sa il las pe bb sa doarma in patut dar sunt dependenta sa-l simt langa mine in pat. Am incercat intr-o noapte sa il pun in patut iar el se juca noaptea, zgaria cu unghiile in tablia de la pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.Delia multa putere si rabdare iti doresc.Victoria doarme in patut pana la prima trezirecare poate fi 4-5-6 depinde ,apoi o iau cu maine in pat si dormim toti trei impreuna ,la 8 ma trage de par ,isi baga mana in ochii mei,in gura si gata somnul.daca sunt somnoroasa o i-a sotul si se duc la joaca in alta camera,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...