Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

BUNA DIMINEATA,CAFEAAAAAAAAAAAAAAAA CINE VREA??????????

OANA EU AVEAM IN GIND SA-L INTARC PE DAVID LA 9 LUNI DAR NU AM AVUT PUTERE IMI ERA ASA DE DRAG CUM CAUTA SINU.SI CA SA NU AM MUSTRARI DE CONSTIINTA  A RENUNTAT EL .

DELIA SI IEDU MEU FACE FIGURI CIND IL IMBRAC,IERI A AVUT O SAP DE NEDORMIT NOAPTEA   ERAM PRAFFFFFFFFFFFFFF [batcap]  [batcap] [batcap]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi. N-am mai scris demult ... Noi tot cu muci, tuse, bronsiolite Maria (a bifat 2 in 2 luni).. Greu de tot cu gradinita asta, Toma aduce de toate acasa si Maria hop repede sa le ia si ea :).. M-am saturat de aerosoli, de urlete, de aspirat..pana peste cap !! Luni trebuia sa plec la Londra cu ea, n-am mai plecat ca era in plina perioada de muci , tuse si aerosoli.. Am schimbat biletul pentru iunie...Sper sa plec atunci, dar nici nu ma mai gandesc...Mai am 2 luni si incep serviciul, mi-e groaza , bona o sa trebuiasca sa stea cu amandoi in caz ca Toma se imbolnaveste si tebuie sa stea acasa cateva zile.... Asta e. Maria inca se trezeste noaptea sa suga, cam de vreo 3 ori..Ziua nu prea e mare fan , dar nici LP nu vrea sub nicio forma..Am renuntat sa mai incerc..E micuta rau, are tot 6,6 kg la aproape 9 luni..Un bibelou.. :))Nu ne mai stresam nici cu greutatea ca degeaba o facem...

Va pun 2 poze. Va pup si mai intru.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Teo multumim de cafea! Vacanta... vacanta doresc si eu, caci de 1 mai n-am avut, eram si noi pe aerosoli. Astept sa se coaca capsunile, ciresele si caisele la Nadlac caci atunci sigur vom merge dar nu siu daca vom dormi vre-o noapte acolo caci C intra in perioada de teze si lucrari si nu cred ca ne vom mai permite sa stam mult pe acolo.

 

Delia- greu tare cu somnul. Si M desi a dormit si toata noaptea a inceput sa se trezeasca pt 2 biberoane. Daca ii ies cat de cat analizele bune incerc si eu metoda care a dat rezultate la Sami. Totusi nici ea nu prea mananca sau bea ziua, mai spre seara parca mai mananca.

 

Mocanita- sanatate la copii si tie muulta rabdare. din experienta mea cu C in iulie ar fi fost bine sa pleci la Londra. in general undeva pe la sfarsitul lui iunie C 'scapa' pe perioada de vara de bronsitele asmatiforme. La noi in general sotul se streseaza cand o aspir si ii fac aerosoli Mariei, si in general M nu protesteaza la aceste proceduri... insa cand se maraie imediat sotul imi spune ca o stresez si ca acestea sunt 'proceduri' pt copiii mai mari(nu mai spun aici ce-I raspund sau ce-mi vine sa-I raspund). Ffff frumosi copiii tai si la fata Maria nu pare silueta.

 

Nahh... observ ca avem copii la 'categoria usoara', si a mea serios ca ma scoate din sarite cu mofturile ei dar nu este'slabuta'. Are totusi niste momente in care este alba ca varul si atunci parca mi-I se taie picioarele.

 

Maria- eu probabil ca am 'sarit' cand ai scris despre sot, dar ma bucur ca este bine si fara urmari.

Monicus- bravo voua, imi place ca va plimbati muuult prin tara. Mi-ai dat idee pt ce-I voi gati azi lui C, cascaval pane, cartofi pai si clatite.

Pup toate fetele si o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

Nu m am trezit acu, acu am reusit sa intru si eu. Am hranit copilul, mi am facut o patte din vinete pt mine, putina ordine prin casa....

Nerci Catalina, o sa i pun si usturoi ca lui ii place.

Mocanita sanatate copiilor si soare pe strada ta, sa ti mai tragi sufletul. Si eu vreau concediu cu mine si doar cu mine :)))). Sa mi ascult gandurile sa vb cu ele :))))

Teo cafea intravenos pt je :D

Ce fac catelusii????

 

Astanoapte am umplut o foaie de placinta cu mere si nuci. N am apucat sa degust dar de mirosit miroase bine.

Catalina nu ne recruteaxa astia barbatii. Am vb cu tati ca el se uita la tv. L a auzit pe ministrul aparari care a dezmintit toate aceste zvonuri. A fost nevoit sa iasa sa dea declaratie dupa atata dezinformare cu stiristii adtia. M am linistit.

Va pup. Sa avem o zi buna

 

 

Aaaa. Stiti ca noaptea fu tot alba :))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...