Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

Buna dimineata

Dau cafeeeeaaaaaa, cine direste, cine pofteste, cadoooooo :))))

 

Monicus multumesc. Zau ca nu stiu cum de mai rezist dar rexist. Seara eram deja cu bateriile incarcate si pregatita pt inca o noapte :))) dar surpriza, s a foit si scancit pana pe la 1 si apoi somn intins pana la 5 cand s a trezit. Pt mine 4 ire de somn intinse sunt suficiente, pot muta muntii. SeRa inainte de culcare a avut crize de durere mari si i am dat nurofen ca sa nu mai planga asa saracutul. F tare l durea ca nici laptele nu l putea bea.

Si incepand cu ora 5 a incelug sa zic vau vau, la caini, e ham ham in maghiara :)))). La 6:10 ne am culcat iar pana acu. Ieiiiiiiii

Azi fac minuni in bucatarie la asa energie ;)

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Monicus, nu am o reteta clara, e ceva improvizat. Am pus cam 350 de grame de branza de vaci, o cutiuta mica de smantana, 5 oua si am mixat bine. Am si condimentat amestecul asta. Dupa aia am taiat marunt o bucata nu f mare de telemea si niste piept de pui afumat. Am pus cam o ora la cuptor la foc mic. A iesit f gustos, cam umed, tb sa pun niste gris sau ceva sa absoarba umezeala. Ideea e ca a fost mai umeda decat ma asteptam branza aia de vaci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Victoria, Sebi, Sofia si Maria!

 

Maria- tinem pumnii pt recoltare si sa fie bune rezultatele.

 

Aseara am baut un pahar de vin... sunt fericita... Stiu ca poate par exagerata dar am fost cam socata de analizele lui C cand era mic. Doresc sa-I fie bine si nu stiu cum sa fac sa fie asa. Cu amandoi am avut probleme ce nu le-au avut copiii din jurul nostru! Mai am ceva intrebari pt neonataloaga Mariei, M a avut 9 diagnostice la externare si nu am insistat pe problema cu anemia atunci!

Delia- spor la bucatarie! Se eu gatesc toaat ziua cate putin pt C. Cu ce sa-I dau urada Mariei?Cu mamaliga?(initial ma gandeam s-o pun in babana dar nu cred ca-I bine)

Oxi- ce bunatate si gatit si tu! Mi-ai facut pofta... o sa incerc si eu cand o sa mai am mai multa branza de vaci

 

O zi frumoasa la toata lumea! si va servesc cu o felie virtuala de tort(am adus de la service poze cu tortul pe care colega l-a desenat pe C si Messi dar s-a stricat sticul, asa ca va servesc cu un alt tort ce l-a avut C. Azi nu cred ca ajung sa fac ceva dulce, clatite macar, dar nu se stie, ziua este lunga)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina eu i am dat urda si cu paine, rosii, ceapa verde, putina sunca de casa, e f buna cu ou si mamaliga. Cum ti e la indemana. Smantana si curmale sau marar. Vezi tu. Sarumana pg tort. Ma bucur ca sunt bine copii si tu te ai linistit. Tre sa bem si impreuna niste vin. Am o bunatateeeee :D. Hai la mine. Fac pt L supa crema de rosii. Poate mananca si M.

La multi ani sarbatoritilor.

Oxigen sa ti fie de bine ce ai gatit. Tare bibe suna..

Plec sa bucataresc ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia- nu pot azi si nu numai din cauza 'vremii frumoase', dar ne vedem. Da, si mie bine mi-a picat vinul.

Ieri C a fost primul la analize. Cred ca s-a speriat cand a vazut flacoanele cu sange. A intrebat daca I-au scos 1 l de sange. Apoi a fost M, dar cum lui C I se facuse rau a asteptat afara si nu a vazut ca Mariei I-au luat 3 flaconase mai mici. Si ieri dupa masa C ii pupa degetelul Mariei si o compatimea ca ea este mai mica si prea mult sange I-au luat!

Maria- cum a fost la voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost plecata mai bine de o ora de acasa, cand m am reintors, L a fost atat de bucuros ca mi a alergat inainte, m a apucat de gat si m a strans tare tare, m a pupat si mi tot povestea chestii (probabil cum s a jucat cu apu). E un sentiment atat de placut sa vezi ca cineva te intampina cu atata iubire ♥
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...