Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata

Delia- multumim de urari si cafea!

Maria- felicitari pt analizele bune ale lui V!!! Ura... cat despre tgo la voi speram sa intre in normal repede

si C intre 8si 14 ani a avut TGO putin marit. 4 ani l-am tinut pe regim si apoi m-am dat batauta. Nimeni (si am fost la profesori in hepatologie) nu mi-au explicat de ce. De 4 ani ii dau constant, intre 4 si 6 luni pe an flavin 7. Acum a fost prima data cu tgo intrat in normal. nu-I nimic compenseaza M care si ea il are putin marit inca de la nastere. eu tare greu I-am dat liv52 dar pediatra mi-a spus ca macar atunci cand ii fac tratament (aerosoli de ex) sa-I dau si liv52.

 

C are emotii mari cu teza. De dimineata o urmarea pe M, daca face kk muuult sa aiba noroc. Exact cand pleca M a mai facut un kk. Cand am schimbat-o era murdara si pe haine. l-am sunat apoi pe C sa-I spun ca sigur ia 10 .

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor..am absentat o vreme buna...mica depresie as zice...care m-a facut sa stau putin deoparte de net...si de povesti..dar acum e mai bine..

 

avem ceva probleme ...ai mei cu un proces incept in 2008 si inca se tergiverseaza si de acolo si multa distractie si nervi..si evident depresia ..

 

in alta ordine de idei suntem bine crestem , papam bine , asteptam vremea buna si concediul..peste apropae 2 saptamani..

 

spunem mama , tata ,...directionat si facem 2-3 pasi singurica , mai mult nu ii este teama si se lasa pe jos..oricum nu este concurs.cand va fii pregatita se va desprinde singura..

 

adora pastele cu branza , este singura mancare pe care o acepta neblenduita si soldateii de paine cu pateu , gem , unt si branzica..restul totul vrea pasirat..dar e ok ma trambalez cu toate blenderele din dotare in concediu..

 

ii plac covrigii calzi , napolitanele..etc..

 

ma lupt cu greutatea si ma zbat sa slabesc sa arat decent la mare...incet se duc si kilogramele dar tare greu..ma lovesc de tot felul de ispite culinare..si merge greu..dar sigur..

 

maria..cum esti cu sanul ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina am vb cu mai multi dr si toti mi-au spus sa stau linistita ca GOT nu are nimic daca e un pic crescut,si in general la copii este mai mare.mie nu mi-a spua nimeni de regim alimentar .oricum ea nu papa prajit nimic si nici grasime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Am fost la control. Bebicul meu incepe sa semene a om ... Sunt ok  si el si placenta. Am totusi un hematom dar sper sa il tin sub control.

Am nevoie si eu de niste sfaturi ... cine cunoaste. 

Ma bate gandul sa intru in concediu .... cumva .... cum s-o putea . 

La serviciu lucrurile se aglomereaza iar mie imi este greu sa fac fata si acasa ( cu atatea treburi) si la serviciu .Plus ca la serviciu exista atata dezinteres incat .... nu stiu ce sa zic .... azi m-am enervat atat de tare ... doamne doamne. Sunt doi directori ... dar este mare dezorganizare .... iar eu am si secretariatul si contabilitatea si ce tine de operare baza date . Iar colegii .... isi trag pe turta lor ... isi permit sa se relaxeze la o tigarica ... cand ar putea sa mai dea o mana de ajutor .... ca ajuta institutia in care lucreaza ... nu pe mine in mod deosebit . 

Ma scuzati ca imi vars cu asa ardoare of-ul dar .... sa vedem cum se vor descurca fara mine .

Am plecat cu un handicap cand m-am intors la lucru . Au fost destul de multe chestii ramase in urma .... 

Sa vad in ce conditii as putea intra in concediu ... poate de risc maternal .... sa vad ce presupune .... probabil trebuie dovezi.

Voi ce stiti ?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...