Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

maria ..ma bucur ca esti mai bine cu sanul , sper sa scapi si sa poti alapta mai departe...

 

cata bafta lui C..tinem pumnii..hai la teza !!!!

 

ana maria sarcina usoara , cred ca nu iti este usor cu 2 copii..unul mic ca al nostru, altul mai maricel  si altul in burtica , sper sa nu-ti faca probleme hematomul...cat despre concediu nu stiu ce sa zic vezi daca nu reusesti sa iesi in medical..in sarcina cu risc..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumim de urari... acum sper sa fi facut bine la teza!

Olimp- ma bucur ca ai revenit pe aici, o pupam pe Ilinca

Ana Maria - nu stiu sa raspund, dar medical cred ca-ti poate da un medical, cred ca este important sa te linistesti si intre timp studiezi modalitatile prin care poti intra in concediu.

Maria- o sa incerc sa-I mai dau liv52, adevarul este ca nu I-am mai dat de pe la 3 sau 4 luni.

Delia-sper sa te odihnesti noaptea asta

Nb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut fetelor! Cu cititul sunt pe la recrutarea barbatilor in armata ... m-ati bagat in ganduri, eu la stiri nu ma uit de cand am nascut si nici presa nu o citesc tot cam de atunci, vai de capul meu, am un copil de mers in razboi si unul de tzata (cat se poate de la propriu)! Io si Muma lui Stefan cel mare :). Catalina, foarte bine ca a acceptat C sa stea cu micuta, poti incepe sa-l lasi cate putin sub supravegerea ta la inceput si apoi treptat tot mai mult, apoi putin singur si uite asa, eu cred ca-i responsabil baiatul. Mocanita nu am mai prins minunile tale in poze dar sunt sigura ca-s superbi! Va pup pe toate cu mici cu mari :).

 

Noi suntem in grafic cu toate cele: greutate, mancare, somn, mers in 4 labute, ridicat pe marginea patului etc. In grafic in sensul ca ne incadram in media populatiei de bebelusi de varsta ei, inca nu se zareste nici un sambure de geniu la noi desi m-ati tot fraierit in timpul sarcinii ca cei mai in varsta produc genii :))), suntem ilustrii anonimi deocamdata si am o vaga banuiala ca asa o sa si ramanem :)))))))). Noi sa fim sanatosi!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Dau o cafea azi... sau ceai.... iar mai tarziu .... o prajiturica si un suc .... imi sarbatoresc amandoi copii azi.... iar peste 3 zile .... inca odata baiatul .

 

La multi ani tuturor Constantinilor/Constantinelor si Elenelor .... sa fiti sanatosi si la punga grosi.

 

Sarcina mea are cam 9-10 saptamani . Sa vad in ce fel imi pot lua concediu. Sa vad rezultatul la ecografia morfofetala de 3 luni... si in functie de ea sa vad incotro o iau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Ana Maria- multumim de cafea si La Multi Ani sarbatoritilor tai!

La Multi Ani celor ce se sarbatoresc azi!

 

Betty- of, of, of eu sufar in tacere pt ca M nu pare a fi geniu :)) Spun asta caci comparativ cu C este in urma. Apropo de C, daca va mai sta prin casa dupa teze va avea sansa sa-si maresca pusculita... dar nu stiu de ce nu-l vad stand in casa:)))

 

Nu stiu ce ce am refuzat sa-i prepar lp Mariei noaptea... deci nu dorm de la ora 1 :))).

Azi merg pe la serviciu, sper sa nu primesc ceva de lucru, vreau sa ajung la personal sa vad daca tb sa anunt sau nu intoarcerea mea la munca, mai ales ca eu voi fi si plecata din localitate 3 saptamani inainte de a incepe!

O zi frumoasa tuturor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata mamici

cum va merge?

Olimp ma bucur ca ti-ai revenit. Ce mai stii de Ele? E bine?

Betty :)))) pupici de la un alt ilustru anonim.

Ana Maria tin pumnii sa poti organiza cum iti doresti.

Catalina ma bucur ca au iesit bine analizele. Doamne ajuta.

Maria ma bucur ca esti bine.

Delia pupici micului activ. Te tine bine de tot in priza L, nici o sansa sa te plictisesti. [:)]

Oana ce mai faci?

Noi suntem bine, avem acum 2 dinti si bodoganim non stop. Si vanam usa de la baie deschisa. Adora sa se joace cu mainile in WC. 1 minut sa-l las si deja e cocotat si chiuie de fericire. Incearca sa plece de la canapea la masa si invers dar e inca nesigur pe picioare. Se pare insa ca nu-l deranjeaza, cade, urla si apoi o ia de la capat. [soricel]

Cu matza mare am fost luni la scoala. Ea a facut 2 ore de curs cu ceilalti copii si noi parinti am fost dusi in aula si instruiti. Doamne ce nod in gat mi s-a pus! mai ca m-a apucat plansul. Fata mea e deja mare, se descurca singura...offff...o sa stau ca pe jar pana ma voi obisnui. Si asta cu Sami in paralel cu inceputul de gradi. [batcap]

va pupic si ma bag la o cafea. azi am teoretic liber. ma suna doar daca arde rau.

si azi cica se fac 30 de grade. as merge la bazin dar n-am masina asa ca stam acasa in gradina si ne balacim la caldare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor [flo2]

 

ele ..e bine... [flo2] [flo2] [flo2] ..si apropo la multi ani ele !!!

 

betty ..muma lui Stefan cel mare [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] ..pupam micul geniu in devenire ...nu-ti pierde speranta..

 

monicaa si ilinca este fascinata de baie....cum vede deschisa usa hop si ea acolo...si mai ales la wc..zici ca-i cu miere..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Nu am mai intrat sa scriu, v-am citit din fuga... Nu mai am timp nici sa respir, parca treburile prin curte nu se mai termina, mihai ma solicita ff mult, soacra e departe de a ma ajuta si intelege intr-un fel. Seara sunt epuizata si m inca se trezeste de n oi noaptea. Parca nu mai vad luminita de la capatul tunelului. Sunt praf... Si colac peste pupaza, cred ca imi vine si menstruatia, ca ma dor ovarele de mor. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand va "izbucni". In rest suntem bine, Mihai e alinarea mea, a invatat sa dea pupa, stie unde e mami, tati, edy(catelul), iepurasii de pe duplap, si suzi. Merge peste tot in 4 labute, face numai nazbatii, exploreaza tot si ii place ttare mult. Nu sta singur in picioare, se chinuie sa se ridice de pat, dar nu reuseste. Toata ziua bodogane, are 5 dinti, si cred ca mai ies 2. Stam pe afara mai toata ziua, in curte, doarme in carut. A inceput sa doarma mai bine ziua, in sfarsit. 

Olimp, sa te gandesti la noi cand pleci in vacanta, tare bine mi-ar prinde si mie una, cat de scurta. Distractie placuta! 

Monicaaa, ma bucur ca sunteti bine. Sami se pare ca e mai harnicut decat colegul lui de zi de nastere:d. Se mai trezeste noaptea?

Maria, cum mai esti cu sanul? Dar cum ai facut mastita? Eu credeam ca se face doar la inceput, cand vine lapte mult si se infunda canalele. 

Ana-Maria, esti super woman tu. Tu te duci si la munca???

 

Va pup si imi cer scuze daca am sarit ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...