Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (30)


Recommended Posts

neata [flo2] ..mi-e somn..nu stiu ce ne mai chinuie in gurita !!! nu se vede nimic suntem tot cu acceasi dinti dar cu mai multa agitatie nopatea..

 

maria...gata cu linistea , asa facea si ilinca dar ai sa vezi ca in maxim 2 saptamani se invata sa cada frumos in fundulet si nu se va mai lovii...eu am lasat-o de fiecra data singura nu am ajutat-o si s-a invatat repede sa se fereasca acum stie sa puna si manutele cand pica..

 

paula..mamaliga lor de muci..noi am scapat de aspirat , de muci ...e bine..si chear asa treci la raport !!! ai cam tras chiulul zilele trecute [:-)))]

 

ma duc la mall si sa vad papucei si sandalute ..., ai noroc cu Raul i-a lasat zeste la Lucuta ! [soricel]

 

ele [flo2]  ? cu-cu ce face-ti ?

 

azi mergem la pasapoarte...o vom legitima pe ilincuta [pk] ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata

 

Betty si L mananca f bine manaliga cu branza.

 

Maria sunt grele despartirile dar dulci intalnirile.

 

Olimp, Paula sanatate copiilor.

 

Catalina cum sunteti?

 

Ieri i am dat conanda de sandale lui L. Am fost la fabrica in Arad. Azi sunt gata si maine intru in posesia lor.

 

Sunt rupta de somn, astanoapte am dormit in fund cam 3 ore, cu L in brate. A fost mai agitat ca deobicei. Doar in brate s a linistit. ♥

Acu ma bag in pat labga el si sper sa dormim vreo 2 ore.

 

Aaaa, acu cantarului s a mutat la 48, sper sa nu urce la loc. Are voie doar sa coboare [:D]

 

Azi e intubecat si bate vantul in Tm.

Vreau sa fac o ciulama. Di am un papricas facut de ieri. Sa aveti o zi usoara si frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

M a facut bronsiolita [batcap]  [batcap]  [batcap] [batcap]  si ca bonus mai are si temperatura. Imi vine sa plang. Am fost cu ea la 2 pediatrii, are acelasi diagnostic, pediatra la care sunt pe cale sa ma mut ia dat si aerosoli si doze mai mari de medicamente (daca mai tineti minte pediatrul actual inca imi dadea pt temperatura 1,5 ml de nurofen si 1 ml eurespal (cand pt 8 kg pot sa-I dau 5 ml). Macar in general (caci mai sunt exceptii) M sta la aspirat si la aerosoli (chiar adoarme). 

Am primit si o crema de la roche posay pt dermatita atopica si o recomandare sa caut la farmaciile naruriste o crema aur derm ce contine smirna, propolis si mimoza , care iar merge bine la dermatite.

TEO, MOCANITA si cine mai are idei spuneti-mi ce doriti voi sa va aduceti din Londra(adica ce gasiti mai iefin acolo sau ce nu se gaseste aici pt bb cat si pt copii mai mari cat si pt voi). Daca se poate spuneti si din ce tip de magazine doriti sa achizitionati.

Monicaa, Delia si cine mai stie spuneti-mi la fel ce luati voi din Germania (pt bb, copii mai mari si voi) ceva la fel care este mai rentabil de adus din Germania (de ex pt C eu ii cumpar medicamente pt rau de masina). Monicaa poti sa-mi spui cam care este pretul la Humana AR?

Delia - si mie imi pica ochii in gura de somn

Observ ca voi cumparati sandalute, este drept ca ai vostrii copii merg in 4 labe. Delia, Olimp, Bety si cine mai doreste poate puneti niste poze sa am ceva idei pt cand ma voi apuca eu sa caut.

Salutari la toata lumea si sanatate multa pt toti/toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia-felicitariiiiiii pt kg pierdut!

 

Mai imi este jena, toate slabiti si eu iar m-am apucat de mancat noaptea [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  ca sa nu mai spun ca ieri domnul sot (simtindu-se cu musca pe caciula cu delgatia) ne-a luat de buna voie tort de ciocolata si placinta greceasca, ghiciti cine manca aseara la ora 23.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina gasesti crema la Plafar , eu iti recomand sa o iei simpla fara propolis si smirna.mie asa mi-a apua dr.noi de cand am inceput trat cu homeopate si mi-am schimbat alimentatia nu mai avem nici urma de dermatita.Am folosit si noi Lipikar dar fara nici un efect.ne-a mers f bine cu Mustela Stelatopi.eu I-AM Schimbat si detergentul (am luat hipoalergenic si servwtele umede)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria- parca din DM ai luat detergenutul si servetelele

 

Eu pe M nu am dat-o inca cu nici o crema pt dermatita. Imi recomandase neonataloaga acum cateva luni(dar nu era rau) sa nu o dau cu nici o crema (scumpa sau nu) caci poate fi alergica la orice crema, singura foslosita a fost bepantenul. Mi-am dorit sa merg cu M la homeopat dar tare greu ma misc. [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  Eu n-am ajuns la medic si dupa sarbatori iar tb sa fac analize la copii + niste controale, probabil ca de oboseala mi-I se pare dificil sa merg in atatea parti. 

Bety- multumesc, am salvat link-ul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cata..uf bronsiolita vietii..a trebuit sa va dea tracoale..sa nu va lase in pace..bine ca sta la aerosoli si la aspirat cat de cat..

 

legat de sandale , ilinca tinuta de o manuta umbla singura si vrea din ce in ce mai mult sa se deplaseze singurica , deci trebuie neaparat sandale mai ales ca mergem in concediu..

 

apropo de mancat nu esti singura....asa ca sa nu te simti vinovata..

 

maria ..legat de somnicuri , ilinca s-a stabilizat la 2/zi unul de 1,30-1,40 min pe la 10-30-11.. si inca unul de 1 ora dupa amiaza...de la 15-30-16..

 

delia felicitari pentru kg [pk]
..si ilinca are nopti si nopti...azi nopate a fost crunta din 2 in 2 ore maraiala , cu ochii inchisi binenteles dar maraia prin somn..si freca la gingiute..evident ca nu am dormit nici eu se tot zvarcolea in patut ca pe jar..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...