Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

Looollll, ar fi bine daca m-ar enerva numai copii. dar din anc in cand ma enerveaza: seful, colegii, sotul, omaneii care isi parcheaza Masina pe trotuar, oamenii care nu signalizeaza ca fac curba, vanzatorii care mai au un pic si imi dau in cap cand le pun o intrebare, vecinii mei care prelucreaza pietre cand imi dorm copii. Mai tot timpul: soacra.

 

Edit sa adaug doctorii din Gifhorn, care nici cu aparat nu isi dau seama ca am strabism, care nu stau sa ma asculte cum sta treaba cu alergia mea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred ca e vorba de fire, adica pur si simplu asa sunt. Nu ma chinui sa nu ma enervez. Sunt.. nepasatoare, zen, cum vreti sa ii spuneti [:)]

 

Stiti teoria mea... daca de ex. vine prietenul meu si imi sparge cana favorita (exemplu fictiv), in loc sa imi vina sa tip ma gandesc ca bine ca nu a alunecat cu ea in mana, si-a spart-o in cap si si-a scos un ochi [:-)))] Intelegeti ideea, aproape intotdeauna se poate mai rau. Adica in loc sa ma infurii ca a intarziat o ora, ma gandesc ca bine ca a ajuns, daca patea ceva, nu as fi dat totul de pe lume numai sa fie o intarziere de o ora? Asa ca pana la urma ajung sa fiu fericita ca a intarziat o ora [:D] Conform teoriei ca nu ceea ce se intampla in jurul nostru ne face fericiti sau tristi ci felul in care reactionam noi.

 

Putine lucruri sunt definitive si grave pe lume, cu adevarat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, iote ce citii exact dupa ce am postat mesajele de mai sus:

 

Happiness

A study by psychologist Daniel Kahneman and his colleagues tested a number of life changes and their effect on increasing happiness on a daily basis. The most effective method was to add an hour of sleep to your day. This was more effective than an increase in salary, including amounts up to $60,000, changing occupations or getting married.

 

Deci cea mai buna metoda de a fi mai fericit e sa dormi mai mult cu o ora.

Which I do [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e vorba de fire, adica pur si simplu asa sunt. Nu ma chinui sa nu ma enervez. Sunt.. nepasatoare, zen, cum vreti sa ii spuneti [:)]

 

Stiti teoria mea... daca de ex. vine prietenul meu si imi sparge cana favorita (exemplu fictiv), in loc sa imi vina sa tip ma gandesc ca bine ca nu a alunecat cu ea in mana, si-a spart-o in cap si si-a scos un ochi [:-)))] Intelegeti ideea, aproape intotdeauna se poate mai rau. Adica in loc sa ma infurii ca a intarziat o ora, ma gandesc ca bine ca a ajuns, daca patea ceva, nu as fi dat totul de pe lume numai sa fie o intarziere de o ora? Asa ca pana la urma ajung sa fiu fericita ca a intarziat o ora [:D] Conform teoriei ca nu ceea ce se intampla in jurul nostru ne face fericiti sau tristi ci felul in care reactionam noi.

 

Putine lucruri sunt definitive si grave pe lume, cu adevarat.

Hahaha ...

Masina mea are un bec care imi spune cand se apropie schimbarea uleiului ...ca la prosti. Spune mai intai in procente - 20℅, 15℅, 10℅, 5% ...apoi incepe sa numere milele pe care le mergi cu uleiul invechit. Mi s-a aprins becul de 2 luni ...de doua luni sunt zen si ii spun barbatului ...

Ieri a trebuit sa pun 160 mile pe masina ca m-am dus in Connecticut ...i-am spus sa se duca cu ea in service si a spus "da, mamicule" ...asa ca, am ajuns sa ma duc cu a lui ...

Sa ma fi vazut ieri la volanul masinii lui, cand juma de drum ma tot incurcam in butoane ....zen, zen ....zen, zen.

 

Stiu, trebuia sa spun ...bine ca am acut masina lui la dispozitie, daca nu o aveam si trebuia sa ma duc pe jos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu dupa 9/11 am inceput sa interpretez diferit . daca nu vine autobuzul la ora respectiva nu ma enervez inseamna ca nu trebuia sa vina. daca sefa e proasta asta e  nu trebuie eu sa ma enervez ca nu se face ea mai desteapta, doar eu is mai nervoasa. ceva de genul asta. dar copiiiiiiiiiiiiii. acolo e marea provocare a unui adult! nu de alta dar sunt mai destepti decat amandoi parintii la un loc si e cam greu sa nu te enervezi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vroiam sa ii spun Bombi-nei, sa ne scuze caci calcam in strachini pe un teren sensibil ei ....sa stii ca aici pe ghetar suntem si cam nesimtziti cateodata, trebuie sa tzii putzin la tavaleala ...au mai fost cazuri care din prea multa sensibilitate, s-au simtit atacati ...la un moment dat se si schimbasera locurile, chiar si eu ma mutasem spre iesire ...

 

De fapt nu ne atacam ...doar ne permitem sa ne tavalim, si cum pe jos sunt pietre, praf ...ne mai zgariem, mai curge putzin sange. In lic sa punem spirt, stergem cu umor ...nu e greu, crede-ma. Sigur, iti trebuie putin antrenament ...dar eu zic ca oricine intelege ca greselile sunt neintentionate, supravietuieste ...e un loc frumos, sa stii.Odata integrat, greu mai pleci ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...