Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt ca Buflea.Fac galagie, trebuie sa ma manifest ca altfel explodez si e mai rau.Am incercat sa fiu zen, sa trec peste problema dar a fost mai rau ca s-au acumulat toate lucrurile nespuse si cand am izbucnit am fost mai rau ca un tsunami.Asa ca spun ce am de spus si imi revin ca eu am nevoie sa "ma racoresc":)):))

Si mai e o problema:ai mei sunt obisnuiti cu mine asa .Daca devin zen se sperie si nu vreau sa imi bag familia in sperieti.

 

 

Mie Rall mi se pare zena zenului.:)):))

 

 

 

Si chestia scriza de Ziki ca era in clasa a doua am remarcat-o si eu si ce m-am mai suparat!!!:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sincer, stiu ca as putea sa ma abtin, chiar inainte sa dea dna buflea cu tonul de bariton in mine [pup] - Peace - , pe de alta parte ma apropiu de 40 si imi zic ca imi permit sa nu chiar ignor everything... si asa cum se fac afirmatii se pot face la fel de liber si contra-afirmatii.

 

Nuuu, sa nu te abtii [:)]

Mie imi place sinceritatea, e rara si o apreciez. Parca prea am ajuns sa ne pupam in fund (in general vorbind, ca omenire, prin partile 'civilizate') [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cica sunt poze cu ea in sanul familiei profund evreiasca, l-o interesa?

 

io cred ca doar mierea si laptele :) familia profunda nu prezinta interes:)

Michell da' de 14 ani tu doar o cana foloseai? Mare minune cana aia:) Daca pleci in expeditie dupa alta de data asta eu iti sugerez sa iei 2 sa te tina dublu:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vroiam sa ii spun Bombi-nei, sa ne scuze caci calcam in strachini pe un teren sensibil ei ....sa stii ca aici pe ghetar suntem si cam nesimtziti cateodata, trebuie sa tzii putzin la tavaleala ...au mai fost cazuri care din prea multa sensibilitate, s-au simtit atacati ...la un moment dat se si schimbasera locurile, chiar si eu ma mutasem spre iesire ...

 

De fapt nu ne atacam ...doar ne permitem sa ne tavalim, si cum pe jos sunt pietre, praf ...ne mai zgariem, mai curge putzin sange. In lic sa punem spirt, stergem cu umor ...nu e greu, crede-ma. Sigur, iti trebuie putin antrenament ...dar eu zic ca oricine intelege ca greselile sunt neintentionate, supravietuieste ...e un loc frumos, sa stii.Odata integrat, greu mai pleci ...

Nu e vorba ca e subiectul sensibil, ci ca stiam la ce subiect scriu si de aia am inceput cu intrebarea daca ramine subiectul la nivel de gluma sau se accepta si un discurs serios ..., nu m-am apucat out of the blue sa scriu date tehnice.

Din pacate, eu personal, sint fact-oriented. Imi este foarte greu sa fac small talk sau sa vorbesc despre chestii legate de sentimente and co. De aceea, subiectul tehnic l-am scris foarte usor, la asta scriu si sterg si reformulez si mai reformulez o data.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, va dau extemporal din capitolele ghetarului.

Pai pe Ziki a facut-o Karulina de ras acum 4 capitole cand ne-a spus asa cu ura, cu para, ca nu are nici macar 30. Eu imi aduc aminte, ca atunci am scos vena de 40 ani, am privit-o in ochi si i-am spus cu dispretz: esti batarna fa!!! ...

 

Noroc ca ziki este un specimen izolat ...cum a intrat ea pe ghetar, isi mai aduce aminte cineva ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, va dau extemporal din capitolele ghetarului.

Pai pe Ziki a facut-o Karulina de ras acum 4 capitole cand ne-a spus asa cu ura, cu para, ca nu are nici macar 30. Eu imi aduc aminte, ca atunci am scos vena de 40 ani, am privit-o in ochi si i-am spus cu dispretz: esti batarna fa!!! ...

 

Noroc ca ziki este un specimen izolat ...cum a intrat ea pe ghetar, isi mai aduce aminte cineva ?

A intrat ca aveti in comun un nume si o varsta:) Da io tot nu o iert ca acu' 20 de ani era in clasa a doua:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A intrat ca aveti in comun un nume si o varsta:) Da io tot nu o iert ca acu' 20 de ani era in clasa a doua:)

Da mai ...cred ca mi-a spus ca are doi copii, dintre care o fata Flavia de varsta Flaviei mele ...si mi-am zis eu, cu mintea mea analitica de contabil - aaaaa, trebuie sa aibe peste 40 , sau macar sa bata la usa lor ...este vina ei, nu a mea, daca s-a apucat sa faca copii de tanara, acum isi atrage toate invidiile ghetarului.

 

Va imaginati cum ii suna ei povestile mele din facultate ? Pai cand ma pica pe mine Demian, ea cauta iesirea spre lumea asta ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...