Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

Hallo ,

 

Nu reusesc sa tin pasul cu voi :)

 

Va recomand un film haios datorita discutiilor de ieri :D

 

http://www.cinemagia.ro/filme/starbuck-576118/

 

 

Yagmur , schimba repede ceva , scoala ori clasa ! E genul de invatatoare pe care a avut-o si fii-mea cea mare :(

 

Rox [flo2] - un mare buchet !

 

Aschi , pup nasuc de Lily , sa treaca repede :)

 

Trimit mesajul , ca scriu la el de 2 ore [batetoba]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pfoaa, aia cu clementa zici ca-i de pe vremea inchizitiei (ma refer la mesajul invatatoarei).

yagmur, salveaza copilul, rapid !!! cauta/afla repede impresii despre invatatoarele de la clasele paralele si/sau de la alta scoala din zona, astfel incat sa iei cea mai buna decizie in privinta transferului. ma tem ca daca iti vei spune pasul, doar cu asta vei ramane si copilul va avea de suferit si mai mult, daca il lasi la aceasta "terorista"....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschiuta, sanatate micutei [flo2]

 

Al meu sot e plecat azi, asa ca am planificat o seara fiica-mama; ne uitam la un film, mancam popcorn, destrabalare in toata regula  [pk]  Am fost in ultimii 2 ani doar noi doua si in vacanta (pt ca sotul nu a putut sa-si ia liber), ft frumos; Marciei insa ii era frica ca sa nu ma supar ca stau singura si ea se joaca cu alti copii [:)]  Intr-o seara a ramas sa se joace cu prietenele facute la hotel; dupa 10 min apare si imi spune ca mai bine sta cu mine, ca nu vrea sa fiu trista; a fost draguta rau, asa ca am plecat la bar sa luam cocktail-uri si apoi am petrecut seara in camera jucand carti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmur...vrei sa sterg postarea? Parca asa ai zis...

Scoli sunt destule in zona, dar daca scapi de cocoana, e mai bine. Pacat ca specimenele astea fac asa reclama proasta meseriei de dascal...dar oameni neterminati gasesti peste tot.

Va rog, am uitat de testul ala cu catzelul, imi propusesem sa-l dau Anei dar am uitat. Deci? Ce voia dulaul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmur, si eu sunt de parere ca dna voastra inv. nu adopota un stil potrivit meseriei pe care o practica. Ea vad ca vrea perfectiune. Or, nu se poate, copiii mai gresesc, plus ca sunt si ei temperamente diferite, poate la uni merge stilul "hai ca-i ambitionez", dar nu merge la toti. In felul asta nu face decat sa-i indeparteze de scoala, de placerea de a invata, de a citi, de a afla lucruri noi. Vor vedea scoala doar ca pe o corvoada, obligatie, unde mergi cu teama.....

Imi pare rau ca ati nimerit la ea... Pai din partea ei, eu nu aud decat: insuficient, teme suplimentare cat mai multe, nu-i cuminte samd. Si asta eu, care doar citesc pe forum.... d'apoi voi? Stres in toata regula...

Si eu zic ca o schimbare e binevenita! Nu stiu in ce zona stati voi, poate te poti sfatui cu fetele care stau in zona, si au tangenta cu scolile din zona voastra.

Hai ca acum vine vacanta, cu trenul din Franta.. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmur, imi pare rau pt. asa zi proasta. Tatal tau cum e? Cum se simte?

 

Legat de zen, sunt perfect de acord cu Rox, daca nu e firea asa.. sa te chinui sa fii zen e un stress suplimentar. Nu-mi place curentul asta cu "haideti sa fim toti happy people, uitati gargariiiita, uitati soaarele, vai ce viata frumoasa" - atunci cand nu e autentic. Prefer o tristete autentica decat o zen spoita [:)] Asta nelegat de nimeni, zic asa, la modul general.

 

In rest mare lucru (branza) nu mai am de spus, va las insa o rochie. Din branza.

http://s3-ec.buzzfed.com/static/2014-04/enhanced/webdr07/7/13/enhanced-3797-1396891407-33.jpg

 

That is all [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mc donald's cheese:) cum o putea sta cu branza aia lipicioasa pe ea, mie mi se increteste stomacul.

 

mickkky, eu nu stiu ce sa-ti spun, decat sa ai inspiratie in alegere si sa fie cea buna.

 

yagmur, atat de rau imi pare pt turbo, inteleg perfect cum te simti, si cam banui cum e si el, i've been there. Tot ce pot sa-ti spun e ca nu regret nici o clipa schimbarea. Problemele nu au disparut pente noapte, tudor se straduie din rasputeri sa se incadreze, mai are scapari la comportament, dar una e sa lucrezi cu o echipa, alta e sa fii in constant conflict cu educatorii.

 

ce ma bantuie. Satula de oboseala permanenta si lipsa de chef- m-am alintat saptamana trecuta cu mancarea, da? Dar adevarul e ca ma bantuie o oboseala crunta, nu pot sa-mi mai tin ochii deschisi de pe la 6 seara, dimineata inainte de 6.30 nu ma mai trezesc de nici o forma:( ma adun cumplit de greu pt orice lucru si tot ce im doresc e sa ma arunc in pat si sa stau cu ochii inchisi.

 

Dar tot aseara am facut niste cercetari. De vreo cativa ani ma tot bantuie candidoze. Si am citit ca oboseala asta crunta poate fi simpton. La fel si uituceala, aireala si inca vreo cateva care le-am achizitionat recent. Cum de medicamnete m-am saturat, azi voi face programare la naturopat, sa vad ce-mi zice si mme doctor cu natura. Caci serios ca mi-a ajuns.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...