Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

Aaaa...va rog stati la rand cu calu'...

Sa ne hotaram daca e ponei sau cal mare sau chiar magar, ca are niste urechi asa frumoaseeeee...si sa vedem ce culoare are.

Si noi am intrebat-o de caine...inca exista, dar nu prezinta importanta.

Joi era cu calu' in troleibuz, o tanti in toata firea o inteba despre el si Ana raspundea serioasa, il mangaia si ii vorbea protector...

 

Ma bucur ca sunteti sanatosi, au ramas durerile de cap made in UK. Avem si o randunica noua...clar buflea a lasat garda jos...nu stiu motivul, cred ca e mai inteleapta. Dupa principiul: tine-ti pinguinii aproape si randunicile si mai aproape.

Mie un singur lucru nelamurit mi-a ramas legat de relatarile buflei: cum de vine borcanul ala din Suedia cand aia-s recunoscuti de...fara suflu? Nu e pe alese?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

. Ia ziceti...e cineva care a visat asa ceva? Nu? Ma gandeam io... [:)]

 

 

ba te rog,. eu. cand eram mica adunam vesnic de afara iarba, sa fac fan pentru cal. si eram ingrozitor de suparata ca ai mei credeau ca pe balconul nostru mare de tot de la etajul 10 cica NU intra un cal adevarat. ba fix precis intra, dar nu vroiau ei sa se incurce cu mine. si da, visam sa fiu cavaler, si politist calare, si orice implica un cal. nu mai zic de curs balele la concursuri ecvestre sau filme despre si cu ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi.

Eu am inceput cu stangul saptamana altfel ...... mai stiti cand faceam eu haz de necaz luna trecuta, si-mi calcula Corina pe calendarul chinezesc luna conceptii ca sa iasa baiat?! Cu toate ca la capitolul teorie iesea pe plus, am spus-o mereu in gluma!! Iar acum trebuie sa ma gandesc serios la asta [smulgpar]  [smulgpar]. Asa ca daca o sa dispar o vreme mai indelungata de pe forum, sa stiti de ce! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in week end am avut parte de o reuniune de familie ca in filme. fara dramele asociate [:)]

tatal meu a implinit 70 de ani asa ca a avut geniala idee sa adune, pe langa fete, gineri si prieteni, rude din tara (mai precis fratele lui si un frate al mamei). a iesit absolut exceptional, am ras, ne-am distrat, pe deasupra am revazut un prieten cu care am copilarit si pe care nu il vazusem de 20 de ani, cel putin. tare tare frumos a fost... mi-a parut atat de bine ca ne vedem la ocazii fericite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, imi pare rau ca te-a chinuit Demian asta atat de tare [:(]

Dar poate ca a fost, stii cum se spune, "tot raul spre bine", ca te-ai orientat catre altceva, care poate a fost mai ok pt anii tulburi '90

 

Roxana, super revederile astea de familie, cand reuseste sa se adune lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmur, iti aduc cioco cu alune cand vin in tara in iulie  [:)]

 

Eu am mers din clasa a 9a cu metroul; stateam in Tineretului si invatam in Lazar; inca nu am uitat traseele metroului, asta pt ca doar cu el circulam cand stateam in tara. Si acum tot cu metroul mergem, tramvaiul sau autobuzul le sarim. Am prins si cateva greve ale celor de la metrou cand lucram pe Calea Victoriei; asa ca mergeam pe jos din Tineretului pana la Guvern (si retur)   [pk]

 

Si aici au avut saptamana altfel; la ei insa s-au facut grupe din toate clasele, adica 1-6. Si fiecare grupa facea altceva : au mers la ferma, la padure, parca si la zoo, au facut tot felul de ateliere, care mai de care mai interesante. Marciei i-a placut tare mult, asa a cunoscut mai bine si alti copii.

 

Aici in clasa a 5a se da examen la mersul cu bicicleta; Marcia o sa-l dea anul asta, in mai. Vine un politist si face ceva ore cu ei, apoi se da examenul. Daca nu stiati, Elvetia e o tara de biciclisti; sa vezi ce frumos e cand tu ai verde si iti taie cate un biciclist calea; si cand te gandesti ca au dat candva si examen. Sau cand fac slalom printre masini [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, in mare da, cam asa este.

insa sunt convinsa ca mi-am dezamagit parintii, si inca foarte mult...aveau asteptari mari, au investit o gramada de bani in meditatii (n-am intrat din prima la facultate, ci din a doua incercare). pacat de anii si banii pierduti, ca sa zic asa.

eu una nu eram foarte convinsa c-o sa fac ceva cu facultatea aceea, si am intuit corect...nu stiu cate dintre absolvente lucreaza azi in domeniul acesta...

pentru ca tot vorbeati despre "celebritati" cu care ati fost colegi de liceu sau facultate, in liceu am fost colega cu actorul bogdan stanoevici (nu stiu cati si-l mai amintesc, l-am vazut recent ca a candidat pentru un loc de europarlamentar, ca reprezentant al minoritatii romane din franta - poate n-am inteles eu bine ?).

in facultate am fost colega de grupa cu prezentatoarea simona balanescu. copil mai silitor ca ala eu n-am vazut. o fata frumoasa, cu bun-simt, dintr-o familie cu bani, dar prea "tocilara" pentru gustul meu, la acea vreme abia dadusem de libertatea vietii de student in capitala si mi se parea ca n-are nici-un haz sa fii atat de silitor, mai ales dupa revolutie.

simona nu lipsea deloc de la cursuri, avea cele mai complete notite (erau la mare cautare in sesiune, pentru a fi xeroxate),  avea 10 pe linie inca din primul an (cred ca tot asa a si absolvit) si pentru noi ceilalti a fost un soc sa aflam ca la vestitul demian a luat abia nota 6 (sau 7), auzisem ca intentiona sa mearga in vara la marire de nota...

stateam apoi si ma gandeam cat s-a chinuit sa termine cu brio o facultate tehnica si mai apoi a ajuns sa lucreze in televiziune, unde diploma de inginer mecanic e fix egala cu zero...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, este foarte multa lume care are o diploma de licenta, dar activeaza in cu totul alt domeniu. Si n-au activat niciodata in domeniul in care au diploma. Pe vremuri, nu exista asa ceva, caci aveai locul de munca asigurat, asa, cu piata libera, unde gasesti mai bine aia e...

 

Eu zic ca nu trebuie sa te gandesti ca ai dezamagit pe cineva, mai ales daca tie ti-e bine acum, cu ce ai facut. Mai rau mi s-ar parea sa ai tu insati vreun regret, asa, daca nu ai regrete si ti-este bine acum, ceilalati nu ar trebui sa zica ceva aiurea. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...