Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

Eu am durerile astea de cand eram la facultate, ma doare de ex ochiul drept sau stang rau  (ca si cum imi infige cineva ceva in el); plus greata si voma (cateodata), nu suport lumina; durerea trece dupa ce iau de ex algocalmin, dar cateva zile ma simt fara putere. In general trebuie sa dorm dupa, ca sa imi revin cat de cat. Asta e tot o forma de migrena.

Migrene cu aura am doar de 2-3 ori pe an si asta de vreo 2 ani, alea sunt nasoale (la mine de ex se invarte ceva in fata ochilor si nu mai vad nimic; apare dintr-o data chestia asta, dupa vreo 30 de min trece, dar incepe sa ma doara capul, apare greata/voma si nu suport lumina; deci trebuie sa ma bag in pat; raman tot fara putere pt cateva zile).

Am citit si eu mult despre migrene; la mine se declansau cateodata dupa ce beam vin rosu (cica asta ar fi una din cauze), asa ca am renuntat le el (nu ca as fi baut mult, vin beau din an in Paste).  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

corina-dani

nu mai recomanda asa ceva astea dau dependenta, si nus pt migrena sant pt pain

va rog eu frumos

belladonna, fasconalului i se face reclama bine-merci pe canalele tv de la noi. si cu siguranta se poate cumpara la liber, fara reteta.

 

nu zice nimeni sa-l iei ca pe bomboane, l-am recomandat doar pentru ca biata fata se lupta cu dureri de cap de 2 luni si tot ce a incercat pana acum la recomandarea medicului nu a functionat.

de la ce o fi avand durerile, nu stim. dar macar sa prinda si ea o zi-doua cu capul limpede, fara dureri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am durerile astea de cand eram la facultate, ma doare de ex ochiul drept sau stang rau  (ca si cum imi infige cineva ceva in el); plus greata si voma (cateodata), nu suport lumina; durerea trece dupa ce iau de ex algocalmin, dar cateva zile ma simt fara putere. In general trebuie sa dorm dupa, ca sa imi revin cat de cat. Asta e tot o forma de migrena.

Migrene cu aura am doar de 2-3 ori pe an si asta de vreo 2 ani, alea sunt nasoale (la mine de ex se invarte ceva in fata ochilor si nu mai vad nimic; apare dintr-o data chestia asta, dupa vreo 30 de min trece, dar incepe sa ma doara capul, apare greata/voma si nu suport lumina; deci trebuie sa ma bag in pat; raman tot fara putere pt cateva zile).

Am citit si eu mult despre migrene; la mine se declansau cateodata dupa ce beam vin rosu (cica asta ar fi una din cauze), asa ca am renuntat le el (nu ca as fi baut mult, vin beau din an in Paste).  

 

marcia, exact ce descrii tu in primele randuri aveam eu cand mi se declansa criza biliara (am diskinezie biliara sau bila lenesa). de cand am invatat ce-mi face rau si evit (ma refer la mancare), nu am mai avut crize. sa tot fie 10-15 ani de atunci.

o colega de-a mea are din cand in cand migrene d-astea cu aura, exact cum le descrii tu, si la ea tot din cauza bilei, confirmat de medic si eco abdominala.

ti-ai facut vreodata eco sau alte analize, sa vezi ce-i cu bila ta ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai vroiam sa spun ceva....dar am uitat. 

in alta ordine de idei am cumparat rahat turcesc si ma apuc de facut cornulete. si ptr diseara vreau sa fac o tarta cu ciuperci. sa caut mai intai reteta de aluat, marca J G: 

 

Aka  Türkische Scheiße ? [:-)))]

 

Sunt curioasa, ce scrie pe cutie? Au avut translatori mai buni ca aia de la cozonac??

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-ati avut si voi noroc de unele proaspete... Cum le deosebiti,mai, pe alea stricate?? [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Esti tare, Kari!!

 

Edit :  ma bantuie Karu, pe unde s-o plimba oare??

 

mi-ai dat minus.  [:-)))]  mai, mirosul ala nu stiu de la ce vine, e un miros specific magazinelor turcesti. barbatul zice ca de la necuratenie si lucrurile vechi ce le vand acolo. 

 

edit, am sters . ah, copii stau calare pe tine. profita la maxim! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam duminica spre luni in Romania, abia astept... Am cumparat trandafiri cataratori, muri si zmeuris sa punem la casuta noastra de la tara, abia astept! Piesa de rezistenta sunt doi copacei de magnolii, unul din ei e in floare curand, are cativa boboci, abia astept sa-i vad mai mari, plini de flori de Paste!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...