Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am primit doar un "exagerezi".

 

Si mie mi se pare la fel [:)]

Si eu am mirosit niste tigari ale unui unchi, din curiozitate. De fumat n-am fumat niciodata. Desi, daca se apuca maica-mea sa imi tina teorie despre cat de periculoase si interzise imi sunt.. cine stie ce razvratire ma apuca [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu tigarile...hm

eu o sperii cu imagini de pe internet cum arata plamanii unui fumator, arata negri, si cum arata un plaman sanatos, sincer e de speriat, a mea cum trece pe langa cineva care fumeaza zice ca nui plce mirosul, asa am speriat-o si cu dulciurile de holoween, daca mananca prea mult cum va arata dantura ei [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum nu ma asteptam la Flavia sa le si "guste" ...deci a bagat-o in gura si a tras din ea cred de a stiut ca e mentolata ...Flavia ? Copilul meu cuminte ?

 

In alta ordine de idei, daca ma gandesc sa trimit copiii in Romania la soacra-mea la vara ...ca vad ca insista ...i-as trimite vreo 2 saptamani inainte de a veni eu si numai daca ii pot pune in vreun camp din asta in care sa stea pana seara tarziu ...adica cat mai putin pe capul soacra-mii ...in afara de alea de la muzeul de istorie, care sunt de arts and crafts, mai exista ceva camps de sport. Prin Tineretului pe acoli ma gandesc ...ceva inot, tenis, fotbal ...Monica, poate tu stii ca Andreea e de varsta Flaviei si stai si prin zona soacra-mii (1 Mai)

 

Rufus, voi ce faceti cu Ana toata vara ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sefa, eu te invit sa ai mai multa consideratie pentru "substanta" aia, ca cea de calitate nu se obtine asa usor, adica nu-i asa de usor de gasit. Cu ce se tapeteaza faianta prin bai e facatura, nu da nimeni doi bani pe ea [:-)))] . Dar oare cum se comanda? Inalt, blond cu ochi albastri? Sau fie ce-o fi?

Mickyy, si mie mi-a cazut falca...nu cred ca doreai o dilema in momentul asta...dar eu am incredere in tine.

Asaaa...(tot) buflea: nu sunt sanse reale sa-i explici, din postura de fumator, copilului tau ca tigara face rau. Bine, n-ai sanse din nici o postura...dar daca si fumezi, te mai iau si la misto. Si mi se pare corect. Deci...

Eu m-am lasat (deocamdata) de fumat din cauza de bani. Mi s-a parut un viciu scump atunci cand ii restrictionez pe ceilalti la alte cheltuieli. Daca erau medicamente...asta e. Dar asa...ma ofticam ca se duc multi bani.

Si inca ceva: folclor sau nu, tigarile mentol nu-s bune la barbati. (chestia cu calitatea de mai sus). Nu m-am obosit sa caut daca e adevarat, eu n-am fumat asa ceva. In UE se vor interzice tigarile mentol si alea slim...nu stiu de ce, dar asa va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare cu Ana la vara...

Cred ca va fi o tabara, ori la scoala ori la taekwondo.

Apoi incercam sa o convingem sa stea la tara la TgJiu vreo doua saptamani, e misto acolo si ii place, insa nu prea vrea fara noi. Daca nu vrea, nu o fortam.

Apoi...cu noi in fiecare we, nu stam acasa niciunul de obicei (3 zile/sapt). Mare si munte, la prieteni sau pe cont propriu.

Doua saptamani in Turcia, daca da Domnul sa ne iasa treaba (finantele).

Adunate...cam putin. Jumatate din vacanta.

Cealalta jumatate...mai vedem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, si Marcia a vrut sa incerce o tigara de la tata (ca el e singurul care fumeaza), avea vreo 7 ani; a gasit mama tigara la ea in mana, vroia sa-i dea foc. Am discutat dupa. Ea stie ca fumatul nu e bun, asa ca il bate pe tata la cap sa se lase de fumat. Tata nu isi ascunde tigarile (de fumat, doar afara, pe ploaie, ger etc....in casa nu a fumat niciodata); de atunci insa nu a mai aparut vreun incident.

 

La voi pe-acolo ar trebui sa se reduca vacanta de vara, ca prea aveti multa; asta zice Marcia. Aici e de doar 5 saptamani, asa ca nici macar nu apuca sa se destinda, ca incepe iar scoala [batcap] dar pt parinti e ft bine asa; asta e de fapt ideea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu fumez ...deci pot sa dau din gura. Din pacate barnatul nu ma ajuta nici la datul din gura, nici la exemplu ...

Tu cum le-ai spus sa nu fumeze ? Sau nu le-ai spus nimic.

Eu i-am spus Flaviei ca odata ce fumeaza, e greu sa te lasi si de aia tati inca fumeaza ...partial e adevarat, bine, el nici nu si-a propus sa se lase.

 

Acum despre "substanta" ...hai ma, cum adica aia dintre rosturile de la baie nu e de calitate ...dar ce draga, aveti doua borcane si le goliti in functie de cum sunt de pline ? Calitatea "intr-un loc" si "categoria 2 pe faiantza ?

Da, se alege pe baza de catalog ...acolo sunt caracteristici genetice - caucazian, aspect fizic, studii ...etc. Nu-i vezi fatza, doar " substantza" - ranjet. Si desigur, nu stii cum il cheama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...