Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

Mai nene, parca vorbeam cu peretii ...atata rautate in copilul asta, atata rautate ...nu stiu de unde si nu stiu de ce. 

 

 

 

eu o sa spun doar o data:

 

nu e rautate. e in mare competitie cu flavia, in mintea si in realitatea lui.

 

si sufera, iar asta e o rabufnire, ca nu stie cum sa rezolve situatia

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu zic ca bine ai facut cu cartea...

stilton e ala cu cartile cu soareci? si William citeste si cand a auzit taica-su l-a cam luat la rost ca la virsta lui isi iroseste timpul citind carti de bebei.

 dar eu il las...sa citeasca ce vrea...atita timp cat citeste diversificat si nonfiction.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai nene, parca vorbeam cu peretii ...atata rautate in copilul asta, atata rautate ...nu stiu de unde si nu stiu de ce.

 

 

alo? cum rautate? e doar o reactie de moment, o traire nervoasa. va trece, crede-ma, nu va ramane asa.  feciorul tau  e genul de copil si probabil va fi genul de om caruia nu-i plac sentimentalismele. si mai cred, ca in spatele duritati afisate totusi in intimitate se gandeste la ce i-ai spus tu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pusai articole stiintifice :))))

Pe scurt, o ventuza cu vacuum iti aspira o parte din abdomen sa zicem, apoi cu niste raze laser mobilizeaza celulele adipoase (le sparge, marunteste) apoi le raceste undeva intre -7 si -15 grade. Le programeaza sa moara, sa se distruga. Partea buna e ca epiderma nu reactioneaza cu nimic, doar cu ceva fenomene locale dar care trec destul de repede. In 5-6 saptamani incepe fenomenul de drenare, adica celulele foste adipoase sunt usuite afara din sistem.

 

 

rox, nu vii tu odata la mine aicea-n sat? sa vezi niste femei frumoase si sigure pe ele si si mai rubensiene?

 

really

 

in romania lumea e prea obserdata de greutate. 

 

PS: nu vorbesc de obezitate, da? ca nu mai vreau sa discut asa ceva

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu recunosc ca as fi scos flacari la asa vorbe si i-as fi pus in vedere ca daca odata mai scoate pe gurita asa ceva e pedepsit forever. Si fara sport, fara tv, tableta, wii. Citit, lego si ajutat in casa.

Rox, am facut si asta ...nu acum, mai demult ...

Taica-sau i-a spus si mai dur ca mine, ca noi, in familia asta ne iubim, cu totii ...si daca el nu iubeste pe cineva, poate sa plece din familia asta ...

 

Nu mi s-a parut ca am rezolvat ceva ...ba mai mult, am simtit ca si cum indesi dragostea cu fortza in sufletul cuiva ...ca si cum, de acum inainte, ca sa nu piarda TV, computer, sporturi, o sa spuna ca o iubeste ...ca de facut ? Nu stiu, nu stiu daca atasamentul, dragostea de cel de langa tine se impune, se invatza sau pur si simplu vine din interior ...

 

Ah, aseara in speech-ul ala care se vroia sensibil, i-am spus "mama, Flavia te iubeste, lasa mult de la ea, te admira ca esti frate mai mare ...te iubeste mai mult decat o iubesti tu" . la care el a raspuns doar "true, this is very true".

 

Aqai, nu inteleg de ce e in competitie cu Flavia ca mereu este in fatza ei ...e si mai mare, are si alta personalitate, mereu castiga ...de unde atata placere ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alo? cum rautate? e doar o reactie de moment, o traire nervoasa. va trece, crede-ma, nu va ramane asa. feciorul tau e genul de copil si probabil va fi genul de om caruia nu-i plac sentimentalismele. si mai cred, ca in spatele duritati afisate totusi in intimitate se gandeste la ce i-ai spus tu.

Oh, Kari ...cat imi doresc sa ai dreptate ... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, Kari ...cat imi doresc sa ai dreptate ...

 

 

io din experienta vorbesc. doar stiu bine ce am crescut la usa. latura aia sensibila va aparea la un momendat. chiar daca rar, dar va aparea. si dupace va deveni matur, incolo dupa 20 de ani si mai tarziu cand va avea proprii copii va iesi la iveala. anumite aspecte, oricat le-am spune copiilor, nu le vor intelege decat atunci cand vor avea proprii copii. ca si noi dealtfel.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...