Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna intrebare cu Ana la vara...

Cred ca va fi o tabara, ori la scoala ori la taekwondo.

Apoi incercam sa o convingem sa stea la tara la TgJiu vreo doua saptamani, e misto acolo si ii place, insa nu prea vrea fara noi. Daca nu vrea, nu o fortam.

Apoi...cu noi in fiecare we, nu stam acasa niciunul de obicei (3 zile/sapt). Mare si munte, la prieteni sau pe cont propriu.

Doua saptamani in Turcia, daca da Domnul sa ne iasa treaba (finantele).

Adunate...cam putin. Jumatate din vacanta.

Cealalta jumatate...mai vedem.

Stai ...tu cand zici tabere, sunt din alea cu sleep over, nu ?

Dar ceva ca un camp, cum naiba s-or numi in Romania, unde sa se duca dimineata si sa-i iei la 4-5-6 seara, nu exista ? Trebuie sa fie ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu n-am avut copii cu prima nevasta. Evident, am fost la medic. Din start, m-au pus sa dau o proba. Mi-am exprimat mirarea, pentru ca 1. cam stiam ca sotia are probleme si 2. am fost terorizat in tinerete de "calcaturile pe bec" ale prietenelor, desi eram grijuliu la maxim, atat cat se putea atunci.

N-a contat...si am asistat la un "curs" despre calitate de am ramas mut. Extrem de putini barbati au substanta de buna calitatea, majoritatea o au de calitate medie, cu vedere spre coada. Asta desi niciunul n-ar recunoaste asta...si n-ar admite daca li s-ar semnala asta. Am aflat cu ocazia asta cat de draconica este selectia pentru donatori, se munceste mult pentru borcanelul ala. Asa ca risipita pe faianta nu are calitate...mai ales dupa o varsta. Nu, nu peste 60 de ani...ci chiar dupa 30 de ani. Uneori nici atat.

 

Nu am cunostiinta despre astfel de camp-uri. Dar trebuie sa existe, banuiesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, dragele mele, asa a facut micul individ. s-a catarat pe perdea.

 

vorbeam azi noapte cu dl sot. el era ingrijorat. cica e cute and sweet, da' ce ne facem cand ii intra in cap sa incerce sa vada cum e cu zburatul?

 

oh well. cred ca acopar destul de bine aria. ori de cate ori vorbim despre super eroi, le explic foarte grafic si pragmatic cum ca in lumea reala, ar fi numa' buni de dus la cimitir. sari de la geam, te storcesti. experiment cu rosie. sper sa-l tina o vreme cucuiul asta...

 

in rest de fumat. la noi doar fratele dlui aqai mai fumeaza. si cand sunt intrebata de ce, le-am explicat ca oamenii mari capata dreptul de a alege cum vor sa traiasca/ moara.

 

unii incearca s atraiasc asanatos, sa manance sanatos, sa faca sport, altora nu si atunci fumeaza, beau excesiv, se drogheaza.

 

but don't they know better?

 

teoretic, stiu, dar parerea mea e ca deep down inside they feel safe from harm. 

 

cam asta e discutia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si de captain america.

 

v-am mai zis saptamana trecuta de ce nu am mers la cinema.

 

dl sot a zis: "captain america e gay". asta e o gama larga care acopera: siropos, patritism extrem, nothing edgy, poarta colanti, are un costum overal...gay.

 

eu raman cu wolverine :D

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...