Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguini pe Ghetar in Saptamana Altfel!


Recommended Posts

   Aqai :D vezi daca ai perdele de calitate? Pai daca aveai niste panza de tifon se rupea aia si scapa copilul teafar la cap:) oricum l-ai iertat ca inteleg ca si-a marturisit aventura, gaurile se astupa usor:)

   Buflea io am mancat praf de silicat( cred ca asta e, plicurile alea care se tin in genti/pantofi sa nu ia umezeala) cand eram mica si uite acum scriu aici live:) . Am gasit un plic prin casa cazut probabil din vreo cutie si eram convinsa ca e zahar. M-a vazut mama si mi-a zis ce era, am scuipat io dar cred ca asimilasem ceva...Si nu a fost cu chemat servicii speciale ca in vremurile contemporane:), stiu ca am baut lapte sa diminueze efectele:). Deci daca vreti sa nu aiba copiii acces la tigari apoi bagati-le in seif :). Si vorbeste cu ei sunt sigura ca sunt copii destepti si inteleg de ce nu au voie:). Io primul lucru cand a crescut a mea i-am zis sa nu puna mana pe plicuri din cutii de pantofi si genti , asta cand nu le aruncam din magazin...  , doar la restaurant aavea acces la alea de pe masa cat ii dorea inima spre "deliciul" chelnerilor care de altfel se ofereau sa ii dea si acasa cateva cand vedeau atata pasiune:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 426
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pai doamne, ce era de iertat, m-am bucurat ca nu si-a crapat capul, ca n-a facut vreo contuzie precum frac-su.... :d

 

da' i-am tinut azi speech cu ce-i in film si ce-i real. a zis ca "IF i did it because of the movie BUT I do not remember doing anything, I guess I wanted to see what is real and what not. But I connot really remember :D"

 

raspuns avocatesc pe copilul asta?????

 

si vorbind de perdele, pai la peretii astia de carton nord americani, macar pedele bune sa vem, nu? ca si asa mereu ne crucim la filme cand se chinuie astia sa sparga usi la hollywood. numa' sufli mai tare si se duc la majoritatea caselor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, treaba cu fumatul e spinoasa. Cand eram cam de vreo 10 ani am vazut un documentar despre fumatori si cancerul la gat. Asa de tare ne-a speriat pe mine si pe sora-mea ca alergam dupa taica-meu sa ii pitim tigarile. Le-a gasit peste cativa ani, le piteam bine de tot.... Eu nu am fumat niciodata, sora-mea, tot chimista, fumeaza de rupe.

 

Depinde mult de anturaj si de fire, cat de mult poti sa spui "nu". Sa nu crezi ca nu au incercat colegii mei sa ma faca sa fumez. Dar eu am pierdut un unchi de cancer la plamani si pe bunica-meu, mare fumator. Sper ca ai mei copii sa nu se apuce, Mama lui Michael , nefumatoare, a murit tot de cancer la plamani.

 

Cauta vreo carte pt copii in care sa explice ce si cum. Sunt anumite idei care dau fructe mai tarziu. Nu face mare chestie din asta, discuta doar asa cum discuti chestia cu nu prea multe ducliuri, nu prea multa grasime...

 

Sincer, se discuta despre E-uri pana nu se mai poate, despre parabeni, despre zahar si despre te miri ce altceva si pe urma lumea isi aprinde o tigara [zid] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sefa, eu te invit sa ai mai multa consideratie pentru "substanta" aia, ca cea de calitate nu se obtine asa usor, adica nu-i asa de usor de gasit. Cu ce se tapeteaza faianta prin bai e facatura, nu da nimeni doi bani pe ea [:-)))] . Dar oare cum se comanda? Inalt, blond cu ochi albastri? Sau fie ce-o fi?

Sa va las sa glumiti in continuare sau sa vin cu un discurs serios?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...