Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cum scap de matreata


myky791

Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna.

da in ultimul timp foloseam si balsam, ca mi se electriza parul si statea ziceai ca ma bautut vantul toata ziua. si banui ca de la balsam am facut si mai mult matreata. am renuntat la balsam, o sa caut nizoral in farmacie. daca folosesc aspirina si dupa ma clatesc cu nizoral nu cred ca poate afecta. din 2 metode trebuie sa functioneze macar una nu? multumesc de sfaturi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

de acord cu uleiul de cocos. matreata este o ciuperca iar cocosul este antifungal.

sampoanele agresive nu fac altceva decit sa irite scalpul si mai rau. eventual toate inceteaza de a mai functiona la un moment dat.

 

matreata are legatura cu candida...

http://bodyecology.com/articles/truth-dandruff.php#.U066oI5ww70

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am observat la baietelul meu matreata, de vreo saptamana, dar la modul grosier, de m-am speriat. I-am luat, in prima faza, un sampon antimatreata de la Gerocosen, cu lamaie, grapefruit si ceai verde. Deocamdata a avut rezultate, l-am si spalat in fiecare seara cu samponul respectiv. Ma intereseaza mai als cauza, n-a mai avut pana acum, eu nici atat. Citesc putin linkul de mai sus, multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua. eram datoare cu un raspuns. am schimbat samponul,m-am spalat de 2 ori pana acum cu el si vad ca nu ma ami mananca capul, nu mai am matreata, ieri am luat si tinctura de urzaica sa o folosesc concomitent ca este pentru mentinerea sanatatii scalpului. va mai tin la curent

ink o data multumesc de sfaturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu a avut probleme cu matreata si cu mancarimea scalpului si mereu se plangea.

 

S-a hotarat sa mearga sa vada un doctor dermatolog bun …..care i-a dat sa isi cumpere un sampon natural anti-matreata cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

 

De cand a inceput sa foloseasca samponul, a scapat complet de matreata si de mancarimea scalpului.

 

Acuma am inceput sa il folosesc si eu ...si iubesc samponul, imi place incredibil de mult ca miroasa a natura si ca nu face spuma cum fac produsele chimice.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...