Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mickyy scrisesem ieri un mesaj in care te feliccitasem...dar a disparut si nu am putut sa scriu din nou.

Trebuie sa luati decizia impreuna si sa nu uitati ca Dumnezeu , daca credetzi in EL, nu exista doar cand vreti voi sa va ajute in anumite situatii....rugati-va sa va lumineze si sa nu luati o decizie gresita.

 

 

edit. abia acum am inceput sa citesc paginile din urma si mesajul tau de la pag 9.

nu e nevoie sa te scuzi in fata mea, ca sunt prea neinsemnata sa judec pe cineva. dar ce vei face daca cumva, cindva va trebui sa dai explicatii "Celui sus" (cum ii spui tu)?

hai ca iar ma lungesc....nu vreau sa te conving de nimic, doar sa te gindesti bine la ce vei face.

sigur te vei ruga la Dumnezeu sa fie bine sotului,sa fie safe, sa fie o decizie buna cu plecatul, sa mearga bine totul...voi sa fiti bine acasa...si tot asa....si vei dori sa va ajute sa ffie bine.pai sa nu crezi ca il poti insa scoate din ecuatie cand e vorba de bb.

 

nu e vorba ca te sperii ccu bau bau...dar eu cred si parca ti-am mai sspus-o o data cand ceva extraordinary se intimpla, mai ales ceva neprogramat, neastepata...se intimpla cu un motiv.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici e tare frumos, ieri au fost aproape 90' astazi e perfect timpul aproape 80, cer senin.

am fost la jogging cu Pepper, miroase a flori peste tot, pasarelele ciripesc, e o placere sa te plimbi. ador primavera!

 

William ne sccoate mine la restaurant, a strins vreo $35 si nu mai are rabdare, sotul I-a spus ca pune diferentza.

 

iari am prins o sopirla (adica sotul a avut curaj sa o prinda). ...norocc ca Pepper era in zgarda prins ca o si inghitzea daca o vedea.

era destul de lunga...vreo 30 cm. am pus-o intron lighean de plastic inalt, cu o piatra, apa intr-un capacel, williamm I-a dat vreo 6 furnici.

gata, gata sa scriu de dimineata un mesaj de urgentza lui Aqai pt indicatiile de intretzinere...dar William s-a hotarit sa o lase in libertate. I s-a parut cam agresiva, sarea pe lighean in sus...si a zis ca si asa nu e fun sa se joace cu ea.

deci s-a dus Dragon, sopirlitza noastra de o 1/2 zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, da ce mult ati scris  [:D]

 

Noi am mancat in gradina, sub umbrela, ca soarele ardea prea tare...25° doar....ma bucur ca a venit primavara...nu ca am fi avut o iarna adevarata...

 

Eu dupa ce l-am cunoscut pe al meu sot, mi-am dorit ft mult un copil cu el; el la fel. Ne-am cunoscut pe 5 mai, pe 10 iunie am conceput-o pe Marcia. Asta in conditiile in care el a venit in tara doar pt 3 zile, 9-11 iunie. Si minunea s-a intamplat exact atunci  [:)] Asa a fost sa fie, sunt sigura ca cineva acolo o sus a planuit totul. Deci cand e sa fie  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

iari am prins o sopirla (adica sotul a avut curaj sa o prinda). ...norocc ca Pepper era in zgarda prins ca o si inghitzea daca o vedea.

era destul de lunga...vreo 30 cm. am pus-o intron lighean de plastic inalt, cu o piatra, apa intr-un capacel, williamm I-a dat vreo 6 furnici.

gata, gata sa scriu de dimineata un mesaj de urgentza lui Aqai pt indicatiile de intretzinere...dar William s-a hotarit sa o lase in libertate. I s-a parut cam agresiva, sarea pe lighean in sus...si a zis ca si asa nu e fun sa se joace cu ea.

deci s-a dus Dragon, sopirlitza noastra de o 1/2 zi.

 

 

mai, bine ca i-ati dat drumul, nu toate soparlele pot fi tinute in casa ca pet.... cred ca sunt unele tare pretentioase si daca nu ai instructiuni specifice, le omori.

 

daca Will vrea o soparla, luati una de la pet-sote, ca vine cu manual. si sincer sunt atta de low maintenance, incat am hotarat sa dau acvariul cu pesti :D

 

ce legatura are.... vedeti si voi. brusc, acela presupune f multa munca prin coimparatie :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleuuu...cum mai mova de invidie?!

Recunosc, nici daca-mi propuneam, sansele sa raman gravida chiar din prima si fara sa ma stradui deloc, in conditiile in care si eu si barbatul avem totusi o varsta nu cred ca erau prea mari.

 

Eu nu cred in dumnezeu prea tare, sau ma rog, nu-s chiar atee desi cam asa ma comport. Dar parca uneori sunt momente in care-mi vine sa spun ca cineva acolo sus are un plan cu mine. Ca explicatii logice, rationale, in limitele teoriei probabilitatilor nu gasesc.

Bai Mikyyy ...si totusi, cum ai ramas soro ? Nu erai la ovulatie, te-ai protejat ...totusi, esti sigura ca ai facut sex ? Sau, si tu ca si in biblie ...ranjet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...