Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

In alta ordine de idei, as dori ca saptamana viitoare sa tin post ...Michellino, tu tii ?

 

Ce sa gatesc eu si de post si Monti si poate si slabesc ...

 

In alta, alta ordine de idei ...de ce elyda nu ne trimite decat margarete ? ...si de ce karulina a disparut ?

 

De ce ? De ce ? De ce ? - cant eu cu ochelarii pe ochi ca Margareta Paslaru

 

PS. Viv, trage-mi o data shutul ala in fund ca sa fiu sigura ca ai trecut peste o gluma proasta.

Bre io suturi in fund nu (mai) trag.

Nu vrei sa te tzuc, mai bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In alta ordine de idei, as dori ca saptamana viitoare sa tin post ...Michellino, tu tii ?

 

Ce sa gatesc eu si de post si Monti si poate si slabesc ...

 

eu nu tzin post de mancare daca la asta de referi.recunosc nu am nici o scuza valabila.

 

de aceea de mult am vrut sa te felicit ca tu tzii post...desi sunt foarte nedumerita de ce o faci daca nu crezi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt singura la parinti...si destul de egoista.De cand o am pe Eva ma gandesc doar la ea...pe mine m-am trecut pe locul 2.Asta nu presupune ca nu incerc sa fac bine.Incerc,uneori imi izbuteste altori.."drumul spre iad e pavat cu bune intentii."

 

Insa mama mi-a spus ca niciodata nu si-a dorit al doilea copil.Atat a putut duce.Una si buna care face cat 10..... [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, ai reusit sa slabesti pana acum cu Monti sau nu ai reusit sa te tii de el?

Draga mea, nu am reusit sa citesc nici macar cartea, da sa mai slabesc ...totusi, am renuntat la zahar, paine si cartofi ...de 1 luna nu am pus gura pe ele. In timp ce orice randunica ar fi deja mai slaba cu 5 kg numai din schimbarea asta de alimentatie, eu am ramas pe loc, la fel de grasa ...si frumoasa si devreme acasa.

Totusi, nu ma mai balonez si nu mai am senzatia aceea de foame dupa ce mananc. Am citit ca asta e un semn de diabet ...banuiesc ca il am. Desigur, nu am fost la doctor si stiu ca trebuie ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la post...ce sa zic...este pentru curatire fizica si spirituala...si presupune renuntarea la mancare...de fapt paine si apa dupa apusul soarelui.Renuntarea si la ganduri rele si ura...e complicat.Eu nu prea ma tin de post..doar ca incerc sa nufac rau...sa fac bine si sa ma impac cu mine.

 

Eu si asa nu gatesc foarte mult....cu salata de cruditati+ rosii castraveti si varza...si cativa cartofi copti..sau prajiti ne descurcam ca si mancare......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea: vinete, coapte sau taiate cuburi cu paste/tortelini+ suc de rosii

fasole batuta  gata facuta de la trader joes

cartofi in diverse combinatii, eu tai cuburi si ii bag la cuptor

legume doar amestecate cateva minute la foc mare cu putin ulei+ orez ( eu si pe asta il iau inghetat de la tr joes), couscous ( tot semi preparat), tot felul de boabe gata facute tot marca tr joes, multe nu stiu ce sunt dar le selectez dupa gust si data viitoare iau ce m-a satisfacut,  unt de arahide cu gem, nuci, supe si alea tot gata facute:) tot de la tr joes, fructe, banane si bineinteles biscuiti cu ceai:). Habar n-am daca sunt monti, am zis ca alegi tu ce crezi ca e conform cu monti asta al tau, daca o fi ceva...Acu' vad ca monti nu vrea cartofi, inseamna dupa deductia mea logica.. nici paste, de biscuiti ce sa mai spun cred ca e insulta la monti asta:) deci ramai sa "pasti"  verdeturi si boabe. Dupa parerea mea umila postul e vointa, eu ma autocenzurez din cand in cand, altfel nu cred ca m-as atinge de biscuiti. normal ca as alege pralinele la orice ora:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine Viv, hai sa ne pupam ...se potriveste mai bine intre fete ...pup.

 

Michellino, sa iti spun ...de ani de zile Pastele il facem cu ai mei ...in Romania ne duceam la ei, de cand suntem aici, erau ei la noi. Mama e credincioasa si are asa un fel, cum sa spun, se supara sincer ...si ca sa nu o amaram, tineam cu totii post ...de ani de zile.

Acum nu mai e aici, daca ai stii cat ma doare asta ...asa ca am decis sa nu schimb nimic din obiceiul Pastelui ...o sa tinem post si sambata viitoare o sa ma duc la biserica, la cea romaneasca din Manhattan. O fac pentru ea si pentru tata ...e aiurea, dar am sa ma rog sa-i fie bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi fac o retzeta de orzo, calit in unt, cu asparagus, rosi micute, mozzarella bilutze si feta...e un deliciu.... desigur pt baieti e garniture la snitzele.

 

 

buflea,  stai sa recapitluez sa vad daca pot sa inteleg bine:

tzi o saptamna post

mergi de pasti la biserica

sarbatoresti pastele

te rogi pt parinti

....crezi sau nu crezi in Dumnezeu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...