Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare, ghetar! La multi ani Flo mic si Florin mare, si restului de floricele! Sa va fie de bine mujdeiul! Noi ne-am infipt in mici ieri, la ai mei in curtea cea verde, umeda si vantoasa. Mici da? Fara niciun postsi fara niciun resentiment, ca era pacat mai mare sa ravnim ca fraierii :D

Deci suntem in tara, cu copiii in extaz prin livada unde au descoperit un arici si un cuib de cotofene blindat cu sarma ruginita. E incredibil ce buncar si-au facut cotofenele alea, si l-au mai si camuflat!

Incercam sa ne fofilam o seara si sa fugim pana la Bucuresti, fara copii, dar e foarte greu de stabilit ceva cu intalneala pentru ca avem o singura seara la dispozitie si o gramada de lume de vazut :( Ramane pe vara, cand ne strangem mai multi, inteleg, din mai multe zari. Da?

Julica, sunteti in tara?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem in tara, ca a dat rubeola peste Richard, aseara mi s-a umplut de bube... E drept ca l-am simtim putin febril in ultimele zile, dar mi-am spus ca poate ii mai iese vreun dinte,ceva. Aiurea, copilul bolea cu gratie, cocea o treaba.

 Am mai stat o zi, sa vad de mai pusca ceva mai tare decat am vazut pana acum.E destul de bine, suntem impachetati, sam startul la noapte.

 NU POT RAMANE ACASA, e ziua Sarei saptamana asta si i-am promis atateaaa si toate localizate in tara! Asa ca... numai mama sa nu fii, ca esti omul care le incaseaza de la toti, daca ceva nu iese bine.

 Karu, va invidiez de mor,  abia astept si eu un colt de gradina sa-mi odihnesc ciolanele. O sa va fac poze cu gradinita mea de la tara, in care vreau sa plantez copaceii de magnolie si restul buruienilor nobile cumparate pana acum de-aici, cu unicul scop de-a-mi umple gradina de flori.

 Sarbatori frumoase si senine sa aveti cu totii, dragi pinguini, ca nu mai am acces la net cat suntem in tara...Si sa ne revedem cu bine dupa Paste!  [flo2]  [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani florilor ei si ele!

 

ieri am sunat-o pe mama, o floare cat casa. era la masa avea musafiri, masa festiva... m-am mirat eu de ce ca doar pastile nu-s pana inca intr-o saptamana. l-am intrebat pe fratele meu, ce-o fi cu voi de sarbatoriti asa?

 

si astfel am bifat si prima traditie uitata: floriile. 

 

in rest, ieri la plimbare am vazut o broasca testoasa enorma pe maulul unui parau, prin mijlocul orasului.

 

si is trista, tudor e intr-o perioada "din acelea" si deja se increteste pielea pe noi numai la ideea ca iar a facut ceva, iar morala, iar cearta, probabil ar trebui sa ma apuc si eu de pedepse consistente, da zau daca is facuta pt asa ceva

 

mi-e o mila de el, ca atunci cand e in perioadele astea efectiv e atat de nesuferit incat isi indeparteaza toti prietenii si aliatii si pe cei care au incredere in el si vor sa-l ajute...

 

meditatoarea a clacat sambata ca totul cu el e lupta de putere, de cand intra pe usa cere cere cere si nu face decat ce si cand vrea el, instructoarea de la pictura ca nu asculta nimic din ce-i spune, face glume de prost gust aruncand cu bete si amenintandu-si prietenii la joaca, l-a caftit pe frac-su (bine ca si reciproca e valabila, dar ieri i-a fript una alui amic de urla ala din rasputeri....)

 

si-a inchis complet urechile si mintea si nu mai vrea sa asculte nimic, sambata i-am facut o morala de zile mari dupa meditatii unde am stat o ora in plus pentru ca nu vroia sa faca un paragraf pe care in final l-a facut in 5 min.

 

si nu, nu e ok sa faca numai cat vrea el, caci toate sunt numai cat vrea el si numai cerinte la maxim si eforturi minime

 

si nu e ok sa aiba rabufniri si la 8 ani sa nu faca nici un efort sa se controleze, caci nu-i va fi moale in viata. la un moment dat daca o avea o nevasta, s-o satura aia si si-o lua copiii si lumea-n cap. si nu-mi ziceti ca nu-i asa, ca asa-i. am vazut asta de prea multe ori. si se invata minte domnii astia impulsivi numa' dupa ce raman cu buza-n vant, sau cum naiba era vorba aia batraneasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...