Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea,arata ca o boala a copilariei...virala desigur.Poate fi orice..la voi se vaccineaza copiii?

 

Sanatate sportivului.Pregateste-te si pentru Flavia......probabil daca e viral o sa faca si ea.

 

 

Bi,iar ploua si vad ploaia curgand pe geamuri si-mi vine sa ma urc pe pereti....dar colorez timp in care Eva comenteaza.Iar io scriu pe forum...ce tare...n-am stat de mult asa.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, sanatate copilului  [flo2]

 

Eu la desenat sunt afon, nu ma pricep si gata. Avea Marcia vreo 4 ani si ma pune sa-i fac un iepuras. Eu stiu sa fac doar capul; il fac, Marcia se uita si zice : acum fa-i si corpul; uppss...am facut eu ceva acolo, Marcia il ia, se uita la el si zice : mami, asta e iepurele-masa...i-am facut corpul exact ca o masa cu 4 picioare  [:D]  asa ca i-am spus : de acum incolo, cand mai vrei ceva desenat, mergi la Papi, ca vezi ce opere de arta ma pricep eu sa fac. Ea deseneaza ft frumos; si aici seamana tot cu ta-su  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Edit : Rall ,si eu sunt de aceeasi parere cu tine si-s de patru ori mamica,se pune? [:)]

 

Da, de vreo patru ori [:D]

 

Yagmur, cum stai cu programarea? Ti-am zis ca ma tin de capul tau [:I]

 

Mickyyy, sigur copilele tale nu iti stiu nickul de pe forum si citesc pe aici? Eu explicatia asta as gasi-o faptului ca deodata au inceput sa vorbeasca despre un bebelus [ph34r] [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, Rufus, deci imi extindeti biletul de voie temporar, ii tinem pumnii pentru Alex de Buflea sa fie bine cit mai repede si vedem cind si daca ies din conditia "temporara".

 

Karula, omultetul tau care se invirte m-a facut sa zimbesc si m-a plonjat direct in epoca in care Atomix se rotea asa in jurul oricarui stilp care ne iesea in cale :) Accept cu drag toate fanioanele, steguletele si vuvuzelele, creste inima in mine, dupa atitia ani in care nu l-am pomenit pe DC si inca ti-l amintesti! Si inca zici de el ca e "savuros"! You made my day! [flo2]

 

Aschiuta, o sa inveti pe pielea ta cum se descurca o mama cu asa un copil, cred, numai ca o s-o faci la dublu, greu dar recompensa dubla, nu?

 

Roxanaz, merci de welcome, si merci inca o data pt. lamuririle cu ibuprofenul si acetrominofenul, acum am o linie de urmat. Intre timp am descoperit olive leaf oil si oregano oil, ba si niste pastile de zinc pentru git (am luat si eu una de dimineata, ca iar sintem cu amigdalele in pioneze, si eu si Catrina, ea le ia de citeva zie si nu s-a plins... eficiente dar OMG, ce gust... prapad, never again, mai bine ling sirma ghimpata!). Si asteptam primavara...

Mi-am salvat reteta cu ton si masline si ceapa... diseara am sa ma gindesc la tine, itit spun miine daca cu drag :)

 

Rall, smiling right back at you! [:)]

 

Marcia, multumesc, frumoas domnisoara ai tu acolo! :)

 

Kari, da, fost, vazut, scris, dar cred ca am raspuns punctual, memoria mea zice ca Buflea cauta scurtaturi la gatit si eu vorbeam despre crockpot.

Ma uitam la ce-ai scris despre fiul tau si am doar de zis ca mereu ai fost un dar pentru mine pe forumul asta, mereu echilibrata si cu un parenting de invidiat. Si ca mi s-a intimplat de multe ori sa citesc ceva scris de tine si sa ma inspir. 

 

Yagmur, zici de butoane. Am citit pe undeva o gluma, cave de genul: De unde stie mama acum, dupa 40 de ani, cum sa-mi apese butoanele. Pai stie, era raspunsul, pentru ca ea le-a pus acolo!

Eu la asta ma gindesc de cite ori nu stiu cum sa ma descurc cu copii, pina la urma imi spun ca eu le-am pus butoanele, asa ca ar trebui sa le gasesc si sa le folosesc constructiv!

 

Kari, tre sa vad si eu ce-i cu metabolica balance ala, tare aiurea mai maninc, aproape nimic pina pe la sase si de la sase... prapad. Si cind zic prapad zic inghetata, ciocolata, floricele... Not good. Tie ti s-a prescris, asa-i?

 

BellaDonna, Atomix sta mai bine pe scaun acum :) V-a nins? Am vazut pe FB poze cu Ontario si e inzapezit... Cica vine si la Mtl. diseara.

 

Aqai, am citit de Mont Tremblant... OMG, a fost un frig intre Craciun si Revelion... N-am scos nici virful nasului afara... Mi-a trecut bazaconia cu vertij si stuff, aparent a fost pe calea otita - labirintita si am avut noroc, ca putea sa ma tina mai mult.

 

Gata, s-a terminat pauza de masa, back to business.

La noi e scirbos de urit afara, ieri au fost 24 de grade, am lu-at Catrina de la gradi si a dansat pe strada ca nu-i trebuie geaca... Azi o sa se certe cum nie ca nu-i trebuie geaca si deja e frig!

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Aqai estoi o dragutza ca intotdeauna :) Mersi. Cand am timp poate mai spun din experienta mea "vizuala" in  bolilor neastamparului:) . Si ca o paranteza trebuie sa recunosc ca , cel putin aici, in clasa a -2-3 nu sunt tinuti copiii 40 de minute pe scaun...Au pauze dese adica se opresc din scris/citit si merg prin clasa , au arts and crafts in loc de mate:) sport, alearga afara, aduna craci pentru cuiburi de pasarele:) etc. Cel putin asa era acum 10 ani si nu pare ca s-a schimbat de atunci. Credc totusi ca unii profi sunt mult mai relaxati decat altii, poate de la soare li se trage:)

 

    Buflea sanatate, sper sa fie doar alarma falsa cu mana..Poate s-a lovit sau a facut intindere de muschi, nici nu isi mai aduce aminte, s-a agatat  de monkey bars si s-a fortzat poate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...