Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

De ce, tu nu le-ai semna?

Asa nu imi ridic pe nimeni in cap. De fapt el ma roaga sa le semnez ca altfel il convoaca la principal, pe el prima data si apoi pe noi.

 

Ai dreptate cu maturizarea dar asta vine la schimb cu hormonii care isi fac de cap si aia e alta mancare de peste.

 ba daaaa, as semna, tocmai ca ziceam cu admiratie!!! Da ma luasi la rost asa ca mai bine tac data viitoare:). Pai nu zisei cati parinti reclamagii sunt , tocmai ca tu ieseai din tipare si asta e o calitate:)

    Nu ma las, ca tocmai am citit mesajul tau cu mama model:) si trebuie sa te contrazic :P. Esti mama normala( multe zambete), cred ca suntem multe normale pe aici:) s-au dus vremurile cu sortz si maneci suflecate sper.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oana motive n am avut sa nu semnez ca tot ce mi a pus in fatza au fost diverse hartii administrative de Luat cunostinta sau de permission slip. N am avut reclamatii in 11 ani sper sa nici nu am :) De un timp are si acordul sa semneze ce uita sa imi dea mie:) in caz ca e urgenta. Ne intelegem bine la capitolul incredere asa ca ma scuteste de o grija:) . Dar e bine ca stai departe de secretariatele scolilor, multi nu sunt foarte prietenosi si altii  nu sunt prieteni cu communication skills:). Eu am fost foarte invizibila de la middle school incoace, am ajuns la scoala la inscrieri, la sedintele de inceput si la open house, plus niste muzicaluri puse in scenari anul trecut. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, Oana asa si la noi. Mai frumos e ca nici eu nu prea ma arunc asa (ca sa nu zic ca ma gandesc pana ma razgandesc) mai ales la chestii importante. Si zau ca de multe ori invidiez pe cei ce pot [flo2]

 

Mai ... voi poate nu ati citit bine ... masina veche expira in 7 luni ... ii expira lease-ul adica.

Este a patra Odysee si din experienta, cand ai lease, cel mai bine este sa sara ei pe tine cu un nou lease decat sa il lasi sa expire si sa te rogi tu de ei de unul nou.

Masina veche avea urmatoarele "problem" ...

- depasise milele incluse pentru ca in ultimii 3 ani fusese de 3 ori in Canada,

 

- era infundata in spate pentru ca inteligenta de mine, am dat cu spatele cand aveam suprtul de biciclete montat si cu 3 biciclete pe el ...si m-am dat inapoi pana cand am proptit bicicletele intr-un stalp

 

- era zgariata rau pe partea dreapta inca de cand era nou noutza, pentru ca m-am lipit de un stalp din parcarea de la serviciu

 

- trebuiau inlocuite placutzele de frana

 

... de toate astea am scapat, luand alta masina cu un downpayment mai mic si aceeasi rata pe luna.

 

Deci nu a fost chiar o decizie impulsive desi recunosc ca a fost neplanificata ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa va spun de Alex ...care nu e bine deloc ...

 

Semnalele au inceput de sambata cand s-a plans ca il doare rau in gat ... ceai, bomboane de gat, lugu-lugu ..

 

Duminica la 7:00 AM a avut meci de hockey ...si iar s-a plans de gat ..si cum Flavia e purtatoare de strep, am zis sa il duc la medic sa-l testez ... asa ca la 8:30 AM l-a vazut doctorul, avea si putina febra ... a iesit negativ la test, mi-a dat ibuprofen si m-am dus acasa ... dupa amiaza a avut un meci de soccer ...a parut ok ca luase ibuprofen.

 

Luni dimineata a zis ca nu-l mai doare asa de rau ... nu mai avea febra ...plecat la scoala, dus la after care ...cand l-am luat de la after care, mi-a spus ca il doare mana dreapta, rau ... ca nu putea sa indrepte cotul, plansete, au ma doare, ma doare ... nu a cazut, nu s-a lovit, nu stie de ce, dar a inceput sa-l doara mai intai incet si dupa aia rau, rau ...

 

venit acasa, mancat dinner cu mana anchilozata, spre seara febra ... mare. L-am culcat cu mine, I-am dat iar ibuprofen ... azi noapte pe la 2:00 AM febra mare ...ibuprofen iar, mana anchilozata ... dimineata era tot o roseata ..."hives" numesc astia aici ...si febra 39.5 si desigur mana ... eu nu ma sperii usor si stiti ca ma laudam ca ai mei nu s-au imbolnavit de 2 ani desi am skiat la -20 C ... mai, acum n-am avut incredere sa il las pe barbat la doctor, ca mi s-a parut ca avea prea multe si nu stiu daca erau legate ...asa ca mi-am luat liber ... pediatrul iar l-a testat de strep, a iesit negativ, apoi a zis ca arata ca o infectie virala - de aceea febra mare si iritatia pe tot corpul ... mana ??? nu pricepe nimeni dar m-a trimis sa vedem daca nu e rupta cumva desi copilul s-a jurat ca nu a cazut, nu s-a lovit. Si desigur ca nu minte, osul este perfect, deci ce il doare este muschiul de la cot in jos, pe interior ...ca un fel de intindere musculara ??? Rufus, poate tu stii cum se manifesta asta ...

Pediatrul mi-a spus ca poate (???) este tot de la infectia asta ...dar ce infectie e asta care ataca numai un muschi din tot corpul ???

 

Prin urmare nu prea se stie ce e cu mana ...

 

Situatia acum este asa - toata ziua mi-a facut febra, din 6 in 6 ore febra ii creste spre 40, ii dau ibuprofen si ii scade spre 37.5 si dupa 6 ore creste iar ...

Este in continuare rosu pe tot corpul ....

Mana il doare in continuare ...

Dormiteaza si a dormitat toata ziua

In gat nu il mai doare

 

Maine nu il trimit la scoala ... sta barbatul acasa cu el ...mai astept 2-3 zile si daca nu trece, ma duc iar la doctor ...desigur ca e o saptamana f. proasta, e sapt Pastelui si doctorii sunt majoritatea in concediu.

 

Cam asta ...sa vedem cum trecem noaptea asta ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles circumstantele dar nu cred ca barbatul meu ar fi luat masina fAra sa analizeze situatia cateva zile si fara niscai circ ( din partea mea)

 

Pai ce scandal sa ii fac daca platim aceeasi bani, pardon, putin, putin mai ieftin pe luna si mi-a luat si masina noua ??? Deci financiar nu am pierdut decat $1500 pe care oricum ii aveam de dat in 7 luni.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea intinderile musculare sunt dureroase , poate a facut intindere daca a cazut la fotbal, atunci incalzit nu si a dat seama pe loc. rupturile musculare sunt si mai si, nu cred ca are el. Apoi se putea inflama un tendon tot asa de la o miscare gresita sau lovitura primita, incearca cu gheata pe zona dureroasa. Si alterneaza cu cald ca sa se accelereze circula tia sangelui in zona. Nasol ca are si febra si irritatia pe piele, toate au venit deodata...Sper sa fie mai bine pana maine. Intreaba l daca joaca scandenberg la day care....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-am gandit si eu ...ca o fi ceva ligament. Dar sa ne spuna Rox, ligamentele intinse, sucite nu ar trebui sa se vada la x-ray ? ...bai frateeee si daca nu am stat la x-ray 2 ore ...eu ca tziganca, am inceput sa arata copilul ca are febraaa, ca abia sta pe picioare, doar, doar m-o lasa cineva in fatza. Aiurea ... nu m-a lasat nimeni.

 

Mda ...nici nu stiu daca e inflamat ca e asa de buhait de febra ca pare inflamat peste tot ...

si e fierbinteeee ca nu imi dau seama daca e fierbinte zona aia ...

 

Na, ca am vorbit cu o amica care e asistenta si a zis ca pot alterna acetaminophen si ibuprofen din 4 in 4 ore ca sa nu il las sa ii sara febra asa de sus in 6 ore ... o sa incerc in noaptea asta, il culc iar cu mine. Sper sa nu-l over-dozez ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...