Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

Neata si de la noi

 

Buflea, sanatate multa lui Alex, sunt convinsa ca veti trece cu bine si peste asta.

 

V-am citit, dar stau prost la capitolul timp liber....si nici nu se intrevede vreo imbunatatire a lui in viitorul apropiat.

 

Azi la 12 ajung la medic, macar sa vad si eu ce si cum, sa-mi iau informatiile despre riscurile pastrarii sau renuntarii la sarcina, chestii de genul. Daca am timp, poate va spun concluziile vizitei mai spre seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi vopsesc ouale.

Participa si aia mica. Si-a adus si urechi de iepuras.

Ieri am cummparat 2 cosulete din carton in care, impreuna cu fii-mea, mica domnisoara a taiat si pus hartie creponata verde in diverse nuante.

 

===============

Nu v-am zis ca duminica mi s-a stricat uscatorul de par. Uscatorul asta e special cu perie rotativa. Apucasem sa-mi intind o juma de cap cand a explodat cu miros de ars.

Nu voi a va povesti cum aratam jumate linsa jumate creata.

===

Ma duc la pipait si vopsit oua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, sanatate multa lui Alex  [flo2] refacere usoara si rapida....

 

Marcia a avut streptococ acum cativa ani; am chemat doctorul acasa, i-a facut testul si a iesit negativ; asa ca a suspectat-o de meningita si ne-a trimis la spital. A fost pana la urma streptococ; desi primul test iesise negativ. Culmea e ca i-au dat penicilina, care e ft slaba si dupa 10 zile nu s-a intamplat nimic; asa ca i-au mai dat 10 zile penicilina; tot nimic; pana la urma m-au intrebat ce antibiotic lua cand era mica; le-am zis de amoxicilina; i-au dat si asa i-a trecut. Dupa ce a scapat de streptococ, la cateva saptamani, a facut pneumonie. In anul respectiv am operat-o de polipi in Romania (pt ca aici au zis ca sa mai stam putin, ca se mareste maxilarul si poate dispar..de unde, saracul copil nu putea dormi noaptea cum trebuie; se trezea des sa bea apa, asta pt ca dormea cu gura deschisa; isi punea picaturi non-stop - apa cu sare pt bebelusi de fapt). Dupa operatie nu a mai avut probleme; de racit nu raceste; a fost o alegere ft buna (operatia a fost cu laser; am facut-o ambulatoriu; a scos medicul un pumn de polipi; al meu sa lesine cand a vazut - el e ft sensibil, daca vede sange sau alte de-astea, mai sa lesine  [:D] ). 

 

Azi muncesc de-acasa; in pauza de pranz merg sa cumpar carne de miel de la un magazin turcesc (face mama ciorba si friptura - eu nu mananc miel insa). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, trimite la mine friptura de miel, eu as manca, dar sunt singura din familie  [yum] [pofticios]  .

 

Buflea, ia sa vezi tu ca intr-o zi isi face deja antibioticul efectul si nu il vei mai putea tine din topait. Flo a avut in spital mai multa energie decat noi doi. Ii greu sa iti vezi copilul bolnav, ai schimba rolurile cu draga inima. 

 

Mihaela nici eu nu pot vedea sangele copiilor mei. Cu al meu sau al sotului nu am probleme, dar cu cel al copiilor, mi-i se face instantaneu rau... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...