Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, sanatate lu Alex. Stiu ca nu e o placere sa stai in spital dar antibioticul intravenos e mult mai efficient.

Fix anu trecut pe timpu asta tot cu o mana infecta eram si noi in spital. Al meu s-a infectat de la branula, pe care o purtase cu alta ocazie.

 

Simonna, Bun Venit!! Si io tot pe Atomix il stiu, cum ii dadeai o ingheta si mai ales cu Pokemonii. Cat a negociat copilul asta Pokemonii nu am vazut..citit la altii.

Ai mei se joaca des pokemonii, culmea ca nu au nici unul, joaca si la masa si in masina…in minte. Din pacate nu se mai gasesc. Mda..m-am trezit tarziu.

Caut azi niste cartonase de Star wars..de la iepuras.

Si mai stiu cand isi dorea Atomix un Felix sau o Caterina. se pare ca a primit-o :)

Cum a fost calatoria solo anu trecut in ro? Tot prin Mü au trecut si parintii lu Buflea..

 

Bombi- Cristina, Bun Venit ! io te leg pe tine de finuta Stanca, cred ca-i mare acu.

 

Kari, mi-a placut sa citesc experienta ta de viata si ma bucur ca ne-ai impartasit-o.

Uneori si adultii sunt asa “rai” si fac glumea proaste cand le lipsesc subiectele de discutii.

Ca tot vroiam sa raspund..io albesc prosoapele de bucatarie sau fetze de masa cu ACE (clor) luat din magazinele turcesti.

Daca e o pata speciala (am avut una de mar pe un pulover) am luat de la DM o solutie speciala Dr Beckhamm (?! Nu stiu exact care-I denumirea) si a mers de minune.

Petele de grasime ie de minune cu..sampon.

 

Marcia, dar poti sa trimit linistita prin posta friptura.  de cate ori nu am trimis io, mereu cand faceam ceva bun, trimiteam la Köln. Din pacate a murit pretena noastra..dar mereu se bucura de o friptura..chiar si de oale  vopsite facute muci de DHL.

Da, mi-a placut experienta cu Stefan, si a fost alt exemplu despre lipsa comunicarii intre generatii.

 

O deosebita placere am avut citind ultimul capitol. Mi-am dat silinta sa nu sar prea mult, ca de obicei citesc doar telegramele iar raspunsurile muncite le sar..vorba din clasici..sa imi fie rusine 5 minute.

Cred ca sunt foarte putini cei care au primit un diagnostic clar si suportul necesar in trecut, daca copilul a fost “altfel”.

Am si io unul de colectie, dupa cum scriam 2 saptamani ca am fost trimisa la psiholog. Cred ca o sa merg, nu are ce sa strice pt mine sa ii gasesc butoanele si sa il ajut sa treaca peste: nu are preteni, se joaca mai mult cu fetitzele, nu accepta nimic nou, ii dau lacrimile cand ii zic ca scot ceva din uz, nu intra intr-o casa nou prea usor.. dar cu cat creste e mai bine.

Am ramas mut de uimire cand saptaman trecuta a cantat o piesa scurta de flaut la un concert la scoala si era tare mandru in fata audietii.  El s-a inscris singur, ca merge frat-su si nu l-am auzit acasa sa repte. Laut a primti de la profesoara si caiet l-a caut pe al lu frat-su.

Deci se schimba, dar recunosc ca imi e greu sa fac fata “sfaturilor” inclusive ale surorii mele  “ca-I rau”. Imi vine sa le sparg capu si imi musc limba.

 

Rall, si io la fel..mai rau e ca pierd firu..si sunt cel mai prost ascultator pe care l-am intalnit vreodata

 

sigur mai era de scris..data viitoare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bombi, de atunci te stiu cand intrebai de cumparaturile de botez: stiu ca aveai mai multe variante si una era p tun scaun de bebelus.

Mda, asa e imi aduc aminte orice am vazut  pana un coleg mi-a spus ca bine ca nu-i sunt nevasta J

Dar am mai imbatranit si io ca in facultate de ex eram trimisa la avizier sa vad notele si apoi le recita la altii sau o pretena buna ma intreba pe mine ce nota a avut ea in anu intai la material X, si noi eram deja absolventi si nu greseam niciodata

Imi place Dc pt calitatea membrilor.

 

Mikyy, cand omul nu pote lua o decizie cognitive lasa elementele aleatoare sa decida. [flo] Nervi tari

 

Viviana, jumatatile astea se intamplau adesea in camin cand ramaneai cu samponul in cap, pe motiv de luat apa.  

Tre sa recunosti ca ai avut o frizura inedita.

Daca imi aduc io aminte, tu ai scris mai demult despre ceramica aplicata pe par. Daca da, a fost o ideea buna, te tine 6 luni, cum arata paru dupa ce creste la radacina?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata la mine ...din spital. E 7:00 AM ...

Nu mai suntem la ER ...ne-am mutat in salon. Sunt numai eu cu Alex, avem TV, e decent.

Ce ma deranjeaza este ca nu prea te lasa astia sa dormi ...din ora in ora ne-au trezit cu cate ceva ...ba doctorii, altii ca la ER, ba asistenta, sa-i ia febra, sa-i ia tensiunea, sa-i puna antibioticul in perfuzie ...apoi avem usa deschisa si vorbesc tare pe coridor, birourile lor sunt ca un open space pe hol, vorbesc mult la telefon ...nu au nici o problema ca e 3:00 AM ...unde e odihna din spital ? Sau in spital nu vii sa te odihnesti ?

 

Doua antibiotice i-au bagat pe vena ...in urma lor, dimineata nu mai avea febra dar iritatia tot exista si mana e tot umflata. Il asteptam pe ortoped sa vedem daca umbla la abces ...eu nu as vrea, as vrea sa-i dau copilului apa si mancare, cred ca a slabit 5 kg ...ieri de ex a mancat numai dimineata.

 

pentru ca nu mai are febra si se simte mai bine, a inceput sa vrea acasa ...si desigur vrea apa ...si eu vreau, nu pot insa sa cer apa si lui sa nu ii dau.

 

Incerc sa fiu cool, dar sunt cam turtita ...mi se pare ca toate mi se intampla numai mie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba da ...i-au dat sa suga gheata pana i-a inghetat limba ...nu mai vrea. E sacait ...mana dreapta e aia infectata, umflata, bandajata ...mana stanga e aia cu perfuzia. Zice ca nu poate sta pe parti ca il dor mainile, deci sta numai pe spate sau in fund ...mie mi se pare ca s-ar putea intoarce pe parti dar el zice ca nu. Pana si tensiunea i-o iau la picior, ca nu au unde la maini ...

 

Am inchis usa ... Tot se aude. In plus perfuzia asta are un piuit foarte puternic cand se termina antibioticul ...mamaaaa ce am sarit amandoi din somnul iepureste cand a bipait ...suna atat de tare ca sa auda asistentele de pe hol ...se aud toate din toate saloanele.

 

Rox, de ce spui ca avea infectia asta de mai mult timp ? Oare au fost ceva semne care trebuiau sa imi atraga atentia ? Intreb pentru ca vreau sa invat ceva din experienta asta ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...