Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Taclale de Pinguini


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea 86. Asa o sa-ti zic de azi inainte.

Si daca asta-i si marimea de la sutien pica la fix.

Asa, asa ...apasa tu pe butoanele mele ...o carte n-o sa-ti imprumut. Cu sau fara 25 de pagini in plus ...si daca te mai uitzi in sutienul meu, iti frig si un shut in gura, ca vad ca esti obisnuita ....dupa care iti intorc fundul si astept sa ma loveasca replica ...ranjet, pup. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mickyy, un miracol s-a intamplat cu tine. aproape ca sunt mova de invidie.  [il]

oriunde in lumea asta se poate trai decent daca muncesti. cat, ce, cum, pana unde, sunt alegeri personale. 

 

 

Julia, tu vrei bataie? dupa ce ca pleci in Romania in vacanta, ne mai pui si poze aici sa ne starnesti amintiri duioase..... bine faci ca duci copii, cand vor mai creste, poate ca nu vor mai vrea vacante in Romania. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleo Buflea numai 86 zici:D Nu-i nimic e loc/timp pentru imbunatatiri:) In primul rand trebuie sa iti spun ca instructiunile sunt mama proiectului, adica pentru asta se dau de fapt, sa faci EXACT ce spun ei, ca mai tarziu la job sa te intelegi cu sefu' adica sa faci ce zice el nu ce crezi tu:) Educatia Asta e munca de ani de zile deci se incepe devreme...Asa ca data viitoare pune cerintele in perete si fioi cu ochii pe ele:)

   Apoi despre carti..Io o sa fiu gica contra si o sa spun ca tocmai pentru ca sunt asa apropiati de varsta si competotivi( amandoi!) e cazul sa le educi gusturile diferit si de exemplu sa ii servesti si Flaviei carte de la bibliotecxa pe langa geronimo ala care l-ai luat. Zic poate daca ai fi luat si niste carti pentru ea nu ar mai fi atentat la soarecele lui Alex, asa a devenit geloasa nu pe Alex ci pe cartile care i le-ai luat numai lui. Stii ca iti spuneam anul trecut de o serie, ziceai ca e prea vansata pentru ea, poate acum e potrivita. Desi e plina de fairy ( deci no interest pentru baieti :)) e feminista si scrisa foarte frumos, te indragosteti de personaje. Ahhh si e femisnista, nu genul alba ca zapada cu printi care te salveaza,  mai degraba cum ii salvezi tu pe altii.

    Apropo de Alba ca Zapada fetele aveti grija cu ciocolata sa nu patiti ca ea, vad ca mastera ne priveste de sus:DD. Io ii spun Marciei ca din pacate nu am tras lozul galben cu pralinele, ramane sa imi gasesc alte surse de bijuterii:) Iar karulei ca la tara ei acolo se fac niste napolitane bestiale, adevarat aur:) deja ma vad cum opresc in Viena lihnita de pofte:)

   Si daca am ajuns la pofte, eu ma minunez cum niste copii ne pot scoate din diverse situatii de cacao sau mai putin roz, pot revigora financial niste parinti de altfel tare nehotarati dar plini de incredere in viitor....care viitor e doar ipotetic, io nu stiu doar niste impresii citite pot fi mai convingatoare decat experientele vietii. Mickyyy cred ca pana acum sunt pe buzele tale daca citesti, si nu zici de roz de mine:) dar ma risc sa spun ca asa cum ziceam mai demult ca Michellle are personalitate dubla cateodata cred ca personalitatea ta e exponentiala si fluctueaza in functie de starea vremii, nu mi-o lua in nume de rau. Mi se pare ca citesc un roman daca pun mesajele tale cap la cap, cu schimbari de situatii, personaje de ma ia pe mine ameteala. Nu te judec, departe de mine intentia asta, eu cred ca tu de fapt gandesti altfel( mai rational zic eu) decat pui pe hartie(ecran) si cumva ne testezi noua inteligenta sau/si experienta de viata. sper ca tu in realitate esti mult mai stapana pe viata familiei tale (flori)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleuuu...cum mai mova de invidie?!

Recunosc, nici daca-mi propuneam, sansele sa raman gravida chiar din prima si fara sa ma stradui deloc, in conditiile in care si eu si barbatul avem totusi o varsta nu cred ca erau prea mari.

 

Eu nu cred in dumnezeu prea tare, sau ma rog, nu-s chiar atee desi cam asa ma comport. Dar parca uneori sunt momente in care-mi vine sa spun ca cineva acolo sus are un plan cu mine. Ca explicatii logice, rationale, in limitele teoriei probabilitatilor nu gasesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu cred in dumnezeu prea tare, sau ma rog, nu-s chiar atee desi cam asa ma comport. Dar parca uneori sunt momente in care-mi vine sa spun ca cineva acolo sus are un plan cu mine. Ca explicatii logice, rationale, in limitele teoriei probabilitatilor nu gasesc.

   Mickyy probabilitatile nu sunt nici logice, nici rationale sunt doar probabile:) si depind de numarul de evenimente posibile, in concluzie teoria probabilitatilor nu are limite :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy, habar n-am cat sunt de rationala sau nu, dar ce stiu sigur e ca sunt impulsiva. Vreau ceva si daca cumva apare si vreun semn oricat de mic ca e ok ce vreau, ma dau peste cap sa-l obtin. Nu iese decat cu lucrurile care depind de mine si le pot controla, e adevarat.

Cat despre partea doua a mesajului, aia cu romanul, n-am prea inteles-o. Viata mea nu are nimic extraordinar in ea, desi adesea mintea-mi zburda pe campii cu planuri care de care mai nebunesti, nu intotdeauna se si materializeaza. Insa prea multe personaje in preajma mea nu exista, in afara de familie, asa ca aici m-ai pierdut, la faza cu schimbari de personaje.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyy probabilitatile nu sunt nici logice, nici rationale sunt doar probabile:) si depind de numarul de evenimente posibile, in concluzie teoria probabilitatilor nu are limite :)

Asta e ca in filmul ala cu jim carrey,ai 1 la milion sanse sa fi cu ea, iar el incepe sa topaie fericit: deci am o sansa :))

Cam asa e si la mine, probabilitatea exista....dar atat de mica....mica mica mica....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...