Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dragostea cu patima


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ramona J
Mai fir-ar... am gasit raspunsul. Cred ca ne certam ca sa stirnim pasiunea! Ma duc sa-i spun vreo doua! The best thing you can do for your children is to love your wife.
Norocul este ca nu starnim constient si voit nici cearta si nici pasiunea ,nu le putem face la comanda. Spunea cineva ca patimile sunt daunatoare uneori ,oare s-ar putea transforma in ura ,de-a lungul timpului ? Ne saturam de pasiune ? Desi nu il provoc si nu stiu niciodata ce v-a fi dupa cearta ,momentul de dragoste pasionala imi da si fluturasi si emotii si simt ca lumea e a mea ,ca sunt centrul universului . Dar imi creeaza si o teama ,nu-i prea intens ca sa dureze ? , peste ani si ani ,ca deja avem ceva vreme. Acum,scriind aici ,ma gandesc cat de contrare sunt cearta inflacarata si impacarea asta fizica patimasa . Poate uneori ne si desparteam "mintal " si de fapt o luam de la capat . Am zis ca il astept ,sa facem pace ,desi am fost de acord mai devreme sa ne vedem de viata noastra ,fiecare ,in felul lui. Incercam sa ne ranim cu cuvintele astea ,sa "amenintam" ca nu vom mai fi unul al altuia ,desi stim perfect ca nu ne putem detesta si face rau , decat fizic. Iar fizic nu o facem pentru ca ne atragem ca doi magneti . Psihic ,nu suntem capabili ,stim ca ar suferi copilul nostru. Am citit multe povesti aici ,fericite sau mai putin ,incep sa ezit ,imi pun intrebari ,nu mai inteleg viata sau nu mai percep sensul . Poate cer prea mult sau prea putin ..................... Cei din jur spun ca as cauta "nod in papura" ,dar vreau numai sa inteleg de ce pasiunea lui imi face placere dar ma nelinisteste. Altii au probleme palpabile si eu deraiez [alcool] [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

redi, daca ma intrebi pe mine, nu stiu daca prefer "constient" o relatie de genul asta uneia liniare - probabil uneori nu, obosesc. In acelasi timp, nu stiu cit as fi de capabila eu sa ma simt confortabil cu o viata caldutza, dar monotona. Nu stiu cit as sta in situatia asta. Daca ma uit la alte aspecte...inclusiv profesionale, si fac o comparatie, nu prea mult, probabil. M-as plictisi. Probabil n-as avea nici 100% din minte, nici 100% din suflet ocupate. Si as avea impresia ca "out there" e undeva viata reala si interesanta, si m-ar constringe sa ies din hibernare. Asa ca varianta optima pentru mine as putea fi asta: sa imbatrinesc alergindu-mi mosul prin curte, din dragoste sau din revolta, nu conteaza, una din ele. [:D] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...