Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si aici la fel, pana la 38° e considerata temperatura si nu se da nimic; daca sare de 38° dau ceva contra febrei. 

 

Buflea, sanatate multa copiilor si voua numai bine  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Aici e frig rau, parca vine iarna, 5° si un vant de-ala rece, care iti intra peste tot  [zirea]

Al meu a plecat cu Marcia la ai lui, eu am ramas acasa la caldurica (m-am trezit la 6.30 azi, la 7.30 plecam deja in Germania la cumparaturi; aglomerat rau la Real, dar era de asteptat; noroc ca noi suntem rapizi, luam ce avem pe lista si plecam). 

 

Friptura (miel si pui) pt maine e si ea gata; noi am terminat cu pregatirile; mai avem doar de aranjat masa  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna 

 

si la noi sunt gata pregatirile. dar le-am incheiat mai special asa..... cum ne-am obsnuit in ultima vreme, sa dam cate o tura pe la spital. barbatul s-a hotarat ca e timpul sa incerce senzatii tari, asa ca azinoapte a facut febra. cred ca de aproape 20 de ani nu a mai avut febra. 39, 8. cand am vazut asa, i-am dat aproape cu forta ibrubrofen. dupa doua ore a scazut la 39  [alcool] . era deja 6 dimineata. si dupa experienta lui buflea, am zis ca so luam din pripa. am comandat taxi si ne-am dus la spital. cu tot cu copii. 

dupa ultima experienta la urgenta, am venit cu lectia invatata. i-am spus direct celui ce ne-a preulat ca sper sa nu asteptam cateva ore pana ne vede cineva. 

cred ca nici n-au trecut 10 minute si ne-a chemat. imediat analize si cand s-au uitat la amigdale.... jale. are streptococ hemolitic si infectie. 

la noi feciorul e purtator si din cand in cand ne da si noua, ca sa nu ne suparam. 

a primit perfuzie cu antibiotic si normal ar fi trebuit sa-l cazeze la spital ptr trei zile, dar domnia sa nu a dorit. asa ca va merge de doua ori pe zi sa primeasca perfuzia si apoi acasa. 

interesant ca nu la durut nimik, sa plans el zilele trecute ca parca simte ceva in gat.....

pana acuma nu a mai facut febra si cred ca e de bine. 

 

nu vreti sa stiti ce mi-a facut la spital.... [alcool]   ca de ce l-am adus acolo??? pai de aia, ca vroiam la 6 dimineata sa ma plimb cu taxiul.  [:-)))]

 

asa ca suntem in parametri. si noi tre sa mergem sa ne testam, dar saptamana viitoare. ajunsi acasa i-am cercetat pe copii daca nu au ceva suspect in gat si le-am dat ca tema sa nu care cumva sa faca febra zilele astea. 

 

 

deci ne-am plimbat pe la castel ..... pardon, spital.  [fri]

 

ptr ca aveam adrenalina multa, am facut o supa de pui si spanac cu spaghete. 

cand am ajuns acasa de al spital, frau de la putzen doar ce pleca acasa. barbatul sa apucat sa inspecteze.... cica sa mai stearga si el praful ca nu e bine sters.  [alcool]

'daca pui mana pe laveta de praf si pronto, iti ard una de adormi instant!' 

stiu ca nu-i frumos ce am spus, doamne iarta-ma, dar trebuia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna 

 

 

'daca pui mana pe laveta de praf si pronto, iti ard una de adormi instant!' 

stiu ca nu-i frumos ce am spus, doamne iarta-ma, dar trebuia. 

 

Desi sunt in perioada "blu electric"si sunt intoarsa cu 'mealui in sus de nu-mi arde de nimic, la replica asta m-a bufnit râsul.:)):)):))Sar'mana! (flori)

Bine ca ti-ai cerut totusi iertare.Dar daca trebuie...asta e! :)):)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, vad ca situatia s-a mai stabilizat, s-a pus un diagnostic si asta e bine.Acum pe masura ce i se administreaza tratamentul Alex o sa isi revina.Nu cred ca e cineva de aici care sa nu se fi gandit la voi de cand a aparut problema asta, asa ca gandurile bune ale pinguinilor sper sa va ajute sa treceti cat mai usor peste asta.

 

Nu stiu daca am spus vreodata aici, dar pe baiatul meu cel mare il cheama tot Alex, asa ca zilele astea m-am gandit cu drag la amandoi...al tau si al meu.

 

 

La mine in cartier ploua...ploua...ploua...nu mai pot cu ploaia asta.Mi-a pierit si cheful sa ma duc la Inviere.Am cam terminat ce aveam de facut, am lasat pentru maine friptura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...