Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

Rox, i-au stabilit tratamentul cu clindamicyn si ampicillin ...te rog, spune tu draga mea ca e perfect si o sa i se desumfle mana si n-o sa mai faca febra ...numai in tine am incredere.

Am intrebat si de amoxicilina si cica nu se face injectabila ...mai, asa o fi sau am inteles eu prost ? Ma uit pe net acum sa vad ...

 

am intrebat daca ampicilina asta nu e prea slaba si mi-au spus ca nu exista "slaba" ...ca este o penicilina la care strepul nu e rezistent si ca o sa-si faca treaba.

 

Sa va mai spun ce surpriza placuta ...l-au vizitat doi colegi de scoala, cu care joaca si soccer in aceeasi echipa ...m-au lasat cu gura cascata. I-au adus dulciuri, o revista de soccer, un card ...au venit cu parintii pe care ii cunoastem bine de la meciurile si antrenamentele de soccer dar cu care nu as putea sa spun ca suntem "prieteni". Foarte frumos, m-a impresionat mult ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am apucat sa citesc un pic din urma. buflea ma rog pt alex al tau si pt intreaga ta famile. gaseste ceva sa te linisteasca un pic sa nu-I transmit si lui starea ta de neliniste si sa-l agiti mai rau.

adu-I ceva de acasa , sa ii ia gindul de la boala si sa-l incurajeze ca ii va trece, nu stiu ce tricoul de la hockey...patine... poate bat cimpii nu stiu ce sa spun altceva.

inteleg ca e cumplit prin ce treceti, dar ai incredere in doctori, sunt doctori buni, sunteti pe main I bune. nu te mai uita ladocumentare care sa te sperie si mai rau, alea sunt ccazuri rare...nu te lua dupa asa ceva...uita-te la ceva mai pozitiv.

 

 

Domnul sa va ajute in momentele astea grele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea hihihi de cate ori scrisei eu asta cu nu exista "slab"? :) e o penicilina si isi va face treaba. E ok, da? ;) scrisesem si dimineata, scarlatina e un fel de reactie secundara de data asta. Pacat ca s-a pricopsit si cu ea, dar era deja organismul slabit de la infectia musculara. Va fi bine!! Eu stiu, spune-ti si tu asta. Pup!!!

 

Paste fericit tuturor dragelor si dragilor!!

 

Kari vai mie, asa repede a venit streptococul peste ocean??? Sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am citit pe net ca Scarlet Fever este scarlatina ...si da, este provocata de streptococul de tip A ...

 

 

Bianca  mea a facut scarlatina cand avea 5 ani. A facut penicilina injectabil, i s-au ameliorat simptomele, dar boala nu i=a trecut. Atunci i-au schimbat tratamentul cu alt antibiotic, oral. a fost bine pana la urma. La ea s-a manifestat doar cu febra, bubele alea pe piele si limba aia cu aspect de capsuna.  

 

Sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea si fii-miu tot cu streptococ fu in spital atunci cu urechea. Da la noi nu s-a uitat nimeni si la noi si la Lili daca avem ceva. Probabil pt ca a fost banal ala pe care il avu Flo. Eu i-am dus patura lui de acasa, are una favorita in care se culcuseste. Aici se spune ca un pic de febra e bine, e semn ca se lupta corpul sa dea de cap problemei. Ce gest frumos din partea colegilor !(de aia m-am ofticat eu pe vremuri cand am facut apendicita, ca fu vara si toti colegii erau plecati pe coclauri).

 

Drobul meu fals e la cuptor, am curatat ridichiile pt maine dimineata dar am o leeeene masiva sa mai fac si pasta de peste, asa ca o las pe maine dimineata, ca se face repejor. 

 

Strumphi, ce frumos arata pe unde va plimbati voi! 

 

Cine se duce la slujba? Eu imi bag TVRi, avem in zona numai biserica ruseasca unde se tine slujba in rusa si biserica greceasca unde se tine in greaca. Decat sa nu inteleg nimic, stau acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, multa sanatate lui Alex, ne gandim la voi si va trimitem numai urari bune! O sa fie bine, ai incredere!  [flo2]  [pup]

 

Kari, ce m-a impresionat felicitarea ta, mai ceva ca vizita colegilor lui Alex!  [flo2]

Multa sanatate si sotului tau!

 

Va urez tuturor sarbatori pline de lumina, bucurii si intelegere! Sa fiti fericiti si sa va bucurati de toate cele frumoase cu cei dragi!

  [paste]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa nu sune cumva a lauda, da noi il avem pe dl steptococ de ceva ani in casa. jucam pase cu el cand ne plictisim. si iaca barbatul era plictisit. 

acum cateva luni am luat cu toti antibiotic pe tema asta. 

f ciudat la el, ca nu  a avut simptome de nici un fel. doar ceva senzati in gat, in rest nimik. sau nu mi-a spus el? hmmm....  [fri]

 

si de teama ce-a patit buflea, am dat fuga la spital. 

dar slava domnului ca e bine. 

 

 

nici nu stiti ce bine miroase cozonacul ala.....  [il]

 

si friptura  a iesit buna si f frageda, insa mirosul ma secat la ficati. nu am gustat din ea si nu stiu daca maine voi manca. 

 

rall, ce dulce e copilasul cu gaina.  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...