Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

Adevarat a inviat! Paste frumos si insorit tuturor! Maine va salut de acasa. Acea acasa de care mi s-a cam facut dor :)

 

Campionule, sunt si eu alaturi de tine cu toate gandurile bune! Inapoi in teren, perfect refacut si mai matur cu o experienta! Si plangi, dragule, plangi si boscorodeste-i pe toti pana te descarci :( Tu tot campionul nostru ramai...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adevarat a inviat (si la noi) dragilor ...

 

Azi noapte am dormit acasa ...barbatul a ajuns ieri la spital si a zis ca Alex pare umflat peste tot ...nu rau, puffy. Eu nu mi-am dat seama dar cine vine din afara observa mai repede. M-am uitat la burtica lui si parca mi s-a parut ca buricul era mai proeminent ...barbatul zice ca inainte i se vedeau coastele rau si acum nu se mai vedeau ...acum ma gandesc numai ca are organele inflamate ...

Si ieri a facut febra, nu mare, asa la limita lui 39 ...asa ca i-au dat si ieri tylenol.

 

Incepe sapt urmatoare si trebuie sa ne organizam cu serviciile. Unul trebuie sa se ocupe de Flavia care se va duce la scoala si celalalt sa stea cu Alex. Incep serios sa ma gandesc sa nu mai vin in Romania.

 

Nu sunt prea bine cu moralul azi ...m-am gandit numai la mana aia care nu se mai dezumfla, acum labele picioarelor, abdomenul ...ce o fi pe interiorul lui ?

 

o sa ma duc la pranz, la masa la amicii la care eram invitati, sa ciocnesc si eu un ou ...

 

Stiu ca sunteti alaturi de mine si va multumesc ...imi face bine, e ca un fel de terapie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, la voi nu poti sa platesti pe cineva sa stea cu Alex sau sa se ocupe de Flavia pe perioada pana se face bine? O studenta, o mama care nu lucreaza? 

 

 

La noi preia casa de asigurare o parte din astfel de costuri sau ti-i se da concediu medical (tie ca parinte ca sa te ocupi de copil)., dar cred ca la voi e mai complicat prin asigurare....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea se pare ca la voi streptococul care i-a dat scarlatina  a fost dus mult pe picioare.sunt afectate mai multe organe dar sunt doar inflamate.....atat.isi va reveni incet incet....analizele ce mai spun?acolo nu se face antibiograma sa vada la ce e ensibil mai tare?penicilina....s-ar putea sa fie rezistent la penicilina....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, multa sanatate va doresc!

Noi in multiplele internari de Anu trecut ori lucram DIN Spital ori faceam cu schimbu jumate de zi , ori Aveam medical pt copil ori am fost io la medicul meu si i-am spus sa imi prescrie medical ca-s epuitazata.

 

Aschiutza , la varsta asta nu il Poti plasa nici pe cealalt. Nr 1 al meu a inceput sa isi roada unghiile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu exista concediu medical dat de doctor. Esti bolnav iti iei din concediu sau iti iei short leave absence.

 

Iar a facut febra azi noapte ...101.4 ...ceva nu e in regula, ceva nu e in regula.

 

Amicii aia la care trebuia sa ne ducem la Paste m-au intrebat daca oare trebuie sa il testeze si ei pe baiatul lor cu care s-a jucat Alex acum 3 sapt ...apoi m-am luminat ca lumea ne considera contagiosi. Am intrebat-o si ea a zis mvaiiii, nuuuu, eu nu am nici o problema (desi vrea sa-l testeze pe fiu-sau) dar ceilalti musafiri sa nu zica ceva ...i-am zis ca inteleg si daca nu plec la spital o sa trec pe la ei ...dar nu o sa trec, nu vreau sa se faca loc in jurul nostru. Am inchis telefonul si am plans ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...