Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, imi pare sincer rau....te invit cu placere la noi [pup] 

 

Cand a avut Marcia streptococul nu ne-au spus ca e contagios si ca ar trebui sa ne controlam si noi; putea merge la scoala fara probleme; dar cum nu ii era bine, a stat acasa pana si-a revenit.

Aici ai legal 3 zile pe an cand poti sta acasa cu copilul bolnav; pt restul daca e acord seful tau, e ok. Daca esti tu bolnav, poti sta acasa cat vrei: primele 5 zile sunt fara scutire de la medic; incepand de la a 6a ai nevoie de scutire. Dar nimeni nu profita de lucrul asta; eu una merg si bolnava la munca (ma trimit sefii acasa si nu ma primesc pana nu ma fac bine  [:)]). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine ce zici tu acolo? Nu se umfla niciun organ intern, ce vezi tu umflat inseamna stratul mediu al epidermei care umple celulele cu apa. Deci e doar pielea, ok?

Relax si odihneste-te acasa.

Ok, inteleg ...pielea nu mai e rosie, nu il mai mananca, a inceput sa se cojeasca ...o fi de la perfuzie ?

 

Si de ce face febra ...ieri a facut si in timpul zilei...si in timpul noptii ...stiu ca nu exista antibiotic "slab" dar daca nu reuseste sa omoare bacteria asta ? Of, ce necaz pe capul nostru, ce necaz asa din nimic ...

 

Elyda, multumesc de vorbele frumoase ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Christos a inviat! si din partea noastra de lume.

 

Imi pare rau sa aud ca Alex nu se reface atat de repede precum am sperat, ma mira sau aud ca la atatea perfuzii si injectii nu i-au pus o branula, buflea poti sa intrebi care e abordarea lor fata de asta? cat am stat cu tudor in spital  - de 2 ori la operatie si investigatii mai serioase a avut asa cevade fiecare data, macar era intepet o singura data?

 

in rest, numai ganduri bune si de la noi, in special pt cei mici si bolnaviori, copilul ala e un erou, merita toata ciocolata, filmele si desenele animate din lume! si personalul ala medical e antrenat sa faca fata si unui plans de copil, asa ca daca are nevoie sa se descarce, go ahead! si e valabil si pentru parinti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...