Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

tot saptamana trecuta m-am pomenit cu o durere de deget mijlociu  la picior. sotul nu ma credea ca pur si simplu m-am trezit dimineata cu durere.

abia am putut merge vreo 3 zile. noroc a mi-am amintit , parca oana sau cine mi-a spus pe ghetar de crema cu arnica. de 3 ori mi-am dat cu ea si mi-a trecut ca prin minnune.

asa ca ii multumesc  celei care mi-a recomandat-o desi recunosc ca nu mai stiu cine a fost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bine ca ati venit inapoi dragii mei pinguini ....bine ca ati plecat, ca v-ati imbuibat, distrat si revenit inapoi pe ghetar.

 

Strumphi te mai doare capul ? Sper ca acest mic concediu sa fi rezolvat problema ...

 

Laura, frumos la tzara ...

 

Eu o sa stau saptamana asta la spital ...am aranjat la serviciu si au zis ca nu imi iau zilele de concediu, dar trebuie sa ma intorc pe 1 la closing ...daca nu iesim pana atunci, o sa stea barbatul dupa 1. 

 

Flavia este cel mai bun copil din lume ...cand am fost acasa a vrut sa doarma cu mine, are grija de koo-koo, animalul de push cu care doarme Alex, cica sa nu fie singur. La after care, copiii i-au facut un card, un alt coleg de la echipa de soccer i-a trimis niste baloane din alea cu "get well" si un alt card, una din mamicile de la soccer s-a oferit sa ii aduca barbatului dinner acasa. Lumea e empatica , frumos ...

 

Eu sunt in continuare ingrijorata ...rau. Dupa ce toata ziua a fost bine, acum la 8:00 PM a facut iar 38 febra ...mda, ei spun ca nu e febra, dar e o stare subfebrila ...

Parca sunt intr-un film de groaza, care dimineata incepe calm si firesc si spre seara apar monstrii ...s-a corectat problema de la rinichi, dupa doua zile fara perfuzie, nu mai elimina proteina aceea ...tot in astea doua zile i s-au dezumflat labele picioarelor, nu de tot, dar considrabil ...

 

A ramas bratul care il las la urma ...si a aparut o durere musculara in pulpele de la picioare ...cand sta in picioare drept, dupa 1 min de ex, incepe sa se batzaie, ca il dor pulpele, sau or fi incheieturile, ca imi arata spre genunchi ...daca merge, sau le misca e ok, zice el ...stiu, imi dau seama ca parca vorbesc din filme SF.

 

Am facut azi 3 plimbari cu el, pana jos ...suntem la 5. O data am coborat pe scari ...a fost ok dar a obosit incat am urcat cu liftul ...Doamne, unde e Alexutul meu, ala care nu obosea niciodata ? Care juca meciuri de soccer dupa meciuri de hockey si nu avea nimic ?

 

bratul e umflat si il doare sus la biceps si jos la incheietura pumnului ...i-au facut azi un alt ultrasound ...si mi-a zis doctorul de acolo ca vede tesut umflat dar nu vede abces. Acolo la incheietura pumnului crede ca e umflat in jurul tendoanelor si le sugruma, de aia il doare. 

Se cojeste tot, inclusiv pe biceps ...si in spatele pielii moarte este piele rosie, umflata ...nu e bine, nu e bine. Maine face iar RMN ...ii vad pe doctori ...sunt foarte evazivi, pentru ca nu stiu exact. Daca ei nu stiu, cine stie ?

 

Acum doarme ... E 20:30 ... Cand s-a mai culcat el la 20:30 ? ...cu o ora mai devreme a  zis  ca ii este foarte cald si apoi ca e obosit. Am stiut imediat ca are febra ...

 

Azi m-a intrebat daca o sa mai fie vreodata un normal kid  si mi-a rupt sufletul in doua, mi s-a pus asa un nod in gat...pana si el a inceput sa aiba dubii ... Cum naiba o bacterie nenorocita si invizibila poate sa faca atata rau ? ...in atat de scurt timp ? Fara simptome ... imi vine sa urlu efectiv, imi vine sa ma agat cu unghiile de pereti. Acum inteleg ce inseamna disperarea ...mi-e atat de frica, atat de frica ...pur si simplu m-am saturat sa sper ...

 

Cam atat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of of Buflea vino aici sa-ti dau un big big hug, lasa ai sa vezi tu o sa fie bine, si lasa disperarea,pe aia eu o cunosc si ti-o iau eu nu t-io las tie nu iti dau voie,eu o stiu  foarte bine si nu vreu sa deschid sacul cu amintiri ca sperii pinguinii, Alex e un luptator, e un sportiv si asta sant sportivi competitivi si luptatori, nu se dau batuti si stiu asta ca am una bucata de copil la fel, sportiva si competitiva si luptatoare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...