Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

Buna dimineata

 

Laura, ce frumoase pozele! Chiar ca ultima e super.

 

Strumph, imi pare bine ca v-ati simtit bine si a fost frumos.

 

Oana, nu era chiar un spectacol, se jucau :). Da' serios, ca invatasera Queen deja :)))))

 

Buflea, as zice ca e doar tesut traumatizat de infectie. Normal ca e obosit: febra, perfuzii, nu mancare ca lumea, nu miscat.... Lasa-l in pace si nu iti mai face idei in capsor. Nu are nimic, reactioneaza foarte normal. Si cand mai intreaba asa ii raspunzi zambind "da dragule, boala asta va trece fara probleme!" Si sa crezi in ce spui, ca e adevarat. A, si sa stea calm cu sportul pana se reface total.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

E gri la Londra, a plouat cred toata noaptea, iar eu am dormit neintoarsa pana pe la 5 jumatate si dupa aia nu am mai putut inchide nici un ochi pe oricate parti m-as fi sucit si invartit. Oricum, e asa bine acasa in patul meu... mi-s asa obisnuita cu salteaua tare si perna mea, de cand ajuns sa dorm prin alte parti, dorm tare rau si nu ma odihnesc deloc. Plus ca eu am dormit in patul mare dublu cu Sophia si Nick intr-un pat single ca am luat camera tripla si atata s-a mai foit si sucit, cate picioare mi-am incasat... Acum e bine ca suntem iar acasa si ea la ea in camera in patul ei si eu la mine la pernuta mea draga [:D]

 

Inapoi acasa, inapoi la durerile mele de cap.... vad ca mai ia iar [bang]  cat am fost plecata nu m-a durut deloc, m-a incercat de 2 ori dar ceva nesimnificativ, dar acum ca-s inapoi acasa...  I-am spus barbatului ca tre` sa ma duca mai des in vacanta sa nu ma mai doara capul  [hot]

 

Azi am programare la 3 pm la dr si nu mi-am facut temele, sa il toc cu intrebari. Ma mai gandesc pana mai incolo. Trebuie sa ies sa duc si formulare la gradinita cu inscrierea Sophiei ca e maxim pana pe 25 aprilie si precum au fost in vacanta 2 sapt.... si eu cu capul in nori, abia acum sa ma misc sa le duc sa nu ramana piscoata pe afara  [:D]  Si cica sa trec si pe la posta ca am avut fluturas in posta ca nu m-a gasit acasa si ma asteapta ceva la posta?! habar nu am ce ca eu nu am mai comandat nimic pe nicaieri si.... chiar nu am idee ce este de le trebuie semnatura mea?! oricum, e in drum spre dr, o sa ma opresc sa ridic ce o fi si dupa ce ies de la dr mai tre` sa trec si pe la un magazin ca mi-a ajuns comanda , o pereche de balerini , pe care ii asteptam pana in Paste, ca de aia ii comandasem, au ajuns dupa ce am plecat eu de acasa, m-a sunat tanti de la magazin sa vin sa ii ridic cand eram la imbarcarea pe feryy sa trecem canalul [doh]

 

Sophia a primit o jucarie de la doamna din Bruxelles si atata se joaca cu ea de nu aveti idee, cel mai inspirat cadou posibil pentru ea la ora asta : o casa de marcat! Doamneee... la cat ii place la shopping, asta ii lipsea! atata se jelea aseara ca a stricat jucaria ca ii sarise nu stiu ce pe nu stiu unde, cica : I boken it... si da-i si plange , oricat i-am spus eu ca vine tati sa vada despre ce e vorba  [bib]   cand o intrebi , la orice ora din zi si noapte, daca o trezesti sa pleci la shopping e drepti in picioare... nu stiu ce e asa fascinata?! cred ca stiu, dar tot nu pricep? Cand merge cu Nick cand il mai trimit sa imi ia ceva in weekenduri, ii dau listuta si apoi cauta ei pe rafturi, ii explica, o lasa se joace, se uita pe lista sa vada ce mai e de luat, ce au in cos...  La jucaria asta are si bani, de plastic mari, si scanner , si banda... eh, smecherie mare.

 

Aseara nu se dadea dusa la culcare ca ea vrea sa se mai joace  [il]  Ii spun ca o gaseste acolo in acelasi loc si cand se trezeste si imi zice: shopping is fun! i love shopping!  [fri]  [alcool]

 

Cand am bagat-o in pijama Nick astepta sa ii citeasca povestile si a cascat odata si il intreaba : tati, are you tired? Nick : yes, I am a bit! la care Sophia: I am tired 2 bits!  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

 

Gata trancaneala, ma duc sa imi mai fac o cafea!!! si apoi sa vad cand si cum ma bag in poze sa aleg cateva sa pun in picasa sa ii arat soacrei pe unde am fost de nu am vizitat-o   [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, sarbatoarea e gata si la noi, azi plecam spre casa, dar dupa pranz, ca aici toata lumea e ocupata cu parastase, la olteni marti dupa Paste e parastas si stropit morminte in cimitir. Habar nu am cand au trecut zilele astea, nu ma mai satur de locurile astea, de natura inverzita si curtea plina de animale. E un vis.

Tinem in continuare pumnii lui Alex, iar tu buflea fii rabdatoare si lasa disperarea, se intampla oricui si treburi d-astea, gandeste pozitiv si tine-i moralul sus copilului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragul de Alex.

Sa ii spui campionului ca nu doar toti medicii de acolo se straduiesc ca el sa fie bine cat mai rapid posibil, ci si de aici de peste mari si tari va trimitem un gand bun, de sustinere. Si ca ne rugam sa fiti bine, si ca la vara vrem sa jucam fotbal din nou..colo in fata Palatului Parlamentului.

 

Big hig Buflea! Te cred ca esti ingrijorata. Stiu ft bine ca si eu as fi la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata pinguine si Sir Penguin.

 

Ma bucur ca ati avut niste zile minunate.

 

Buflea, voi a-ti mai spune ceva. Alex are scarlatina. Scarlatina e o boala care in general nu se manifesta zgomotos, insa, uneori, poate da o gramada de complicatii  pe care unii medici nu le-au vazut decat in cartile de specialitate. De aceea ti se par mai rezervati.

Alex al tau a facut aceste complicatii. Doctorii nu iti ascund nimic.  E bine tratat s-au luat toate masurile. O sa se faca bine.

 

Toate simptomele lui: astenia, fatigabilitatea, febra mare, subfebrilitatea trecatoare specifice acestei boli se vor remite treptat in perioada de convalescenta.. Perioada de convalescenta va dura in jur de 2 saptamani, poate 3 incepand de cand  se va descuama si i se vor reduce edemele.

 

Stiu ca iti doresti sa-l vezi pe picioare, dar pentru asta iti va trebui multa, multa rabdare, va trebui sa-l protejezi nelasandu-l sa faca anumite miscari ce-l obosesc si mai ales sa ai grija ca momentan rezistenta organismului la alte infectii e cam scazuta.

 

Convalescenta e foarte importanta si de durata. Nu dispera ca nu-l vezi pe picioare. [pup]

 

ASa, mai doream sa zic ceva. Apropo de prietenii ce au pus intrebari incomode. E firesc sa faca asta. Se tem pentru copiii lor - nu-s de blamat.

Cand fii-mea a avut streptococul asta in gat ca purtator sanatos i-am anuntat pe parintii prieteni - ca la scoala s-a ocupat sistemul.

Si eu la randul meu am fost anuntata de parinti cu copii in aceeasi situatie.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I'm back to work and I hate it [zirea]  Noroc ca e liniste, pt ca ft multi colegi sunt inca in vacanta; asa ca pot sa-mi fac in liniste treburile...si cu viteza de melc [:D]  Dar lasa ca-mi vine si mie randul saptamana viitoare; nu mai am rabdare, am rezervat deja plimbarea pe Viltava cu vaporasul (avem cina si muzica incluse)   [harp]  

La noi e frumos azi, soare si cald. Dimineata erau 11° (vor fi cam 20° max), se auzea ciripitul pasarelelor, totul e verde, miroase a iarba proaspata [:)] Cand vin spre munca traversez un deal, care e acoperit de padure; asa de fain sa vezi cum reinvie natura, cum inverzesc toti copacii; eu ador primavara, e anotimpul meu preferat [pk]

 

Buflea, sanatate multa lui Alex [flo2]  sunt cu gandul la tine...

 

O zi minunata va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...