Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

Karu, mercic, am notat  [flo2] bem o bere in cinstea ta, ok ? si povestim apoi in iulie, cand venim la Viena  [pk] sunt curioasa daca berea ceheasca e mai buna ca aia nemteasca  [alcool]

 

Si eu care vroiam la Paris, la Disney Land, iar al meu mi-a propus Praga...stia el ce stia  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Julia, La Multi Ani pt Sarah, papusa e la fel de zambareata ca si ea. 

 

La Multi Ani, tuturor sarbatoritilor de azi!

 

Eu nu ma tin cu zilele de curatenie dupa sarbatori, avantaj ca traiesc printre luterani. 

 

Strumphi, daca tu ai banuiala ca e coloana de vina, incearca tu niste acupunctura si osteopatie. De lampa aia iti mai scrisesem un mesaj mai demult, dadusem si link, ce sa fac daca sari peste mesajele mele destepte si inteligente  [:-)))] . Ma refer la asa ceva:http://www.amazon.de/b?ie=UTF8&node=2860350031 . Mie mi-au fost recomandate de doctor ORL la durerile de frunte pe care presupun ca le aveam de la o sinuzita suparata. Mi-au ajutat (atentie la ochi cand folosesti lampile astea). Iti mai recomand daca gasesti in zona sa mergi la niste cursuri de QiGong .

 

Buflea, tinem pumnii incontinuare sa fie totul bine cu Alex si cu toata lumea din familie.

 

Noi suntem praf deoboseala. Azi a avut Mischa liber si am colindat prin C&A. Au o gramada de imbracaminte gen hippie, retro si etno, o frumusete (nu toate din materiale de valoare, dar unele tot arata frumos foc). Au niste rochite bestiale pt randunicile fara burtica. Eu mi-am luat doar o rochie cu buline a la mama italiana cu cinci copii in poala. Sotul cica imi sta bine, eu regret ca dadui banii pe ea. Geaca din piele intoarsa - cine stie cum se ingrijeste? Sau e doar pt plimbarile cu masina in situatii de noli me tangere?  doua bluze, o camasa, si cam atata....L-am innebunit pe sot tot proband si iar am plecat in culmea depresiei de acolo  [smulgpar] .

 

Apoi am fost la gradina zoologica. Lili e innebunita dupa niste purcelusi burtosi si urati (i-ao aminti de cineva  [fri] ). Florian dupa gaste albe , ca a vazut de curand desene cu Nils Holgerson. Da da da, asa familie cu gusturi nobile am. Ce flamingo, ce zebre, camile si ursuleti spalatori...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in weekend iar am fost la shopping de costum de baie...nu stiu ce credeam ca s-au produs miraccole fate de o luna in urma?! as ami-am stricat ziua

 

spunea la dr oz greselile majore la dieta:

sa maninci intre mese...e cel mai grav. nimic in afara de 3 mese pe zi

cat mai putin ulei...indifferent ca e de masline

zahar mai de loc ca e inflamator

dupa ora 7 absolut nimic de mancat

sa nu maninci dulciuri torture nici macar ca raritati.(zicea ca e ca si cum ii dai unui betziv un pahar de alcool cand el incearca sa se lase)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem birourile intr-un shopping mall; nu e bine deloc, va spun sincer (e avantajos doar ca am supermarket-ul 3 etaje mai jos si daca trebuie sa cumpar ceva pt acasa, dau o fuga rapid...plus ca de acolo imi cumpar in general si mancarea pt pranz); de cateva ori pe saptamana merg doar sa casc gura prin magazine si ma lipesc de cate ceva [batcap]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai am o vorba cu Aschi: am luat microscop, si ca sa nu ramana Iana cu buza umflata, am luat si telescop. Cu scop. Cu scopul de a vedea macar luna plina care fuse in zilele de vacanta. In curte, frumos, elegant... Ti-ai gasit! Am analizat stropi de ploaie pe petale la microscop si am jucat elasticul in casa (bine, fie, si story cubes [:)] ). Acum trebuie sa ies cu copiii noaptea in parc sa le arat luna...

Si ca tot ziceai de becatzele admirate de copii azi, am cautat si eu intr-adins bobocii de rata, dar nu am gasit decat ratoii, deci ratele de Viena sunt mai intarziate ca ratele de Londra. Dar macar prind loc mai repede la neurolog :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Agitatie mare pe ghetar, Buflea - tinem pumnii sa iasa bine, ma gandesc la voi! 

 

Am multe de povestit, dar am asa putin timp ca mai bine nu incep, oricum sunt doar maruntisuri. 

Am petrecut frumos de Paste, am fost la egg hunt, la gradina botanica, si la un castel cu un loc de joaca pentru copii fix deasupra marii - superb. O sa pun si poze, ca precis sunt mai graitoare decat explicatiile mele.

 

Iar momentan imi tzatzaie..diverse, pentru ca duminica viitoare plec sa-mi dau examenele  [fri]  - nu stiu de ce imi e mai groaza, de examene sau de faptul ca o sa locuiesc la mama unei amice forumiste (de pe alt forum), pe care nu am vazut-o in viata mea (pe mama, nu pe amica). 

Cred ca o sa fiu mult mai activa, forumul si Skype o sa ma tina in priza, pentru ca stau doua saptamani si doua zile  [fri]  (mr. Ziki ramane singurel cu doi monstrozauri, oh joy!)

 

Acum ma retrag, cu urari de sanatate in special pentru Alex si pentru Shtrumpf - sa va gasesc cu vesti bune cat de curand!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, Aschi, corect! Am uitat partea buna a situatiei  [soricel]

 

 

post-100501-0-57275000-1398283505_thumb.jpg

Asta e vederea din curtea castelului, Ardgillan demesne, 

Si asta e locul de joaca, cu Flavia undeva in motul bradului aluia de elastic (chiar, nu stiu cum ii zice)...

Undeva, la orizont, este o linie - aia e marea (v-am lamurit, nu??)

 

post-100501-0-87929700-1398283631_thumb.jpg

 

 

Shh, Karu, abia ce mai intrasem intr-un con de umbra, nu mai aminti!!  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce examene, despre ce examene vorbim ?

 

Eu turbez ...nu ne baga nimeni in seama, asteptam pe un ortoped de care nu imi place, sa-l ia pe Alex sa ii faca drenaj. Imi vine sa fac isterie pe aici, dar mi-e frica de consecinte ...simt cum ma penetreaza jalea. Cum a putut copilul asta sa fie atat de ghinionist ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...