Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarbatoare pe Ghetar: Christos a inviat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sarcina unica, in evolutie, 6 saptamani si 4 zile conform ecograf, uterul foarte ok, niciun semn de subtiere sau "cicatrici" vizibile de la cezarienele anterioare, la prima ecografie totul e mai mult decat ok!!

Acum....trebuie sa decidem...[bang] [bang], ca riscuri majore nu par sa fie!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy tu le stii pe ale tale....eu zic sa nu faci pacat.....tu decizi dar......uite nepoata mea a facut primul copil greu,a stat in spitale.La doi ani dupa a ramas iar gravida.Avand un copil deja si nevand ajutor a decis sa nu faca avort dar nici sa nu faca ca la primul...stat in pat si spital de la sapte la 9 luni.....sau de trei ori pe luna.Sa-l lase pe d-zeu sa decida daca o fi sa vina sau nu.Aavut si la copilul asta probleme,dar n-a facut nimic special.totusi...Aaron e acum un voinic de 10 luni....mancacios si nemofturos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea

iti dau si venele mele , of punem lui Alex sa se faca bine multe rugaciuni acum de pasti so ganduri bune

 

yo is obosita si inca nu reusi sa fac nimic pt pasti , poate de acum inainte, am fost cu mandra la doctor pt alergia pe fata ia dat o crema sa vedem daca ii trece,

Aschiuta nu are alergii stiu ca i-am facut test la alergolog desi e ciudat si anul trecut a facut aceiasi alergie pe fata cam in aceias data de la ce?????NU PREA AVEM IDEEE

 

o fi de la primavara?!

 

ma duc sa fac oua rosii [:)] si maine fac cozonacii si pasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BellaDonna, ati facut cumva curat in casa si folosit un produs chimic mai mult decat de obicei? Ati schimbat detergentul? Parfum nou? Cearsafuri noi? Ce a mancat la scoala in ziua cand i-a aparut alergia (aici poti intreba si scoala, sa iti dea o lista de ingrediente din ziua respectiva)? In rest da o cautare pt zona ta la "zborul polenului" sau "concentratia de polen", la noi sunt cateva pagini care iti prezinta pe regiuni ce polen e in sezon. Noteaza-ti undeva si daca la anul face in aceeasi perioada de polen (perioada poate fi mai devreme sau mai tariziu calendaristic, depinzand mult de conditiile meteo) poti sa testezi direct pt ce presupui tu ca e. Testele de la alergolog acopera f putine substante alergene, de obicei pe cele mai agresive unde sunt cei mai multi oameni cu probleme. Uita-te si la tine in gradina si la vecini ce plante au acum flori. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, ne spui ca Alex e ok, te rog?! (Stiu ca pare pupincurism, ca abia am aterizat pe ghetar, zau ca nu e, am citit Ghetarul din urmaaaa, din urmaaaa, veneau parintii tai din Ro, asa ca am o imagine tare clara a unui copil activ si dezghetat, pe care vreau sa il stiu in siguranta). 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, incepi sa ne ingrijorezi, scrie 2 randuri, te rugam! Sper ca sunteti bine .... 

 

 

Foarte frumoase oua, Kari! Noi mergem maine dimineata la mama (unde sunt deja copiii) si gasim bunatatile gata pregatite. Abia astept! (am sa revad si eu dealuri ca alea cu care se lauda Julia zilele trecute) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...