Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Carti pentru 4 ani


Danalyj

Recommended Posts

Ce carti le cititi voi copiilor? Asa mai adaugam si noi ceva la biblioteca nazdravanilor mei....

 

eu ii citesc baietelului Minunata calatorie a lui Nils Holgersson, si ii place foarte tare. Credeam ca o sa fie prea mult pentru el, ca e prea lunga, si ar putea uita de la o zi la alta. Dar a scos-o din biblioteca asa ca am hotarat sa incercam. Si ii place...

 

ce altecva recomandati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Serialbastre, ce editie de habarnam ari citit? Eu am vazut una in librarii, cu mult text, ilustratii aproape deloc, si cele care erau, in alb negru. 

Cred ca al meu nu e pregatit inva pentru asta... Sau, mai stii... As putea incerca...

eu imi aduc aminte de o editie de cand eram eu mica si mi-o amintesc cu ilustratii frumoase... Dar nu sunt sigura... Voi pe care o aveti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aventurile lui Habarnam si ale prietenilor sai are multisor text, dar usurel, iar ilustratiile, desi sunt alb negru, sunt foarte frumoase. Noi citeam cate un capitol pe seara, ceea ce era mai putin decat o poveste din seria povestilor de la Adevarul, de exemplu. Asa am invatat-o pe Cezara ca nu se citeste musai o carte odata, ca ea asa ar fi vrut. Cea cu Habarnam pe luna are alt ilustrator, nu am fost foarte incantata, si textul e mai greoi- usor tehnic, ptr copiii mai marisori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...