Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cat de lunga - rochia lunga?


ellinia

Recommended Posts

Cat ar trebui sa fie de lunga rochia lunga? Ma refer la cea de seara, in special. 

Am tot auzit tot felul de "norme" - ca nu ar trebui sa se vada pantoful, ca trebuie sa aiba cel putin 10 cm (?) in plus, etc.

 

Acum eu ma intreb cum oare dansezi cu asa o rochie? Personal m-am ferit de rochiile atat de lungi, de frica sa nu ma impiedic cand merg sau cand dansez, sau sa nu calc pe ea cand ma ridic de pe scaun. Sunt situatii si situatii, nu stiu daca as putea sta mereu cu mainile pe rochie sa o tin sa nu patesc ceva. Mi-am stricat la o nunta o rochie care imi placea foarte mult, mi se agata tocul in tiv, cosmar...

 

Asa ca ma feresc cat pot de rochiile lungi, tocmai din acest motiv, dar sunt momente cand mi-as dori sa port si o rochie lunga!

 

Nu vorbesc de covorul rosu  [:)] , ci de petreceri de seara, cu oameni obisnuiti, cum ar fi o nunta, de exemplu,  unde se preteaza o rochie lunga. Prima nunta o am pe 10 mai, parca mi-as lua o rochie lunga. Cat de lunga ar trebui sa fie, totusi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chiar daca norma asa spune,sa nu sa vada pantoful...eu mi-as lua/face o rochie care sa-mi lase pantoful/sandaua la vedere.

 

Nu numai la dans-ca poate ai un slit mare si fuge de pe picioarele tale(oricum nu se preteaza rochia lunga la o hora moldoveneasca cu bataturi [:-)))] [:-)))] )insa la mers va fi cosmar.

 

Ti s epoate agata tocul in tivul rochiei sau pur si simplu in material si nu numai ca-ti iei adio d ela rochie,dar ai si posibilitatea sa te accidentezi puternic.

 

Deci eu as lasa incaltamintea la vedere!

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, la nunta. Dar ai de gand sa dansezi si sa te distrezi sau vei fi mai statica si grijulie? [soricel]

 

Daca vrei neaparat rochie lunga, atunci eu votez cu lung-lung [:)]

 

In general nu prea sunt statica si grijulie si nu vreau sa ma streseze nimic. Asa ca nu cred ca s-ar plia o rochie lunga, lunga. Da, mai astept pareri! Multumesc. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia in calcul si altceva : daca o mai poti folosi si la alte evenimente.

rochia cu lungime medie ai putea s-o folosesti pe viitor la un botez, la o masa festiva, la o aniversare mai cu dichis, un revelion la restaurant. pe cand rochia lunga doar la alte nunti o mai poti folosi...

o varianta ar fi sa inchiriezi o rochie de ocazie si gata. costa mai putin decat sa cumperi una noua sau s-o faci la croitoreasa (cred). si nu ramai cu ea in sifonier, cu sanse reduse de-a o mai putea imbraca si la alte evenimente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...