Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

VIV SI A LUAT PSIKKAAAAAA!!!!

sa va traiasca!! si n a rebuit sa mergi pina la pitesti dupa ea!!! (ca alte persoaneee..)

 

la capitolul "somn" pisa noastra doarme in continuare pe fotoliu. de obicei vine singura pe la 22 si se culca, daca i este ocupat fotoliul se culca pe jos in semn de protest. daca nu vine, o pescuiesc de prin casa, o pun in fotoliu si ii spun sa se culce si.. n o sa credeti dar kiar s culca.

insa trebuie sa o "fugaresc" seara, cind o culc pe ana: se culcuseste ori se ascunde prin camera ei.

ne trezeste dimineata, fix la 5,45-6. vine torcind cu pofta prin patul nostru, apoi o tura prin al fetelor, la "dragalit" un fel de a ne spune "buna dimineata". preferatul ei este rufus. pe el in calareste cu cea mai multa pofta.

la capitolul mincare: i am luat un fel de turn (http://pentruanimale.ro/cat-senses-food-circuit-5837.html

). ii punem o parte generoasa in "farfurie" si o alta parte pe etaje..

e zapacita rau.. face curse cu ana dintr un capat in altul al casei, de parc ar fi pe "pisodrom"

 

inca luptam cu "riia" aia de ureki...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tora, ce dragut. Si domnul Luis cand vine noaptea de-afara mai miauna pe la usi (noi le tinem inchise, asta din cauza hamsterului Willi, care e activ noaptea si merge non-stop in roata; cusca e jos, langa bucatarie, dar galagia se aude pana sus; eu una ma trezesc la cel mai mic zgomot, asa ca nu as putea dormi); daca nu il bagam in seama, pleaca la el pe canapea; daca insa ii deschid usa, se freaca de picioarele mele si toarce ca un motor; vine la noi, intra pe sub pat si apoi pleaca (asta e traseul lui); si asteapta sa-l duc in camera unde are el copacul (acolo doarme tata); il duc, mananca ceva, doarme putin in copac si iar pleaca. 

Eu i-am scos saptamana trecuta 7 capuse; 2 erau sub barba (vii, una plina cu sange); iar 5 erau pe cap (dar uscate); am luat acum un spray pt capuse, purici si paduchi; trebuie sa gasesc momentul potrivit pt a-l spraya (el ziua doarme in boxa...avem o canapea veche si ala e locul lui preferat ziua). 

E un pisoi alintat, tata in special il alinta rau; chiar ii da cateodata mancare (de-aia umeda) cu lingurita  [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...