Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

'Neaţa!Parcă începe să apară soarele pe gheţar? La figurat, că la propriu la mine acuma plouă.Buflea, mă bucur că sunteţi mai bine. Ca să citez un medic bătrân pe care l-am cunoscut, (Dumnezeu să-l odihnească), "Boala intră cu carul şi iese cu linguriţa". O să scăpaţi şi de asta, nu e ceva de netrecut. Viviana, să stăpâniţi sănătoase pisica. E atât de micuţă şi de delicată! I-aş spune "Puf" (am văzut că i-aţi pus nume deja). E o pisică norocoasă. Asta e o rasă de pisici foarte voluntare, asta din ce am reuşit să văd la două familii care au avut pisici din astea... Nişte amici au fost nevoiţi să scape de ea, pentru că devenise foarte agresivă. Imaginaţi-vă că renovau casa şi într-o zi lucrătorii nu au vrut să intre de frica pisicii. Au dus-o la veterinar şi a agresat-o pe asistentă ... care le-a recomandat să nu o mai ţină. În fine, este posibil să nu se fi ocupat suficient de educaţia ei, cred că stătea mult singură prin casă, ei fiind foarte prinşi cu serviciile, copilul la şcoală... 

 

Doamne, mi-e asa de dor sa calc pe pietrele alea de pe Rep ca mi-au dat lacrimile!
 Simonna, despre ce pietre e vorba? [:D]Am văzut şi poze frumoase, câte am mai apucat. Copii frumoşi, locuri frumoase. Şi eu sunt îndrăgostită şi ataşată de locurile "mele" şi ştiu că şi soţul meu e... Probabil ăsta a fost unul din motivele şovăielilor noastre când a fost vorba să plecăm să trăim altundeva. Desigur, au mai contribuit şi altele... la mine clima, în special, poate şi faptul că iau cu greu hotărâri radicale... mai aprofundez când vom vorbi despre defecte (sau poate trecem peste? [:D]).Primăvara asta mă aduce la "naturelul" meu. E atâta frumuseţe, de la colţul ierbii, până la florile care sunt nişte mici perfecţiuni, până la copacii împodobiţi... îmi umple sufletul. Şi ce de fitness o să mă aştepte în grădină... [:D]Vă transmit tuturor gânduri de bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elydo, te invidiez pentru asa traseu! [soricel]  In afara de Castelul Corvinilor si Tismana, am vazut tot. Herculane, Portile de Fier, Sarmisegetuza, Valea Jiului, Hateg... mi-e dor si de Valea Oltului si zona Sibiului. Am fost odata de Paste la niste rude/prieteni de alor mei in Resita in luna mai parca era si in drum spre ei am vazut toate astea si a fost frumos tare. Verde si flori multe, magnoliile inflorite pe la Cozia... ehee... oare cand oi mai apuca sa le revad odata? Neaparat trebuie sa fac o vacanta mai lunga in Ro cu Nick, sa inchiriem masina si sa il duc peste tot  [il]  Din Romania nu am apucat sa ii arat multe lui Nick inca.. doar Brasov, Sinaia, Bran, Sighisoara, Bucovina si manastirile, Iasi ..si desigur la mama acasa dealurile si padurile [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, eu am promis ca te vizitez cand ajung in zona [:p] ca tot depan amintiri de locuri faine din Ro pe care as vrea sa le revad si sa il duc si pe Nick sa le vada. zona Bicaz, Ceahlau, Lacul Rosu e pe lista. Ce dor mi-e de munti... de mirosul de brad, de aburii ce ies din munti dimineata devreme cand se ridica soarele de dupa munti...  [il]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai fost de cateva ori prin toate locurile pe care le-am mentionat, in afara de Sarmisegetuza Regia pe care o sa o vad pentru prima oara ca pe Ulpia al vazut-o.:)

Imi place ca la o perioada de timp sa refac anumite trasee unde sa am ce sa vizitez.

Iar la Tismana ma duc "acasa", acolo e "acasa" mea singurul loc unde ma simt asa cum va simtiti voi cand va duceti acasa la parinti.Acolo ma duc de cateva ori pe an cand simt ca trebuie sa imi reincarc bateriile.

 

Si in general primavara sotul stie ca trebuie sa ma scoata "la pascut" in natura ca altfel nu mai are trai cu nebuna.:)):))

 

 

Laura, multumesc la fel.Tu stai intr-o zona superba parca ai fi mereu in concediu.Sper ca la vara sa vizitez din nou nordul Moldovei si Maramuresul ca tare mi-a placut acolo.

 

 

Aschiuta ai mei aveau masina dar nu am vizitat foarte multe .In schimb ma duceau la mare si la un moment-dat ma saturasem ca aveam un program de "tineri pensionari" de simteam ca imi vine sa plec pe jos acasa.

In schimb dupa ce m-am casatorit am avut norocul sa am un sot care iubeste natura si istoria tarii la fel ca mine si am vizitat Romania in lung si in lat pe unde nici nu ma gandeam sa ajung .Si am inceput sa iesim in Europa, dar deocamdata mai subtirel ...sper sa vad mai multe in lumea asta mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, eu am vazut din pacate mai mult din Germania decat din Romania. Mi-a lipsit si cu cine sa ma plimb de colo colo, in facultate am avut doar un prieten de la academia militara tehnica si numai timp de plimbari nu avea. Gasca plimbareata iarasi nu am avut... 

 

Da de cum am pus piciorul in Germania am inceput sa ma plimb, nu stiu de ce mi-a fost mai usor sa ma urc singura in tren decat in Romania  [:-)))] . Bine, pe urma am reusit sa tot conving unul si altul sa mearga cu mine prin plimbari. Asa l-am prins si pe sot  [il] , ca m-am "jelit" eu cat vreau sa merg in Harz si uite ca nu gasesc cu cine. Asa ca am gasit  [il] . De abia astept sa iasa ai mei din scutece si carucioare, sa ii iau eu pe munti si coclauri  [pk] . Si cand or fi ceva mai maricuti sa suporte atata drum cu masina, ii iau eu si inspre Romania cu opriri obligatorii prin Cehia si Ungaria. 

 

Sotul meu nu prea are idei de plimbari si de concedii, pica pe mine spre bucuria mea, ca eu fac programul. Michale trebuie urnit dar nici nu se da lovit. Planific pt el si citeva zile fara program, cu stat cu burta la soare si inotat. 

 

Eu nu vreau discutie despre defecte. Am prea multe  [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...