Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

eu m-am spalat pe cap cu sampon pentru pisici, mi s-a parut mult mai bun decat orice sampon "uman". toata lumea m-a intrebat in ziua aceea ce mi-am facut la par, era stralucitor, avea volum, ce sa mai - efect vizibil de la prima utilizare.

 

 

Foarte tare!

 

Edit: şi de ce "te-ai lăsat"? [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky, la rece - as zice nu.

dar parca la tine sunt prea multe coincidente sau semne, ca aceasta sarcina (posibil sa fie baiat, stii ca am calculat mai mult in joaca), a aparut intr-un moment de rascruce pentru voi. parca "cineva" vrea sa te traga de maneca si sa-ti arate ceva, suficient de important incat sa te opresti din drum si sa casti bine ochii.

care e alegerea corecta, nimeni nu poate sti...

 

Asta ma deruteaza si pe mine. Am luat-o ca la scoala, am o lista de motive contra luuuuunga cat o zi de post, si una de motive pro mica mica mica [fri] .

Doar ca sunt atat de multe coincidente, sau nici nu stiu cum sa le spun, ca parca e un semn undeva acolo si eu nu-l vad.

 

Oricum, ignorati detaliile povestii si raspundeti la rece. "Semnele" nu pot fi incluse in lista de motive rationale.

 

Laura, normal ca nu ai cum sa stii ce vei face pana nu ajungi in situatia exacta, si nici nu voi decide functie de ce ziceti voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza colt cu pranz si de la mine.

 

Strumphitzo draga ce facusi? Tii la tine toata ploaia si lasi soarele la mine? E soare si placut si miroase a liliac pe oriunde te duci. Drumul meu spre munca e tare frumos, o parte pe unul din cele mai frumoase bulevarde din oras, lat si cu castani protejand linia de biciclete si tramvaiul.... acum ca-s toti infloriti si mai e si soare, a fost de vis. Si la un moment dat cotim printre 2 parcuri, parc pe stanga cu ditamai laculetzul unde ce sa vezi ...familii intregi de ratzuste si lisite si gaste de nu stiu ce fel isi invata bobocii secretele scufundarii. Astept si lebedele ... mi-a placut sa ma duc la munca azi :).

 

Elyda citeam pe unde vrei sa haladui si-mi amintesc ca pe 1 mai in 2001 ... ca sa ma sarbatoresc ca mi-am dat demisia de la L'Oreal ... ne-am urcat in masina si am vrut sa vizitam Portile de Fier. Ideea era sa ne intoarcem relativ pe acelasi drum ... doar ca astrele s-au aliniat altfel ... si am ajuns la Timisoara, Deva, Orastie, si evident ca am finalizat excursia cu Sibiu, care a fost intotdeauna orasul nostru de suflet. Cat de frumos a putut fi si cat de mult ne-am incarcat bateriile ... cat pentru mai multi ani cu excursia aceea.

 

Glimmer, ce fata frumoasa poti avea, felicitari. Si fata, si florile se completeaza tare fain. Mi-ai facut pofta sa caut casa iar ... in fiecare an tot zic ca plecam de la apartamentul in care stam si ne mutam la o casa, mai ales ca vrea si pruncu un catzel ... si de fiecare data dupa ce caut si caut si caut ... pana la urma nu gasesc, deci eu ma multumesc cu balconul pe post de gradina, iar pentru catzel ... va trebui sa discut cu proprietara.

Cam asa arata gradina mea

post-17407-0-26364600-1398418083_thumb.jpg

post-17407-0-60835400-1398418112_thumb.jpg

post-17407-0-91571100-1398418145_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, grea dilema ta.  E atat de personal incat e greu sa dai sfaturi cuiva...

 

Eu stiu ca fac tot ce e posibil sa nu mai raman insarcinata. Dar la mine ultima sarcina a fost cu stat in pat luni intregi, spital, nemiscat, ingrasat mult, tot tacamul. Dar daca as ramane insarcinata si doctorul mi-ar da ok, as pastra copilul. La mine ar fi dificil sa nu am regrete toata viata, sa nu ma simt vinovata. Chit ca ratiunea ar spune una, greul l-as avea pe urma cu mine insumi si nu stiu daca as putea trece peste asta. Cand stateam in spital atat m-am rugat la Dumnezeu sa mi-o lase pe Lili si sa fie sanatoasa incat nu as putea sa ii spun "nu, acuma nu mai vreau".

 

Numai ca tu esti alta fire, ai alt suport in familie, alte date pe care trebuie sa le iei in consideratie.

 

Eu cred in dreptul femeii de a alege in asemenea cazuri si egal ce alege o femeie, nu judec si nici nu imi schimb parerea despre ea .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  

 

Foarte tare!

 

Edit: şi de ce "te-ai lăsat"? [:D]

 

mai, a fost o intamplare. daca as fi avut probleme cu parul, as fi continuat "procedura".

am fost nevoita sa ma spal cu samponul pisicii pentru ca eram deja in cada, cu parul ud, singura acasa (ma rog, cu pisica, dar nu se pune [:-)))] ) si am constatat ca samponul meu se terminase. ce era sa fac ? n-aveam altceva la indemana sa-mi spal parul.

judecand la rece, eu cred ca e mai ok un astfel de sampon, parul si pielea pisicii sunt mult mai delicate decat ale noastre, in plus pisicile se curata prin lingerea blanitei, deci samponul nu trebuie sa contina prea multe chimicale daunatoare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai ce misto e sindromul ala "dislexie la medicamente" [:-)))] daca platesc copyright pot sa il folosesc? pliz? [:D]

da' te rog [:-)))]

 

intre mine si tooate medicamentele exista o dusmanie crunta ! Cu toate ca nu am ramas traumatizata , nu pot sa uit cum am fost scoasa la careu de proful de fizica si 'economie politica', intr-o tabara la Cernica , pe motiv ca eu aruncam pe geam toate bulinele primite , si o colega de camera 'foarte draga' m-a parat :))

 

da' stiu ce face aspirina si paracetamolul ... si ceva antihistaminice [batcap]

 

ralcat , da' nici nu-ti mai trebuie curte, parol ! Ce balcon superb ai ! [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralcatis, de ce ma oftici?!  [soricel]  eu m-am indragostit de zona unde stati, de vis!!  [il]  i-am spus lui Nick sa isi caute de munca in Bruxelles, sa ne mutam acolo sa fim vecine!! [:D] [:p]  e asa verde, parcuri cat vezi cu ochii, lacuri, case frumoaseeeeeeee.. si mari si flori si curat peste tot.... si... sa nu mai continui ca deja m-am pus pe bocit  [nebu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...